10 głównych atrakcji Paryża

03 paź 2017
10 głównych atrakcji Paryża

Nie masz zbyt dużo czasu na pobyt w stolicy Francji, a chcesz wszystko zobaczyć? Czytaj dalej – przedstawimy Ci to, co najważniejsze, a także podpowiemy, jak dostać się do opisanych atrakcji, ile one kosztują i do której godziny są otwarte.

Klikaj na podane linki, aby dowiedzieć się, w jaki sposób funkcjonuje dana atrakcja, ile kosztuje bilet wstępu i w jaki sposób uniknąć kolejek. Informacje na temat pozostałych atrakcji Paryża, które nie posiadają linku, przeczytasz tutaj.

Wieża Eiffla

Wieża Eiffla

Na pierwszym miejscu wśród atrakcji Paryża znajduje się oczywiście wieża Eiffla. Jest ona jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc oraz niekwestionowanym symbolem Paryża, a nawet całej Francji – wraz z serem, winem i fole gras.

Najbliższe stacje metra: Bir-Hakeim (linia 6), Trocadero (linie 6 i 9), RER: Champ de Mars - Tour Eiffel.

Cena biletu wstępu: do 15,5 euro.

Obiad na wieży Eiffla możesz zarezerwować, klikając w ten link. Bilet wstępu możesz natomiast kupić z wyprzedzeniem na oficjalnej stronie internetowej.

Katedra Notre-Dame

Katedra Notre-Dame

Kolejnym najbardziej popularnym miejscem w Paryżu jest Katedra Notre-Dame. Chciano ją zniszczyć, jednak dzięki książce Wiktora Hugo, została ona ocalona i masz możliwość zobaczenia jej na własne oczy. Jeżeli nie czytałeś książki, to może widziałeś musical, a jeżeli nie widziałeś musicalu, to pewnie słyszałeś niezapomniane „Belle”. Nawet ktoś, kto nie zna książki, musicalu, czy Petkuna, na pewno zachwyci się tą katedrą.  

Najbliższe stacje metra: Cité (linia 4).

Cena biletu wstępu: bezpłatnie. Jeżeli natomiast chcesz wejść na wieżę katedry Notre-Dame, musisz kupić oddzielny bilet, który kosztuje 11 Euro. Czasami kolejki są bardzo duże – aby ich uniknąć, lepiej kupić bilet umożliwiający priorytetowe wejście.

Luwr

Luwr

Na trzecim miejscu znajduje się trzecie muzeum na świecie, czyli Luwr. Wcześniej był on rezydencją królów francuskich, a obecnie mieści się w nim ogromny zbór dzieł sztuki od starożytności do praktycznie dnia dzisiejszego. Jest w nim i Wenus, i Mona Lisa, i Marianne. Ogólnie rzecz biorąc, kobiety wszelkiego typu. Ale nie tylko kobiety… Luwr to najczęściej odwiedzane muzeum na świecie. Jest na tyle duży, że nawet dzień to za mało, aby wszystko obejrzeć. Możesz zapisać się na zorganizowaną wycieczkę, dzięki której zobaczysz w nim wszystko, co najważniejsze.

Najbliższe stacje metra: Palais Royal - Luwr (linia 1)

Cena biletu wstępu: 15 euro za zobaczenie głównej wystawy

Luwr otwarty jest od godziny 9 do 18, a w środy do 22. We wtorki muzeum jest nieczynne.

Bilety do Luwru znajdziesz tutaj.

Pola Elizejskie

Pola Elizejskie

Kolejne na liście są Pola Elizejskie. Znane nam dzięki francuskiemu chansonowi, są nie tylko atrakcją turystyczną czy jedną z najdłuższych, najbardziej znanych i najpiękniejszych ulic na świecie, lecz także centrum handlowym. Spotkasz tu wiele drogich butików, restauracji i biur dużych firm.

Najbliższe stacje metra: między stacjami Concord i Charles de Gaulle - Etoile (linia 1).

Łuk Triumfalny

Łuk Triumfalny

Idąc wzdłuż Pól Elizejskich, zobaczysz kolejną atrakcję – Łuk Triumfalny. Został on zbudowany na cześć zwycięstwa z inicjatywy Napoleona, który zapisał na nim, niczym w dzienniku, nazwy miast zwycięskich bitew. Pod Łukiem Triumfalnym znajduje się grób nieznanego żołnierza. Możesz wspiąć się na łuk, aby nacieszyć oczy jednym z najpiękniejszych paryskich widoków.

Najbliższe stacje metra: Charles de Gaulle - Etoile (linia 1).

Cena biletu wstępu: do 9,5 euro. Bilety na Łuk Triumfalny możesz kupić, klikając w ten link i unikając w ten sposób kolejki.

Wersal

Wersal

Kontynuujmy podróż po Paryżu i jego okolicach. Wersal, była rezydencja czterech królów Francji, znajduje się 40 kilometrów od Paryża. Specjalnie zbudowano go w takim miejscu, aby nie doszła do niego rewolucja. Jednak wiemy, że i tak tam trafiła... Jest to jeden z najpiękniejszych pałaców na świecie, z wieloma fontannami i ogromnym ogrodem, w którym latem organizowane są muzyczne i wizualne przedstawienia.

Najbliższe stacje RER: Versailles - pałac (linia С).

Cena biletu wstępu: bilet do pałacu – do 15 euro

Bilet do Wersalu.

Muzeum Orsay

Muzeum Orsay

Orsay to drugie pod względem popularności muzeum w Paryżu. Znajduje się w nim jeden z największych zbiorów dzieł sztuki impresjonistów i innych artystów z początku XX wieku. Zobaczysz w nim obrazy Degasa, Moneta, Picasso i wielu innych przedstawicieli tego okresu. O tym, jakie dzieła sztuki trzeba zobaczyć w Muzeum Orsay, dowiesz się, czytając nasz specjalny artykuł na ten temat.

Stacja metra: Solferino (linia 12), Muzeum Orsay (RER C)

Cena biletu wstępu: 12 euro. W Muzeum Orsay zawsze są kolejki, więc lepiej jest już wcześniej zadbać o zakup biletu.

Muzeum otwarte jest od 9:30 do 18:00 (w czwartki do 21:30), a zamknięte w poniedziałki.

Montmartre

Montmartre

W dzielnicy Montmartre mieszkali znani artyści, pisarze i aktorzy. Znajduje się w niej dom Picasso i plac Dalida, wiele kawiarni, w których twórcy spędzali czas, plac z okolicznymi artystami i mimami, winnice oraz paryska ulica czerwonych latarni.

Mieści się tam również najbardziej znany na świecie kabaret – Moulin Rouge, gdzie do dzisiaj każdego dnia tańczy się Kan-Kan. Na szczycie Montmartre natomiast przepięknie wznosi się ogromna śnieżnobiała katedra – Sacre Coeur, która ma całe miasto u swoich stóp i oferuje atrakcyjną panoramę Paryża.

Najbliższe stacje metra: Blanche, Anvers (linia 2), Abbesses (linia 12).

Moulin Rouge

Moulin Rouge

Moulin Rouge! Czerwony młyn to najbardziej znany kabaret w Paryżu, a do tego jedna z największych atrakcji francuskiej stolicy. Odbywa się tam najbardziej znany francuski show z morzem szampana i emocjonującymi tańcami. Na występ przyjeżdżają nawet książęta angielscy i arabscy szejkowie. Ty też możesz! W czym mieliby być oni od Ciebie lepsi? 

Najbliższa stacja metra: Blanche (linia 2).

Cena biletu wstępu: bilet na występ kosztuje od 95 do 250 euro (zobacz pełną listę ofert kabaretu).

Centrum sztuki współczesnej Georges Pompidou

Centrum sztuki współczesnej Georges Pompidou

W tym budynku o unikalnej konstrukcji znajduje się kolekcja sztuki nowoczesnej z całego świata. Oprócz stałej wystawy, odbywają się tam także warsztaty, spektakle i wystawy czasowe. W centrum działa również biblioteka, kino i kawiarnia.

Stacja metra: Rambuteau (linia 11) Hôtel de Ville (Linie 1 i 11)

Godziny otwarcia: od 11 do 22 (w czwartek do 23)

Cena biletu wstępu: 14 euro. Bilety znajdziesz na tej stronie.

Disneyland

Paryski Disneyland

Paryski Disneyland to jeden z największych i najbardziej znanych parków rozrywki na świecie. Każdego roku odwiedza go ponad milion osób. Tak naprawdę, są to dwa ogromne parki, w których każdy znajdzie rozrywkę i atrakcje idealne dla siebie.

Najbliższa stacja RER: Marne-la-Vallee

Cena biletu wstępu: od 50 euro. Bilety do Disneylandu możesz kupić tutaj.

Udanego zwiedzania!

Dodaj komentarz

Restricted HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki