Jak samemu dostać się do Parku Keukenhof z Amsterdamu?

, ,

Park Keukenhof istnieje od ponad 170 lat i jest uznawany za największy i najpiękniejszy park kwiatowy w Europie. Takich kwiatów nie ma nigdzie indziej na świecie! W ciągu niespełna dwóch wiosennych miesięcy udaje się odwiedzić milion turystów, mimo że park nie znajduje się w Amsterdamie, ani nawet na jego bezpośrednich przedmieściach. Wybierz swój własny sposób na dotarcie do parku w tym artykule. Dobrym pomysłem jest kupienie biletu z wyprzedzeniem (na przykład tutaj), ponieważ czekanie w kolejce dla pasażerów tego samego autobusu jest bardziej niż zwykle. A bilety na miejscu są jeszcze droższe.

» Czytaj takżePark Tulipanów Keukenhof

Jak dojechać samochodem

Keukenhof położony jest w pobliżu wybrzeża Morza Północnego pomiędzy Amsterdamem i Hagą. Dla tych, którzy jadą do parku samochodem (można go wynająć tutaj), dokładny adres to Keukenhof Stationsweg 166A 2161 AM Lisse. Należy jechać w kierunku Hagi na autostradzie A4, po zjeździe nr 4 kierować się znakiem N207-Lisse.

» Czytaj takżeWycieczki samochodem do Holandii na własną rękę

Jak dojechać transportem publicznym

Jak samemu dostać się do Parku Keukenhof z Amsterdamu?

Istnieją dwa sposoby dotarcia z Amsterdamu do parku Keukenhof dla turystów preferujących transport publiczny: przez lotnisko Schiphol lub Leiden City.

Przez lotnisko Schiphol

Do lotniska Schiphol można dojechać pociągiem z głównego dworca kolejowego w Amsterdamie. Opłata za przejazd w jedną stronę wynosi 4,90 €, czas podróży to 15 minut. Możesz też wsiąść do autobusu nr 397, który odjeżdża z placów Museumplein i Leidseplein, cena biletu 6,50 €.

Na lotnisku trzeba przesiąść się do autobusu nr 858 Keukenhof Express, który odjeżdża z platformy Schiphol B1 / B3 na stacji Schiphol Plaza. Autobus zatrzymuje się tuż przy głównym wejściu do parku. Wycieczka do parku zajmuje 35 minut. W dni powszednie autobus odjeżdża co 15 minut, w weekendy — około 8 razy na godzinę. Jednak nie będzie można kupić biletu autobusowego na miejscu. Trzeba wcześniej zarezerwować online, podając przedział czasowy. Faktem jest, że będzie dużo osób chcących dostać się do parku, a autobus nie jest z gumy. Dlatego my musieliśmy dokonać takich ustaleń.

Kup bilet autobusowy tutaj, a jeszcze lepiej zarezerwuj bilet łączony na podróż powrotną i wejście do parku — tutaj.

Podczas festiwalu obowiązuje specjalna oferta — bilet do parku z cyfrowym przewodnikiem i karnetem na wszystkie środki transportu w Amsterdamie, w tym Keukenhof Express, za jedyne 51€. Rezerwuj tutaj.

» Czytaj takżeAmsterdam w kwietniu: kwitnące tulipany i Dzień Króla

Przez Lejda

Jeśli wybierzesz alternatywną trasę, najpierw musisz dojechać pociągiem do miasta Leiden (bilet w jedną stronę kosztuje 11 €, czas podróży około 35 minut). Autobus nr 854 Keukenhof Express kursuje z głównego dworca kolejowego w Lejdzie. Częstotliwość kursowania tego autobusu jest taka sama jak w autobusie nr 858. Odjeżdża z peronu 1 na dworcu autobusowym. Bilet powrotny do Keukenhof kosztuje 11,50 € (dostępny na dworcu autobusowym), czas podróży — 25 minut.

Bilety łączone

Łączone bilety są bardzo wygodne dla podróżujących, ponieważ zawierają koszty biletów wstępu i podróży autobusem w obie strony. Bilet łączony z lotniska Schiphol lub Leiden kosztuje 42,50 euro (w sprzedaży tutaj).

Dla osób wybierających się do parku na cały dzień polecamy ten bilet. Zawiera on dodatkowo półtoragodzinny rejs po rzece wzdłuż pól tulipanowych i starożytnych młynów.

Hotele w pobliżu parku Keukenhof

Jeśli zdecydujesz się spędzić noc na polach tulipanów, najlepszym miejscem na nocleg jest miejscowość Lisse, w której znajduje się kilka hoteli.

Możesz też zatrzymać się w Lejdzie. Jeśli pojedziecie tam z Amsterdamu wieczorem i zostaniecie na noc, możecie być w parku rano w czasie otwarcia. O tej porze jest znacznie mniej zwiedzających niż po południu. Sprawdź najlepsze oferty hoteli w Lejdzie pod tym linkiem.

Wybierz hotel w Lejdzie

Miłej wizyty w parku!

» Czytaj takżeLejda w Holandii: kiedy jechać i jak się tam dostać?