» Europa » Wielka Brytania » Londyn » Czy warto wybrać się na rejs po kanałach w Londynie?

Londyńskie kanały, choć nie tak piernikowe jak amsterdamskie czy weneckie są ulubionym miejscem turystów. Tłumy przyciągają przede wszystkim zielone i kwitnące parki, jakie w nich powstały. Ponadto na łodziach są muzea lub pływające sklepy, a na nabrzeżach zjesz w najmodniejszych londyńskich restauracjach. Masz wątpliwości, czy warto wybrać się na rejs po kanałach w Londynie? Chętnie je rozwiejemy i pokażemy Ci, że to wspaniała przygoda!

Wypłyń w rejs po londyńskich kanałach

» CZYTAJ TAKŻEDlaczego warto jechać do Londynu w lipcu?

Regent’s Canal

Cichy i klimatyczny Regent’s Canal biegnie obok parków, Camden Market, zoo i wiktoriańskich magazynów. Pierwotnie łączył ogromny kanał Grand Junction z Tamizą, a obecnie jest głównym miejscem wypoczynku dla londyńczyków i turystów.

Regent’s Canal został zaprojektowany przez Johna Nasha w 1820 roku. Chcesz dowiedzieć się, jak powstały kanały, jakie towary przewoziły oraz kto na nich mieszkał i pracował? Odwiedź muzeum kanałów w pobliżu Battlebridge Basin.

Główną atrakcją Regent’s Canal jest ruchomy most o ciekawej konstrukcji, który wygina się w ośmiokątną kulę, aby umożliwić przepływanie łodzi. Otwiera się w środy i piątki około południa oraz w soboty o 14:00, aby ludzie mogli po nim przejść.

  • Wypożycz łódź od GoBoat na 1-3 godziny i wybierz się na wspaniały spacer wzdłuż Regent’s Canal, Paddington Basin i Camden Lock!

Zacznij przygodę od śluzy Camden. Przepłyń obok tętniącego życiem targu Camden Lock. Mijając most Pirate’s Castle Bridge, zobaczysz neogotycki kościół. Dalej, podziwiaj słynną pływającą chińską restaurację Feng Shang Princess. Później zawróć przy londyńskim zoo i wróć do Camden.

Po rejsie koniecznie odwiedź barkę Word on the Water – jedyną pływającą księgarnię w Londynie! Jest ona pełna książek w przystępnych cenach. Ponadto na dachu odrestaurowanej holenderskiej barki z lat 20. odbywają się wieczory muzyczne i poetyckie. Pamiętaj, że stoi ona na Granary Square w pobliżu stacji King’s Cross.

Hotele w pobliżu Regent's Canal

» CZYTAJ TAKŻE5 najbardziej znanych parków w Londynie

Mała Wenecja

Mała Wenecja, z pięknymi kanałami, znajduje się na północ od Paddington, gdzie przecinają się Grand Union i Regents. W tej malowniczej okolicy znajdują się urocze nadbrzeżne kawiarnie, puby i przytulne restauracje. Jest tu wiele do zrobienia, od przejażdżek łodzią po przedstawienia teatralne.

Architektura Małej Wenecji  przypomina jeden niekończący się dom z wieloma drzwiami – tak gęsto zabudowane są budynki. Mamy tu dwupiętrowe domki, symetryczne i bielone. Otaczają je identyczne kraty z kutego żelaza i mini ogródki, w których bawią się dzieci i całują zakochani. Najbardziej niezwykłą rzeczą są barki mieszkalne. Ich właściciele wymyślają nazwy odpowiadające ich gustom: «Już żona», «Bez ciszy» czy «Róża z Shiraz». Legenda głosi, że określenie Mała Wenecja zostało wymyślone przez poetę Byrona. Przekonaj się o prawdziwości tej dzielnicy podczas spaceru wzdłuż nabrzeża kanału.

Hotele w pobliżu dzielnicy Mała Wenecja

» CZYTAJ TAKŻEW której części Londynu się zatrzymać?

Hackney

Kanał Hackney to krótka droga wodna prowadząca przez Hertford Union, Regent’s Canal i Victoria Park. Podróżni znają to miejsce z pysznego jedzenia i tętniącego życiem nocnego życiaNadbrzeże biegnie wzdłuż Mare St i kończy się w Hackney Wick, gdzie znajdują się najbardziej rozrywkowe puby, restauracje, kawiarnie i inne miejsca rozrywki. Ponadto znajduje się tutaj nadrzeczny ogródek piwny browaru Crate. Z jego okien można podziwiać kanał, łodzie i uliczne graffiti.

  • Degustacja najlepszych piw w słynnym browarze Five Points

    Wybierz się na wycieczkę degustacyjną po charakterystycznym niezależnym browarze Five Points w Hackney. Spróbuj 4 najlepszych trunków i odkryj historię piwa w stolicy Wielkiej Brytanii.

Ciekawe!

Hackney Wick został uznany za «najfajniejszą»‎ dzielnicę w mieście w 2023 roku.

Tytuł najfajniejszej dzielnicy został przyznany na podstawie liczby niezależnych sklepów, różnorodności wydarzeń kulturalnych oraz częstotliwości pojawiania się w filmach i serialach telewizyjnych. Co więcej, oceniono, jak fotogeniczna jest dzielnica dla użytkowników Instagrama. Hackney Canal pojawił się na ekranie w serii filmów o Jamesie Bondzie, Die Another Day oraz w popularnym serialu telewizyjnym The Bridgertons.

Hotele w pobliżu Kanał Hackney

» CZYTAJ TAKŻECo zwiedzić w Wielkiej Brytanii oprócz Londynu?

Czy warto więc wybrać się na rejs po kanałach w Londynie? Zdecydowanie tak! To świetny sposób na zanurzenie się w kulturze miasta. Miłej podróży łodzią!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *