4 główne lotniska w Londynie. Jak dojechać?

,
Heathrow Airport

W Londynie istnieją 4 duże lotniska, które działają 24 godziny na dobę i obsługują dziesiątki tysięcy pasażerów dziennie. Znajdują się one na różnych krańcach miasta i o każdym z nich opowiemy teraz krótko.

Heathrow Airport

Jest to największy port lotniczy w Wielkiej Brytanii i drugi co do wielkości na świecie pod względem liczby pasażerów korzystających z jego usług. Heathrow znajduje się 23 km na zachód od centrum Londynu i jest połączone z linią Piccadilly. Jest on obsługiwany przez 84 linie lotnicze. Specjalizuje się w lotach długodystansowych, ale obsługuje również loty europejskie i krajowe. Roczny ruch pasażerski wynosi 80 milionów osób, z czego 94% to loty międzynarodowe, a tylko 6% to loty krajowe.

Zamów taksówkę, aby jak najszybciej dostać się do centrum miasta. Dostępne są również tanie wypożyczalnie samochodów.

» Czytaj takżeJak dojechać z lotniska Heathrow do centrum Londynu Wszystkie sposoby

Gatwick Airport

Jest to drugie najbardziej ruchliwe lotnisko w Wielkiej Brytanii. Znajduje się 47,5 km na południe od stolicy i można do niego dotrzeć Gatwick Expressem, samochodem lub autobusem. Gatwick jest obecnie wykorzystywany jako baza dla lotów czarterowych do Londynu i południowo-wschodniej części kraju. Największymi partnerami są linie lotnicze British Airways oraz niedroga firma Easy Jet, która zapewnia prawdopodobnie najtańsze loty do Europy kontynentalnej.

Zarezerwuj taksówkę lub wynajmij samochód w przystępnej cenie już teraz i dojedź do miasta w komfortowych warunkach.

London Stansted Airport

Lotnisko to jest trzecim co do wielkości w kraju i w stolicy. Znajduje się ono 68 km na północny wschód od centrum Londynu. Do miasta można się stąd dostać Stansted Expressem, samochodem lub autobusem „TerraVision” ze stacji „Liverpool Street Station”. Stansted prowadzi europejski i krajowy transport budżetowy i jest jednym z głównych terminali dla samolotów prywatnych i towarowych.

Zarezerwuj taksówkę lub wynajmij samochód w przystępnej cenie już teraz i dojedź do miasta z komfortem.

» Czytaj takżeJak dostać się z lotniska Stansted do Londynu

Luton Airport

Czwarte co do wielkości lotnisko w Londynie, położone na obrzeżach miasta 45 km na północ od centrum stolicy, jest węzłem komunikacyjnym dla linii lotniczych Easy Jet, Silverjet, Ryanair i wielu innych. Z tego miejsca większość lotów odbywa się do Europy, choć są też loty czarterowe do Afryki Północnej i Azji. Aby dostać się do Londynu możesz skorzystać z pociągów East Midlands Trains, National Express, Green Line, easyBus lub taksówki zarezerwowanej pod tym linkiem. Dostępne są również tanie wypożyczalnie samochodów.

Kiedy nadchodzi czas powrotu do domu, proponujemy skorzystać ze wspólnego transferu z centrum miasta na lotnisko.

Mamy nadzieję, że nasze informacje będą przydatne i na pewno pomogą Wam w podróży.

Miłego lotu! 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *