10 rzeczy, które warto przywieźć z Paryża

,
Pamiątki

Co zabrać ze sobą ze stolicy Francji i po co do niej jechać? Chętnie Ci podpowiemy!

Do Paryża po wino

Francja i wino to oczywiste połączenie. Podobnie jak Francja i koniak, czy Francja i szampan. Alkohol w tym kraju wyróżnia się dość dobrą jakością, a do tego nie jest rogi. Nie często ma się okazję spróbować prawdziwego szampana, który smakuje zdecydowanie inaczej niż te popularne u nas. Te lepsze kosztują jednak więcej – za dobrą butelkę zapłacisz nie mniej niż 15 euro, a nawet 25 euro!

Wino

Ceny koniaku też rozpoczynają się od 15 euro. Za dobry koniak w supermarkecie zapłacisz od 30-35 euro.
Wino jest nieco tańsze. Możesz je dostać wręcz za parę groszy, ale nie polecamy tych najtańszych. Cena dobrego wina zaczyna się od 4 euro za butelkę. Powinna mieć ona głębokie dło i zieloną etykietę na szyjce.

Do Paryża po perfumy

Chanel

Świetnym prezentem z romantycznego miasta na pewno okażą się perfumy! Znajdzisz je centrach handlowych Paryża, jednak w  sklepach duty-free perfumy kosztują nieco mniej.
Do tego punktu możemy też dodać kosmetyki.

Do Paryża po ser

Ser

Francuski ser to oczywiście znana marka. Nie należy jednak bardzo na niego liczyć. Jego zapach, delikatnie mówiąc, nie należy do najprzyjemniejszych, a i smak nie każdemu odpowiada.

Do Paryża po markową odzież

Paryż to bez dwóch zdań stolica mody! Znajdują się tu sklepy najważniejszych marek i znanych domów mody, a także wiele centrów handlowych oraz Pola Elizejskie! Paryż to ogromne centrum zakupowe!

Do Paryża po makaroniki

Makaroniki

We francuskiej stolicy znajdziesz wiele słodyczy i ciast, a wśród nich przepyszne makaroniki. Koniecznie spróbuj ich sam i przywieź znajomym!

Do Paryża po pamiątki

Znajomym i przyjaciołom na pewno spodobają się pamiątki z Paryża. Kiedyś już napisaliśmy o pamiątkach cały artykuł. Sprawdź go i poznaj listę tych najbardziej popularnych.

Do Paryża po czekoladę

Chociaż Paryż nie jest centrum przemysłu czekoladowego, znajomym i rodzinie i tak możesz przywieźć pudełko czekoladek z tego wspaniałego miasta. Raczej nie będą narzekać :)

Do Paryża po szal

Szal

Szal, z naszego punktu widzenia, to nieodłączny atrybut wielu prawdziwych Francuzek i Francuzów. Na pewno znajdziesz taki, który idealnie dopasuje się do każdego gustu!

Do Paryża po kapelusz

Kapelusz

Z kapeluszami w Paryżu jest podobnie jak z szalikami. Znajdziesz je we wszystkich sklepach turystycznych. Wybierz swoje idealne francuskie nakrycie głowy.

Do Paryża po przedmioty retro

Retro

W Paryżu znajdziesz wiele starszych księgarni i  pchlich targów. Sprzedaje się w nich wiele ciekawych rzeczy: od starych pocztówek z widokiem Paryża, przez pierwsze wydania książek Lenina i Hemingwaya. Ale to nie wszystko – trafisz także na płyty i dyski. Zabierz ze sobą odrobinę francuskiej muzyki!

Tak naprawdę w Paryżu możesz kupić dosłownie wszystko, zależnie od swojego gustu, życzenia i możliwości. Przedstawiliśmy Ci najbardziej popularne rzeczy wśród turystów. Pospaceruj się po mieście i małych sklepikach – na pewno szybko znajdziesz coś interesującego!

Udanych zakupów!

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *