Jak samemu dostać się do Parku Keukenhof z Amsterdamu?

, ,
Park Keukenhof

Park Keukenhof istnieje od ponad 170 lat i jest uznawany za największy i najpiękniejszy park kwiatowy w Europie. Ponad 4,5 miliona tulipanów stu różnych gatunków rośnie w tym kwiatowym królestwie. Park przyjmuje rocznie do 1 mln turystów i posiada całą infrastrukturę niezbędną do przyjęcia takiej liczby gości. Przy wejściu znajdują się pomieszczenia magazynowe, które pozwalają pozbyć się nadmiaru bagażu — wielu turystów udaje się do parku bezpośrednio z lotniska.

» Czytaj takżePark Tulipanów Keukenhof

Jak dojechać samochodem

Keukenhof położony jest w pobliżu wybrzeża Morza Północnego pomiędzy Amsterdamem i Hagą. Dla tych, którzy jadą do parku samochodem (można go wynająć tutaj), dokładny adres to Keukenhof Stationsweg 166A 2161 AM Lisse. Należy jechać w kierunku Hagi na autostradzie A4, po zjeździe nr 4 kierować się znakiem N207-Lisse.

» Czytaj takżeWycieczki samochodem do Holandii na własną rękę

Jak dojechać transportem publicznym

Istnieją dwa sposoby dotarcia z Amsterdamu do parku Keukenhof dla turystów preferujących transport publiczny: przez lotnisko Schiphol lub Leiden City.

Do lotniska Schiphol można dojechać pociągiem z głównego dworca kolejowego w Amsterdamie. Opłata za przejazd w jedną stronę wynosi 4 euro, czas podróży to 15 minut. Możesz też wsiąść do autobusu nr 197, który odjeżdża z placów Museumplein i Leidseplein, cena biletu jest taka sama.

Na lotnisku trzeba przesiąść się do autobusu nr 858 Keukenhof Express, który odjeżdża z platformy Schiphol B1 / B3 na stacji Schiphol Plaza. Autobus zatrzymuje się tuż przy głównym wejściu do parku. Opłata za przejazd wynosi około 5 euro, wycieczka do parku zajmuje 35 minut. W dni powszednie autobus odjeżdża co 15 minut, w weekendy — około 8 razy na godzinę.

» Czytaj takżeAmsterdam w kwietniu: kwitnące tulipany i Dzień Króla

Jeśli wybierzesz alternatywną trasę, najpierw musisz dojechać pociągiem do miasta Leiden (bilet w jedną stronę kosztuje 7 euro, czas podróży około 35 minut). Autobus nr 854 Keukenhof Express kursuje z głównego dworca kolejowego w Leiden. Częstotliwość kursowania tego autobusu jest taka sama jak w autobusie nr 858. Odjeżdża z peronu 1 na dworcu autobusowym. Bilet do Keukenhof kosztuje 3,93 euro, czas podróży — 25 minut.

Łączone bilety są bardzo wygodne dla podróżujących, ponieważ zawierają koszty biletów wstępu i podróży autobusem w obie strony. Bilet łączony z lotniska Schiphol i Leiden kosztuje 23 euro. Z Amsterdamu bilet obejmujący podróż na lotnisko autobusem nr 197 kosztuje 28 euro. Takie bilety można kupić na dworcu kolejowym w Leiden, na dworcu głównym w Amsterdamie, na lotnisku i w centrach turystycznych z logo VVV.

Taki bilet można również nabyć wcześniej przez Internet.

 

Miłej wizyty w parku!

» Czytaj takżeLejda w Holandii: kiedy jechać i jak się tam dostać?