Co robić w Paryżu w październiku?

,
Paryż w październiku

Paryż w październiku to oczywiście ogniście czerwone liście, parki i gwałtownie zmieniająca się pogoda.
Październik w Paryżu to bardzo ważny czas. Oprócz czarującej przyrody i wielu ciekawych wydarzeń, we francuskiej stolicy następuje względny spokój. Jest to także prawie najniższy sezon turystyczny – mniej turystów przyjeżdża do Paryża tylko w listopadzie.

Główna działalność

2 października 2021: „Nuit Blanche” (Biała Noc), czyli coroczne wydarzenie, podczas którego setki paryskich atrakcji, w tym muzeów, galerii i zabytków otwarte są przez całą noc. Co więcej, w całym mieście pojawiają się niezwykłe instalacje, a całe miasto nigdy nie zasypia.

Od 6 do 11 października 2021 roku: „Nowe winobranie w Montmartre”. Na Montmartre wciąż znajduje się niewielka winnica, w której produkuje się rzadko spotykane paryskie wino. W połowie października odbywa się festiwal winobrania i świętowanie zbiorów.

30-31 października: Halloween. Paryżanie mówią, że nie obchodzą Halloween. Ale co roku w witrynach cukierni pojawiają się pająki, duchy w kremach do kawy, a tu i ówdzie pojawiają się jaskrawo kolorowe dynie. O zajęciach tematycznych w tych dniach przeczytasz tutaj.

W 2022 roku w Paryżu odbędzie się międzynarodowy Motor Show (wydarzenie organizowane jest raz na 2 lata). Jest to nie tylko jedna z głównych, lecz także najstarszych wystaw samochodowych na świecie. Swoje stanowiska otwierają zarówno setki marek tradycyjnych, jak i wiele marek międzynarodowych.

Muzea w Paryżu

Luwr

Muzea to dobre miejsce, aby uciec od nagłych kaprysów pogody i zrobić dobry użytek ze swojej erudycji. Na szczęście w Paryżu niemal na każdym rogu znajdują się ciekawe muzea. Jesienią, jak wszędzie, turystów jest znacznie mniej. A jeśli jest ładna pogoda, warto wybrać się na spacer po ulicach z przewodnikiem.

Temperatura w październiku w Paryżu:

  • Minimalna temperatura: 9 °C
  • Maksymalna temperatura: 16 °C
  • Średnia temperatura: 11 °C

Co robić?

Ogród Tuileries

Październik w Paryżu jest zazwyczaj zimnym i wilgotnym miesiącem, ze średnimi temperaturami około +12, +15°C. To dobry czas na zwiedzanie muzeów i wystaw. Nie zawsze jest na tyle łagodnie, aby spacerować, ale nadal można poznać miasto rezerwując wycieczkę autobusem, siedząc w cieple i komforcie autobusu i ciesząc się widokami i przewodnikiem. Możesz go zarezerwować tutaj.

Po zwiedzaniu najlepiej jest usiąść w przytulnej, ciepłej kawiarni i nie bać się zamoczyć stóp na zewnątrz. Czekoladki i słynne francuskie słodycze to świetny sposób na poprawę humoru w taką pogodę! Rosyjskojęzyczny przewodnik zabierze Cię do najlepszych cukierni w Paryżu. Spróbuj musujących eklerów i profiteroles, marmolady owocowej i delikatnego karmelu. Dzieci są mile widziane tylko podczas zwiedzania. Tutaj możesz zarezerwować profesjonalnego przewodnika po słodyczach.

Jak się ubrać?

Październik w Paryżu

Pamiętaj, aby w podróż zabrać ze sobą kurtkę lub mackintosh oraz ciepły sweter. Niezbędne są nieprzemakalne buty i parasol.

Mimo deszczowej pogody nie będziesz mniej chodzić, więc upewnij się, że masz wygodne buty.

Październik to dobry czas na wyjazd do Paryża: ceny są niższe, nawet w porównaniu z wrześniem, a pogoda wciąż jest dość jesienna.

Paris City Centre: Wybierz hotel

Udanego października w Paryżu!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *