Nieturystyczne Lazurowe Wybrzeże: żywa bajka

,
Sentier Des Ocres, Rusillon

Dzisiaj opowiemy o fascynującej, mistycznej i niezbadanej stronie Lazurowego Wybrzeża. Dzikie plaże, bajeczne widoki, dziewicze szlaki i nieznane miejsca, nawet jeśli jest to Twoja pierwsza podróż do tych bajecznych krain!

» Czytaj takżeLazurowe Wybrzeże: dokąd oprócz Nicei pojechać nad morze?

Sainte-Agnes

Mała prowansalska wioska położona na wzgórzu w pobliżu Mentony. Jego położenie w górach oferuje wspaniały widok na Lazurowe Wybrzeże. Legenda głosi, że księżniczka Agnès postanowiła schronić się przed silną burzą i ulewą w jednej z grot, a po wyjściu suchym i nieuszkodzonym po deszczu, kazała swojej patronce wybudować tu kaplicę. Tak narodziła się nazwa Sainte-Agnes. W średniowieczu wieś służyła jako fort obronny na granicy francusko-włoskiej. Dziś miejsce to przyciąga swoją autentycznością, wąskimi uliczkami wyłożonymi żwirem, zapierającymi dech w piersiach widokami na brzeg morza, a także ciepłym, słonecznym klimatem. Raz do roku w lipcu odbywa się festiwal lawendy, a całe miasto przesiąknięte jest delikatnym, dyskretnym zapachem symbolu południowej Francji.

Do bajecznego Saint-Agnès można dojechać autobusem nr 10 z Mentony, do której można dojechać pociągiem z Nicei.

Sainte-Agnès: Wybierz hotel

» CZYTAJ TAKŻENajbardziej romantyczne miejsca we Francji: gdzie wybrać się na miesiąc miodowy

St. Paul de Vence

St. Paul de Vence, stojący na skalistej ostrodze i otoczony murami obronnymi wybudowanymi na polecenie króla Franciszka I, jest z pewnością jedną z najpiękniejszych wiosek Prowansji. Wyważony styl życia i niesamowita natura zainspirowały wielu znanych artystów, pisarzy i poetów, z których niektórzy w końcu się tam osiedlili. Tutaj pochowany jest wybitny Marc Chagall. To właśnie w St Paul de Vence można poczuć prawdziwego ducha śródziemnomorskiego życia: wąskie uliczki, domy obramowane zieloną zasłoną, śpiewające cykady i oszałamiające widoki na lazurowy brzeg! St. Paul de Vence jest prawdziwą symbiozą piękna i spokoju, w której każdy może się znaleźć! Z Nicei można dojechać autobusem 400, czas podróży — 1 godzina.

Saint-Paul-de-Vence: Wybierz hotel

Sentier Des Ocres, Rusillon

W małej wiosce Rusillon znajduje się naprawdę fantastyczny cud natury! Nazwa szlaku pochodzi od niezwykłego koloru gleby wynikającego z mieszania się tlenku żelaza z piaskiem. W ten sposób szlak przybiera zaskakujące odcienie od jaskrawo żółtego do głębokiego fioletu. Prawdziwa gratka dla dzieci, które na Jowiszu z pewnością poczują się jak astronauci! Bilet wstępu: 3 euro, bezpłatne dla dzieci poniżej 10 roku życia. Powinieneś skontaktować się z oficjalnym Centrum Turystycznym w Cannes.

Sentier des Ocres, Roussillon: Wybierz hotel

„Palais de Bulles” Pierre’a Cardina, Cannes

Słynna futurystyczna willa zaprojektowana przez Pierre’a Cardina, zbudowana w latach 80-tych, przypomina fantastyczny dom hobbitów lub statek kosmiczny. Budowę kulistego cudu poprowadził węgierski architekt Antti Lovag. Willa jest opływowym obiektem z kompleksowym systemem grot i jaskiń. Odwiedzenie „Pałacu Bąbelków” nie jest łatwym zadaniem! Powinieneś skontaktować się z oficjalnym Centrum Turystycznym w Cannes, które od czasu do czasu organizuje wycieczki do tego magicznego miejsca!

Brovès — „wioska duchów”

Fantomowa wioska położona na północny wschód od Var. Gmina została zniszczona dekretem z 4 sierpnia 1970 r., kiedy to ogłoszono, że w jej miejscu powstanie obóz wojskowy Canjuers. Mieszkańcy wsi zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów i przeniesienia się na nową działkę wybudowaną w pobliskim mieście Seillans. Niezwykła sensacja związana z wizytą w wiosce jest zapewniona!

Brovès: Wybierz hotel

Oczywiście, lista nie jest niekończąca, Lazurowe Wybrzeże jest tak zróżnicowane i barwne, że każdy może znaleźć swoje sekretne miejsce, ukryte przed oczami turystów. Życzymy wspaniałych wakacji i nowych, ciekawych odkryć! 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *