Co zobaczyć w Londynie w 1 dzień — trasa i mapa

12 lut 2021
Londyn

Najbardziej rozpoznawalne zabytki, ponad 200 wspaniałych muzeów, malownicze skwery, parki — co można zobaczyć w jeden dzień? Okazuje się, że wcale nie tak mało! 

» PRZECZYTAJ ARTYKUŁ - 30 głównych zabytków w Londynie

Jak przygotować się do spaceru po Londynie? 

Jeśli jesteś w Londynie przejazdem i chcesz się z nim trochę zaznajomić, to przygotuj się na spacer! Na początek, przeczytaj o pogodzie i wskazówkach na nadchodzący miesiąc. Sprawdź prognozę na dzień przyjazdu, ale mimo wszystko nasza trasa nadal będzie piesza. Wybierz wygodne ubrania na dany sezon, postaraj się obejść bez obcasów i nie przeziębić się! Dobrze będzie, jeśli zarezerwujesz kilka biletów z wyprzedzeniem, aby nie tracić czasu w kolejkach. Pobierz naszą mapę z trasą dla pieszych, znajdują się tam wszystkie punkty i szczegółowy opis, nie zgubisz się! 

Piesza trasa turystyczna po Londynie na 1 dzień 

Wycieczkę zaczynamy od stacji metra Waterloo, ponieważ wokół niej znajdują się główne znane miejsca w mieście. 

Po wyjściu z dworca, podążaj za znakami i idź nad rzekę. Tutaj zobaczysz „London Eye”, spektakularny diabelski młyn z niesamowitymi widokami na cały Londyn! Pełen obrót na nim trwa 30 minut. Kolejka przy kasie może trwać około godziny, dlatego sugerujemy rezerwację z wyprzedzeniem i oszczędność czasu i pieniędzy. Cena biletu wynosi 28 funtów za konkretną godzinę, 30 funtów za dzień rezerwacji — 5 funtów taniej dla dzieci. 

London Eye

Dalej wzdłuż promenady z London Eye znajduje się Akwarium Londyńskie (bilety można znaleźć tutaj) oraz Most Westminsterski. Na drugim końcu mostu zobaczysz słynny zegar Big Ben i budynek parlamentu. Obok znajduje się Westminster Abbey, oficjalny kościół katedralny św. Piotra w Westminsterze. Jest to jeden z najważniejszych budynków w kraju, gdzie odbywają się koronacje i pogrzeby, a także miejsce pochówku wielu królów i królowych. Bilety tutaj kosztują £22 przy rezerwacji online, w kasie £2 więcej. Zalecamy zarezerwowanie kilku godzin na zwiedzanie Opactwa. 

Westminster Abbey

Potem możesz skierować się na północny wschód w kierunku Parku St James. W parku znajduje się małe jezioro z ptakami wodnymi, a z Blue Bridge rozciąga się widok na pałac Buckingham. Tutaj koniecznie trzeba porobić trochę zdjęć i odrobinę odpocząć, można także zrobić piknik. 

Przejdźcie się parkiem w pobliżu pałacu, a zobaczycie słynnych Strażników Królewskich, Balkon Jej Królewskiej Mości i Pomnik Królowej Wiktorii. W lipcu, sierpniu i wrześniu pod nieobecność Elżbiety II kompleks pałacowy jest otwarty dla turystów. Można kupić bilet i spacerować po rezydencji

pałac Buckingham

Następnie polecamy spacer przez Green Park do Piccadilly Circus Square, gdzie można zrobić zakupy lub po prostu przejść się i zrobić zdjęcie w pobliżu posągu Erosa. 

Piccadilly Circus Square

Na Down Regent Street znajdziesz Trafalgar Square. W tym miejscu wznosi się słynna Kolumna Admirała Nelsona, a wieczorami znajdują się tam wspaniałe fontanny, które są pięknie oświetlone. Jeśli masz jeszcze trochę wolnego czasu, koniecznie dowiedź Galerię Narodową! Zwiedzanie Galerii Narodowej jest bezpłatne, a kolekcje Van Gogha i Renoira są bezcenne! Na prawo od schodów wejściowych do galerii (obok fontanny) znajduje się kawiarnia (Café on the Square). Jest otwarta od 10:00 do 18:00. Jeśli jesteś tam później, to wystarczy przejść ulicę w dowolnym kierunku i odwiedzić kawiarnie, które znajdują się na parterze budynków. Jest ich sporo i są otwarte do późna. 

Trafalgar Square

Z Trafalgar Square, przejdź mostem Hungerford z powrotem do stacji metra Waterloo. 

I takim sposobem w jeden dzień udało nam się dużo zobaczyć! Ale, to tylko mała część dużego i interesującego Londynu! Koniecznie wróćcie tu na tydzień, dwa, cały miesiąc — uwierzcie mi, może was zaskoczyć za każdym razem. 

Przecież: „Kto zmęczył się Londynem, ten zmęczył się życiem” Prawda? 

Miłej podróży! 

Dodaj komentarz

Restricted HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki