Jak dojechać z lotniska Heathrow do centrum Londynu Wszystkie sposoby

,
Lotniska Heathrow

W Londynie znajdują się 4 międzynarodowe lotniska, z których największym jest London Heathrow Airport. Znajduje się 24 km na zachód od centrum Londynu. Heathrow odwiedza 223 tys. osób z różnych krajów dziennie, co czyni go pierwszym w Europie i siódmym na świecie przez ruch pasażerski.

Przygotowaliśmy dla Was opis wszystkich sposobów dotarcia z Heathrow do miasta i z powrotem. Jeśli chcesz od razu wziąć taksówkę, możesz zamówić ją z domu z wyprzedzeniem. O opcjach pociągów, metra i autobusów można przeczytać w naszym artykule. Na koniec można pobrać plan lotniska, na którym oznaczone są wszystkie środki transportu publicznego.

Jak dojechać z Heathrow do centrum Londynu pociągiem?

Pociągi zapewniają najszybsze połączenie między Heathrow i centrum Londynu. Przewoźnik oferuje wybór spośród 2 usług: Heathrow Express i TfL Rail.

Heathrow Express

Heathrow Express to pociąg kursujący non-stop z lotniska Heathrow (Terminale 2, 3 i 5) do stacji Paddington (London Paddington). Zabierze cię do Londynu w ciągu 15 minut. Bilety kosztują ₤22 w jedną stronę, ₤37 z drogą powrotną do wykorzystania w ciągu 30 dni. Jeśli kupujesz bilety z oficjalnej strony internetowej z wyprzedzeniem, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy. Cena za rezerwację 90 dni przed wyjazdem wynosi: tydzień/święta – ₤5,50, dni robocze – ₤12,10. Pierwszy pociąg odjeżdża z lotniska o 05:12, ostatni o 23:47.

TfL Rail łączy lotnisko (Terminale 2, 3, 4) z lokalnymi stacjami w zachodnim Londynie i stacją Paddington. Czas podróży to 30 minut. Pociąg zatrzymuje się na stacjach Hayes, Southall, Hanwell, West Ealing & Ealing Broadway i Paddington (centralny Londyn). Cena biletu: ₤10,50 dla dorosłych, ₤5,25 dla dzieci. Pociągi na linii zaczynają kursować o 04:42 od stacji Paddington i kończą o 23:52.

TfL Rail

Aby dostać się do miejsca postoju pociągów na lotnisku, należy postępować zgodnie z znakami „Pociągi” lub „Heathrow Express”.

Jak dojechać z Heathrow do centrum Londynu metrem

Picadilly Line of the London Underground zapewnia najbardziej ekonomiczne połączenie kolejowe pomiędzy Heathrow i stolicą. Kosztuje to ₤6.00, ale dojazd do centrum zajmuje więcej czasu – 45 minut. Podziemne pociągi kursują co 2-4 minuty i są czynne od 05:00 do północy. W piątki i soboty linia Piccadilly jest teraz otwarta 24 godziny na dobę, z nocnymi lotami z i do terminali 2, 3 i 5 co 10 minut.

Underground

Lotnisko posiada 3 stacje metra: jedną wspólną dla Terminali 2 i 3 (Terminale Heathrow 2 i 3), Terminal 4 (Terminal 4 Heathrow) i Terminal 5 (Terminal 5 Heathrow).

Oyster Card można nabyć na lotnisku, w kasie biletowej stacji metra. Regularny bilet można nabyć tutaj lub w automatach biletowych.

Aby dostać się do pociągów, podążaj za znakami oznaczonymi „Underground”. Ponieważ każdy terminal posiada własną stację, można łatwo i szybko znaleźć metro.

Jak dojechać z Heathrow do centrum Londynu autokarem (Coach)

National Express

Autobusy National Express zawiozą Cię na stację Victoria Coach Station w 35 minut. Taryfa wynosi ₤8. Autobusy kursują od 4:20 do 22:50. Przystanki znajdują się przy terminalach 2 i 3 na dworcu autobusowym Heathrow Central (Heathrow Central Bus Station). Autobusy 4 odjeżdżają z przystanków 13 i 14 (Stops13 and 14). Z Terminalu 5 – z przystanków 9-15 (Stops 9-15).

Jak dojechać z Heathrow do centrum Londynu autobusem

Autobus N9 Night Bus

Sieć autobusów miejskich łączy Heathrow z zachodnim Londynem. Nie przyjmują płatności gotówką za ten transport — tylko karta Oyster, karta Visitor Oyster lub karta zbliżeniowa (wydana w Wielkiej Brytanii). Cena biletu dla dorosłych wynosi 1,50 funta. Dzieci do 11 roku życia mogą podróżować bezpłatnie. Autobusy kursują od 05:00 do 00:00. Autobus N9 Night Bus zawiezie cię na Trafalgar Square w 63 minuty. Jeśli jednak wolisz nie podróżować w nocy po późnym przybyciu, zarezerwuj pokój w najbliższych hotelach.

Heathrow, London: Wybierz hotel

» Czytaj także10 najlepszych hoteli w Londynie na każdy budżet

Jak dojechać z Heathrow do centrum Londynu taksówką

taksówką

Jak na każdym lotnisku, taksówkarze ustawiają się w kolejce przy wyjściu z lotniska i czekają na klientów. Zalecamy korzystanie z czarnych taksówek lub samochodów z agencji. Prywatne taksówki bez oficjalnego pozwolenia najlepiej jest unikać. Zawsze z góry zapytaj, ile będzie cię to kosztowało.

Minimalna opłata za przejazd w 2020 roku wynosi £3. Podróż do stacji Paddington kosztuje ₤80-100 za metr i trwa 50 minut. Każdy terminal na lotnisku posiada taksówki do szybkiej rezerwacji. Ale bezpieczniej jest zarezerwować transfer z Heathrow do Londynu z wyprzedzeniem, tutaj.

Wynajem samochodu w Heathrow

Możesz zarezerwować samochód na komfortową, samodzielną wycieczkę po Londynie i okolicy.

» Czytaj takżeCo zwiedzić w Wielkiej Brytanii oprócz Londynu

Możesz to również zrobić z domu: wybierz klasę swojego samochodu, liczbę dni, których potrzebujesz, oblicz koszt i przejrzyj recenzje. Samochód będzie czekał na Ciebie na lotnisku w dniu przyjazdu. Cena wynajmu za 3 dni zaczyna się od £78. Tutaj możesz wybrać samochód, z którym zwiedzisz Wielką Brytanię.

Życzymy przyjemnej i udanej podróży!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *