Saint-Tropez. Ważne wskazówki dla turystów

, ,
Saint-Tropez

Odpoczynek w Saint-Tropez to okazja zanurzenie się w atmosferę luksusu i relaksu. Trzeba mieć jednak sporo pieniędzy, bo jest to jeden z najdroższych ośrodków wypoczynkowych na Lazurowym Wybrzeżu. Jeśli nie musisz zbytnio oszczędzać podczas urlopu, to na pewno z tego miasta wrócisz z ekscytującymi i przyjemnymi wspomnieniami.

Jak dostać się do Saint-Tropez z Nicei?

Jak dostać się do Saint-Tropez z Nicei

Z dworca centralnego w Nicei do Saint-Tropez dojedziesz jednym z pociągów jadących do stacji Saint-Raphael (linia 3 lub 6). Ceny biletów za przejazd rozpoczynają się od 10,50 euro, a czas podróży to około 60 minut. Z dworca Saint-Raphael odjeżdża bezpośredni autobus do Saint-Tropez (linia 7601). Podróż autobusem trwa około 1 godziny i 15minut. Ceny biletów rozpoczynają się od 12 euro. Za 15 euro (dla dzieci za 10 euro) możesz w ciągu godziny dopłynąć do Saint-Tropez statkiem Bateaux Saint Raphael z portu Saint-Raphael.

» Czytaj takżeLazurowe Wybrzeże: dokąd oprócz Nicei pojechać nad morze?

Jak dojechać do Saint-Tropez z Paryża?

Jak dojechać do Saint-Tropez z Paryża

Bilet na przejazd z Paryża kosztuje 100-200 euro, a czas podróży do  Saint-Raphael lub Tulonu (stamtąd możesz wsiąść w autobus do Saint-Tropez) wynosi około 5 godzin. Do Saint-Tropez dostaniesz się także z Nicei za pomocą regularnie kursujących helikopterów, które lądują na międzynarodowym lotnisku w Saint-Tropez.

Najprościej do Saint-Tropez dojedzie się jednak samochodem, chociaż trzeba liczyć się z górskimi drogami,  które przez lokalnych mieszkańców nazywane są „wężniownicami”.

» Czytaj takżeJak podróżować po Francji pociągiem: ceny, bilety, odległości

Gdzie najlepiej zatrzymać się w Saint-Tropez?

Gdzie najlepiej zatrzymać się w Saint-Tropez

Saint-Tropez to dość drogie miasto. Gwiazdy przyjeżdżają tu, aby wynajmować wille i organizować w nich imprezy. Oczywiście, są tu też hotele dla turystów. Poniżej znajdują się te, które możemy Ci polecić.
Hotele w Saint-Trpoez:

Saint-Tropez: Wybierz hotel

Inne hotele w Saint-Tropez znajdziesz pod tym linkiem. W Saint-Tropez nie ma gorzej rozwiniętych okolic, więc możesz wybrać hotel według własnego uznania. Jeśli cena wydają Ci się za wysokie, możesz też spojrzeć na hotele w którejś z okolicznych miejscowości – na przykład, w Port Grumaud, która dzięki swojej jasnej architekturze i licznym kanałom znana jest także jako Wenecja Lazurowego Wybrzeża.

Port

Z Port Grumaud do Saint-Tropez dostaniesz się bardzo łatwo: miejscowości znajdują się w tej samej zatoce i średnio co pół godziny kursują między nimi łodzie. Oznacza to, że będziesz też mieć szansę, aby wybrać się na rejs po morzu. Hotele w Port Grumaud znajdziesz pod tym linkiem.

Atrakcje turystyczne w Saint-Tropez: co warto zobaczyć?

Oprócz wspaniałego nabrzeża, portu i wielu plaż (w tym także „topless”), w Saint-Tropez jest też kilka innych atrakcji, o których warto pamiętać.

Cytadela w Saint Tropez

Cytadela w Saint Tropez (Citadelle de Saint Tropez). Zbudowana w latach 1602-1608. Budowla umożliwia wgląd w życie zwykłych ludzi, jak również znanych osobowości, tamtych czasów. Mieści się w niej także Muzeum Morskie. Bilet wstępu kosztuje 3 euro. Godziny otwarcia:

  • 1 kwietnia – 30 września: 10.00 – 18.30;
  • 1 października – 31 marca: 10.00 – 17.30, przerwa: 12.30 – 13.30.

Zamek Suffren (Chateau Suffren). Zbudowano go po d koniec X wieku i już od samego początku organizowano w nim wystawy różnych dzieł sztuki. Obecnie znajduje się w nim popularny antykwariat połączony z muzeum. Adres: Place de l’Hôtel-de-Ville. Zamek otwarty jest każdego dnia, wstęp bezpłatny.

Muzeum Zwiastowania  (Musée de l’Annonciade). Jest to dawna kaplica katolicka, w której przedstawianych jest wiele obrazów artystów awangardowych XIX i XX wieku. Adres: Place Grammont. Cena biletu: 6 euro. Godziny otwarcia: każdego dnia, 10.00 – 18.00, przerwa 13.00 – 14.00.

Citadelle de Saint Tropez

Dom Motyli (Maison des Papillons). Znajduje się w nim ponad 35 000 żyjących lub wymarłych okazów tych pięknych stworzeń. Adres: 9, rue Etienne Berny. Cena biletu: 3 euro. Godziny otwarcia:

  • Środa, czwartek, sobota: 10.00 – 18.00, przerwa: 12.30 – 14.00;
  • Piątek: 14.00 – 18.00;
  • Niedziela: 10.00 – 17.00, przerwa: 12.30 – 14.00;
  • Poniedziałek, wtorek – nieczynne.

Wydarzenia w Saint-Tropez

Saint-Tropez to nie tylko zamrożone w czasie zabytki i muzea. Każdego roku odbywają się tu tez różne festiwale i imprezy. Niewątpliwie najbardziej popularnym festiwalem jest organizowany corocznie festiwal The Bravades. Odbywa się on 16-18 maja już od ponad czterech stuleci. Ta teatralna procesja, której uczestnicy ubrani są w biało-czerwone cesarskie stroje, symbolizuje męstwo mieszkańców miasta gotowych w dowolnym momencie chwycić za broń i bronić się przed wrogami. Wydarzenie poświęcone jest świętemu męczennikowi Torpesa, który zmarł podczas prześladowania Chrześcijan przez cesarza Nerona. Łódź z jego ciałem przypłynęła do miejsca, w którym obecnie znajduje się miasto i które zostało nazwane na jego cześć. podczas parady przez całe miasto przenoszone jest złocone drewniane popiersie męczennika.

Wydarzenia w Saint-Tropez

Już od ponad 60 lat na trasie Saint-Tropez-Sanremo odbywają się regaty Giraglia Rolex Cup, które uważa się za najbardziej prestiżowe w rejonie Morza Śródziemnego. Podczas pierwszych dni zawody jachtów żeglugowych odbywają się na przybrzeżnych wodach, a czwartego dnia rozpoczyna się wyścig 243 mil. Z reguły wydarzenie odbywa się w czerwcu.

Osoby odwiedzające Saint-Tropez w połowie września mogą zobaczyć wspaniałe parady Porsche (Paradais Porches), w których bierze udział ponad 300 samochodów tej marki.

Szczegółowy kalendarz z wszystkimi wydarzeniami znajdziesz na oficjalnej stronie miasta w rozdziale wydarzenia.

Co i gdzie zjeść w Saint-Tropez?

Po dobrej zabawie warto zapoznać się z licznymi restauracjami i kawiarniami. w Saint-Tropez popularne są przede wszystkim dania kuchni prowansalskiej oraz owoce morza – na przykład latapenade – gęsta pasta z drobno pokrojonych sardeli, oliwek i kaparów, którą smaruje się tosty lub podaje się jako dodatek do zupy – czy wiele odmian wątróbek (foie gras) lub rozmaite rodzaje serów wytwarzanych z mleka owczego i koziego. na deser możesz zamówić ciasto Tarte Tropezienne lub Calen de Saint Tropez – wypiek na bazie miodu, mięty i migdałów.

Co i gdzie zjeść w Saint-Tropez

Restauracje i kawiarnie w Saint-Tropez, które możemy polecić:

  • L’ Auberge des Maures. Adres: 8, rue Boutin. Przykładowa cena obiadu: 65€.
  • L’Oliver/Le Bristo. Adres: La Bastide de Saint-Tropez, Route des Carles. Przykładowa cena obiadu: 30-90€.
  • Le sporting. Adres: Boulevard Vasserot, Place des Lices. Przykładowa cena obiadu: 20-30€.

Zakupy w Saint-Tropez: co kupić?

Miłośnicy w Saint-Tropez znajdą wiele butików i sklepów z produktami znanych projektantów. Ceny nie należą do najtańszych w Europie, ale tylko w Saint-Tropez można kupić słynne sandały Tropeziennes, które sprzedaje się w sklepie Les Tropeziennes. Żadna pasjonatka mody nie przejdzie też obojętnie przy popularnym butiku Le Brigitte Bardot, w którym można kupić rzeczy z inicjałami B.B. W ramach pamiątek warto kupić tradycyjne kartki pocztowe, jednak na pewno o wiele bardziej interesującą pamiątką będą bransoletki od Valerie z oryginalnie napisaną na nich nazwą miasta. Mężczyznom na pewno spodoba się prezent w postaci fajki, cygara i zapalniczki Dupont, które produkowane są przez lokalne fabryki.

Oczywiście, nie możesz też zapomnieć o tym, aby zabrać ze sobą do domu flakon francuskich perfum, ser i czekoladę.

Udanego odpoczynku!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *