10 miejsc Harry’ego Pottera w Londynie

,
Peron 9 ¾

Harry Potter – młody czarodziej, wymyślony przez brytyjską pisarkę Joan Rowling, stał się jedną z najbardziej udanych postaci książkowych naszych czasów i udało mu się zdobyć największe ekrany. Dzieci i dorośli uwielbiają jego przygody, i jest za co – dają bardzo potrzebną i życiodajną szczyptę magii.

W tym artykule proponujemy pójść w ślady Harry’ego. Dla czytelnika, który jest miłośnikiem i turysty czai się w tym podwójna korzyść – wszechświat Pottera przecina się z prawdziwym Londynem we wspaniałych, ciekawych miejscach.

» Czytaj takżeCo zobaczyć w Londynie w 1 dzień — trasa i mapa

London King’s Cross railway station

peron 9 ¾

Ważna stacja w północnym Londynie, zbudowana w połowie XIX wieku. To stąd, z peronu 9 ¾, utalentowane dzieci wyjeżdżają do Hogwartu. Ścieżka jest zamaskowana – dla zwykłych ludzi wygląda jak ceglany łuk. Ale zdarzają się też rzeczy niesłychane: niedawno utknął tu wózek z bagażem – świetne miejsce na niezapomniane zdjęcie.

Millenium Footbridge

Futurystyczny widokowy most dla pieszych na Tamizie, zbudowany w 2000 roku. W „Harrym Potterze i Księciu Półkrwi” jest całkowicie zniszczony i wpada do rzeki.

Millenium Footbridge

W rzeczywistości, przejście nadal wytrzymuje napór mrocznych sił. Tutaj można fantazjować i wyobrazić sobie siebie jako czarodzieja, a także podziwiać brytyjską stolicę – ten widok jest wart zobaczenia.

St Pancras railway station

St Pancras railway station

Doskonały przykład neogotyckiej architektury brytyjskiej, łączącej dworzec kolejowy i hotel. Na tym tle w „Harrym Potterze i komnacie tajemnic” Weasley odlatuje na swoim magicznym samochodzie. Ten budynek można również zobaczyć w końcowej scenie projekcji.

Reptile House, London Zoo

Londyńskie Zoo zostało otwarte w 1828 roku, pod jego dachem żyje wiele pięknych, rzadkich i niebezpiecznych zwierząt (ponad 750 gatunków). Tu Harry pierwszy raz rozmawiał z wężami.

Reptile House, London Zoo

Co jeśli Ty masz takie możliwości? Wizyta w terrarium da ci odpowiedź. Odwiedzajcie po drodze inne zwierzęta, zwłaszcza słonie.

Leadenhall Market

Jeden z najpiękniejszych krytych rynków epoki wiktoriańskiej, nadal działający zgodnie z przeznaczeniem. Leadenhall został z powodzeniem wykorzystany do odtworzenia części Diagon Alley i wejścia do baru „Dziurawy kocioł” w „Harrym Potterze i Kamieniu Filozoficznym”.

Leadenhall Market

Miejsce to jest warte odwiedzenia ze względu na swoją szczególną atmosferę i jest idealne na swobodne spacery i zakupy.

Piccadilly Circus

Piccadilly Circus

Tętniący życiem węzeł drogowy w centralnej części miasta – miejsce kręcenia słynnej sceny w „Harrym Potterze i Insygniach Śmierci”, gdzie trio czarodziejów ledwo zdążyło uniknąć pędzącego londyńskiego autobusu. W rzeczywistości na placu znajduje się wiele sklepów i miejsc rozrywki.

Piccadilly Circus, London: Wybierz hotel

Westminster Tube Station

Jedna z najstarszych stacji metra w Londynie. W filmie „Harry Potter i Zakon Feniksa” bohater osobiście korzysta z tego wspaniałego środka transportu.

Westminster Tube Station

Stacja zasługuje na wizytę również ze względu na swoje położenie geograficzne – nad nią znajduje się serce brytyjskiej stolicy z wieloma ciekawymi zabytkami. Odwiedzając to miejsce (i nie tylko) podczas gry w Harry Potter’s World, będziesz się dobrze bawić i będziesz miał czas na zwiedzanie miasta.

Lambeth Bridge

Lambeth Bridge

Most łukowy nad Tamizą, zbudowany w latach 30. XX wieku. W „Harrym Potterze i więźniach Azkabanu” rozgrywa się tu dramatyczna scena samochodowa, w której autobus Harry’ego bezpiecznie wsuwa się pomiędzy dwa pozostałe. Most można bezpiecznie przejść – znajduje się na nim wydzielona część dla pieszych.

Londyńskie studio Warner Bros.

Londyńskie studio Warner Bros

Perełką tej listy jest studio Warner Bros w Watford. To jest miejsce, gdzie powstała ta seria. Goście będą mogli zwiedzić studio oraz muzeum tematyczne i park rozrywki Harry’ego Pottera.

Podczas zwiedzania poznasz osobiście rekwizyty, żyjących mieszkańców świata J.K Rowling i weźmiesz udział w małym pokazie. Szczegółowy model Hogwartu, który został wykorzystany do filmowania panoramicznego, jest również dostępny do oglądania.

Jest tu kawiarnia z daniami tematycznymi, których nie można skosztować nigdzie indziej, oraz sklep z pamiątkami o bogatym asortymencie. Podobno można nawet kupić miotłę. Możesz zamówić wycieczkę z transferem z dworca Victoria i nie zastanawiać się jak tam dojść (oferta pod tym linkiem).

» Czytaj takżeWarner Bros. Studio: wycieczka i świat Harrego Pottera

Australia House

Australia House

Wspaniały budynek ambasady australijskiej w Wielkiej Brytanii na ulicy Strend, zbudowany w 1918 roku. W świecie Harry’ego Pottera był to architektoniczny prototyp banku prowadzonego przez goblinów dla czarodziejów Gringotta.

Witamy w bajecznym świecie Harry’ego Pottera!

» Czytaj także„Gra o tron”: plan filmowy w Irlandii

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *