Kiermasze bożonarodzeniowe Paryża

, ,
Kiermasze bożonarodzeniowe Paryża

Udało nam się zebrać i pokrótce opisać wszystkie istotne kiermasze świąteczne (po francusku Les Marches de Noël) odbywające się w stolicy Francji.

Wioska Świętego Mikołaja

Lokalizacja: Notre-Dame, Dzielnica Łacińska

Otwarte: od 2 grudnia do 2 stycznia.

Witajcie w wiosce francuskiego Świętego Mikołaja. W okresie świątecznym, wzdłuż bulwaru Saint-Germain pojawia się co najmniej 25 domków, w których można kupić wszystko to, co w tradycji związane jest z Bożym Narodzeniem, a także skosztować wielu pyszności. Zauważ, że ten kiermasz czynny jest aż do 2 stycznia.

Jarmark Bożonarodzeniowy u podnóża Wieży Eiffla

Metro: Trocadéro

RER: Champ de Mars-Tour Eiffel

Otwarte: od 8 grudnia do 2 stycznia.

Jeden z największych rynków w stolicy, usytuowany jest w pobliżu Wieży Eiffla! Świąteczne targi to okazja do poznania europejskich tradycji i kultury. Sto chatek, lodowisko i tradycyjne produkty z każdego kraju (należy złożyć zamówienie z wyprzedzeniem).

Jarmark Bożonarodzeniowy

Boże Narodzenie wsi Montparnasse

Metro: Montparnasse Bienvenüe

Otwarte: od 5 do 30 grudnia.

Położona u stóp Wieży Montparnasse wioska oferuje bogaty wybór towarów. 40 domków i mnóstwo pyszności!

Jarmark Bożonarodzeniowy w dzielnicy La Défense

Metro: Grande Arche de la Défense

RER: La Défense

Otwarte: Od 23 listopada do 27 grudnia.

Już 17. rok z rzędu, kiermasz gwiazdkowy odbywa się w dzielnicy La Defense. Ponad 350 stoisk oferujących ozdoby choinkowe, rękodzieła i milion innych, drobnych upominków. Na stoiskach prezentowane są francuskie produkty: szynka korsykańska, ser alpejski, francuskie cukierki… Palce lizać!

Bożonarodzeniowa wioska San Sulpice

Metro: Saint Sulpice

RER: Saint Michel – Notredame

Otwarte: od 1 do 24 grudnia.

Noworoczne stoiska idealnie komponują się z atmosferą starego Paryża, która panuje w dzielnicy Saint-Sulpice. Grzane wino, zabawki i tradycyjny duch Bożego Narodzenia znajdziesz okolice Saint-Germain-des-Prés.

Jarmark Bożonarodzeniowy na Place d’Italie

Metro: Porte d’Italie

Otwarte: od 25 listopada do 24 grudnia.

Italie 2 to centrum handlowe, znajdujące się na Place d’Italie, które w czasie Bożego Narodzenia, otoczone zostaje kramami i stoiskami. Najwyższy czas, aby zaopatrzyć się w prezenty i smakołyki, i móc cieszyć się nimi razem z przyjaciółmi i rodziną.

Kiermasze bożonarodzeniowe Paryża

Alzacki Jarmark Bożonarodzeniowy

Lokalizacja: Gare de l’Est

Otwarte: od 24 listopada do 23 grudnia.

Spędź Boże Narodzenie w alzackim stylu! Przy dworcu wschodnim znajdziecie wiele lokalnych produktów z Alzacji. Odkryj kuchnię alzacką i poznaj takie dania, jak bredele (tradycyjne herbatniki), baerewecke (chleb z suszonymi owocami), ciasta, czekoladę, no i rzecz jasna słynne alzackie wina i foie gras, które w tym regionie przygotowywane jest wyjątkowo smacznie. Wieczorem można posłuchać tradycyjnej muzyki. Na dzieci czeka uczta słodkości: gorąca czekolada i pierniki!

Jarmark bożonarodzeniowy przy Dworcu Wschodnim

Metro: Gare de l’Est

Otwarte: od 2 do 17 grudnia.

Jak sama nazwa wskazuje, Dworzec Wschodni przyjmuje pociągi, które przybywają ze wschodnich regionów Francji. Nic dziwnego, że przez 30 lat, wśród Paryżan powszechnie znany stał się fakt, że najlepszą kuchnię alzacką znaleźć można na dworcu kolejowym. To wspaniała okazja, by skosztować prawdziwe precle i ciasteczka świąteczne! Alzackie wino lub foie gras będą świetnym dodatkiem do świątecznej kolacji. Ponadto, dostaniecie tu też ozdoby choinkowe i obrusy.

Jarmark Bożonarodzeniowy na Place des Nations

Metro: Nation

RER: Nation

Otwarte: od 1 do 24 grudnia.

Rosja, Wietnam, Peru, Tajlandia, Indie, Korea… rzemieślnicy z całego świata zaprezentują tutaj swoje produkty. Oprócz pomysłów i inspiracji na prezenty i świąteczne dekoracje wyniesiemy stąd uczucie, jakbyśmy wybrali się w podróż dookoła świata.

Kiermasze bożonarodzeniowe Paryża

Jarmark Bożonarodzeniowy w Lasku Bulońskim

Metro: Billancourt

Otwarte: od 8 do 24 grudnia.

Każdego roku w grudniu, na głównym placu naprzeciwko centrum handlowego, pojawiają się stragany i stoiska gwiazdkowe. Kiermasz w Bois de Boulogne to aż 45 chatek, mnóstwo rozrywek i świąteczny pociąg.

Boże Narodzenie w Luwrze

Metro: Palais Royal Musée du Louvre

Otwarte: Od 29 listopada

Wystrój zaprojektowali uczniowie szkoły florystycznej. Jest to wariacja na zadany temat, czyli w tym przypadku „barok”. 150 galerii pałacu ozdobione jest kwiatami, a czas między Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem mija tu w okamgnieniu.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Maison du Limousin

Lokalizacja: Rue Caumartin 30

Otwarte: od 1 do 23 grudnia.

W grudniu Maison du Limousin organizuje kiermasz bożonarodzeniowy. Jest to niepowtarzalna okazja, aby spotkać się z szeroką gamą tradycyjnych francuskich smakołyków, których szeregi zasila m.in.: tort z orzechów laskowych, fioletowa musztarda, likiery, aperitify, kasztany i wiele innych przysmaków! Jest to też świetne miejsce na kupowanie prezentów gwiazdkowych!