Jak dostać się z lotniska Stansted do Londynu

,
Lotniska Stansted

Stansted to trzecie co do wielkości lotnisko w Londynie, z ogromnym Heathrow i majestatycznym Gatwick na czele, a za nim kolejne trzy: Luton, London City i Southend. Lotnisko jest znane jako największa baza dla tanich europejskich linii lotniczych (takich jak Ryanair i Wizzair) i znajduje się zaledwie 50 km od centrum miasta. Każdego dnia obsługuje tysiące pasażerów, a w 2018 roku z jego usług skorzystało około 28 milionów osób. Dla wygody pasażerów, istnieje doskonała sieć komunikacyjna pomiędzy nią a stolicą, która pozwala na łatwy wybór odpowiedniej opcji podróży.

A tutaj znajdziesz sprawdzony serwis taksówkowy. Kierowca spotka się z Tobą na lotnisku i zawiezie Cię do hotelu bez żadnych przygód.

Lotniska Stansted: Wybierz hotel

Ze Stansted do Londynu pociągiem

Do centrum najłatwiej dostać się pociągiem. Stansted Express zaczyna kursować o 5:30 i odjeżdża co 15 minut. Po drodze zatrzymuje się dwa razy — pierwszy w Tottenham Hale (36 minut) i drugi na końcu ulicy Liverpool Street (47 minut). Od poniedziałku do czwartku ostatni pociąg można złapać o 00:30, w piątek, sobotę i niedzielę o 1:30. Ceny biletów w jedną stronę dla dorosłych zaczynają się od 23,40 funta, a dla dzieci od 11,70 funta. Bilet na wycieczkę w obie strony jest dostępny i można również korzystać z komfortu pierwszej klasy.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to najszybsza i najdroższa opcja podróżowania. Masz duże szanse zaoszczędzenia pieniędzy, jeśli kupisz bilety w obie strony z wyprzedzeniem i dla całej rodziny jednocześnie — wtedy masz gwarancję uzyskania zniżki grupowej.

Ze Stansted do Londynu autobusem

Do stolicy można dojechać również autobusami odjeżdżającymi z dworca, który znajduje się naprzeciwko głównego wejścia do terminalu. Jest wiele różnych przewoźników, a odjazdy odbywają się często (przedział czasowy wynosi 15-20 minut). Możesz łatwo dostać się do Victoria Central Station, Liverpoolu i Baker Street. Bilety są kupowane zarówno z wyprzedzeniem, jak i bezpośrednio, już przy wejściu do autobusu. Średni czas podróży wynosi 60-80 minut, a Ty płacisz od 2 do 10,50 funtów.

Istnieją trzy główne linie autobusowe.

EasyBus

Zaleta: bardzo tani. Cena biletu w jedną stronę od 2 funtów! Ponadto autobus kursuje non-stop do końca Baker Street.

Wady: EasyBus nie jest zbyt wygodny. Po drodze może być zimno. Trwa to również od półtorej do dwóch godzin (w przypadku ruchu ulicznego).

National Express

Zaleta: National Express jest najbardziej znanym przewoźnikiem autobusowym w Wielkiej Brytanii, więc działa zgodnie z przejrzystym rozkładem jazdy. Ponadto, zatrzymuje się tylko na małych przystankach (na żądanie) po drodze. Jeśli zatrzymacie się Państwo w rejonie Stratford (tutaj znajdziecie hotele w okolicy) lub, powiedzmy, w pobliżu stacji Canary Wharf (tutaj znajdziecie hotele), autobus zawiezie was prawie pod drzwi, lub przynajmniej pod pobliską stację metra.

Stratford, London: Wybierz hotel

Wady: po pierwsze, ten przewoźnik ma najdroższe bilety, w cenie £10. Po drugie, ze względu na postoje po drodze, całkowity czas podróży wydłuży się do półtorej godziny.

TerraVision

Zaleta: Bilet kosztuje tylko 6 funtów, podróż odbywa się w dobrym, wygodnym autobusie. Przystanki końcowe to stacja metra Stratford, dworce Liverpool i Victoria. Po drodze nie ma prawie żadnych przystanków, a całkowity czas podróży wynosi około godziny.

Wady: Firma twierdzi, że pojazdy jeżdżą na trasie w półgodzinnych odstępach, co niekorzystnie wpływa na czas oczekiwania na następny autobus.

Ze Stansted do Londynu taksówką

Dla tych, którzy chcą dotrzeć z komfortem, można wziąć taksówkę. Rezerwacji dokonuje się z wyprzedzeniem lub bezpośrednio po przyjeździe — bezpośrednio w hali przylotów znajduje się biurko firmowe pracujące 24 godziny na dobę, a w hali wydawania bagażu znajduje się telefon wewnętrzny, który połączy was z serwisem zamawiającym samochód. Za usługę można zapłacić zarówno w momencie rezerwacji (kartą bankową), jak i w samochodzie (gotówką). Kierowca zawiezie Cię do centrum Londynu w ciągu zaledwie jednej godziny, zaczynając od 100 funtów (w zależności od miejsca docelowego).

Inną świetną opcją jest rezerwacja transferu ze Stansted do Londynu z wyprzedzeniem, jeszcze w domu, pod tym linkiem. Kierowca spotka się z Tobą na lotnisku i wygodnie dojedzie do celu, od razu będziesz znał dokładny koszt, więc nie musisz się martwić o nieoczekiwane dopłaty.

Udanej wycieczki!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *