» Europa » Niemcy » Dortmund » Stadion Signal Iduna Park w Dortmundzie

Wszystko w Dortmundzie żyje i oddycha piłką nożną. To dom legendarnej Borussii Dortmund, drużyny, której kibicują na całym świecie, nie mówiąc już o rodakach. Wybierz się na wycieczkę po mieście autobusem turystycznym Hop-On Hop-Off. W oczekiwaniu na UEFA EURO 2024 przedstawimy Ci stadion Signal Iduna Park w Dortmundzie i muzea piłki nożnej.

Osobom podróżującym do Dortmundu na Mistrzostwa Europy zalecamy rezerwację hotelu w pobliżu Signal Iduna Park. Sprawdź dostępne opcje pod tym linkiem

Dortmund: znajdź hotel w pobliżu Signal Iduna Park

» CZYTAJ TAKŻEPiłka nożna w Mediolanie. Wszystko o Stadionie San Siro

Westfalenstadion

Do 2005 roku stadion w Dortmundzie nosił nazwę Westfalenstadion. Składał się wtedy z czterech wolnostojących trybun o pojemności 54 tys. widzów. Obecnie Signal Iduna Park jest największym stadionem w kraju pod względem pojemności trybun: może pomieścić ponad 80 tys. fanów piłki nożnej!

Od czasu rozbudowy Signal Iduna Park w 2006 roku pojawiło się zjawisko zwane «trybuną południową». Zawziętość, z jaką kibice Borussii Dortmund dopingowali drużynę, tak zaimponowała widzom, że to szalejące morze ludzi otrzymało nazwę «Żółta Ściana». Można stać się jego częścią, kupując bilet na jeden z meczów lub wybierając się na wycieczkę po stadionie.

  • Signal Iduna Park: wycieczka z przewodnikiem

    Podczas wycieczki z przewodnikiem zwiedzisz dom BVB. Poczujesz się częścią drużyny, zajrzysz do szatni zawodników, przejdziesz tunelem na boisko, odwiedzisz strefę trenerów, zobaczysz słynną żółtą ścianę i sam stadion.

  • Muzeum Borussii Dortmund Borusseum Borussia Dortmund: bilet wstępu

    To opcja dla fanów Borussii, którzy są gotowi śpiewać piosenki drużyny podczas zwiedzania. Zapoznasz się z historią klubu piłkarskiego od 1909 roku do dnia dzisiejszego. Ponadto zobaczysz ekskluzywne zdjęcia i eksponaty, w tym «Wielką Piątkę BVB»: Liga Mistrzów, Puchar Świata, samo mistrzostwo, mistrzostwo Niemiec i oczywiście Puchar Europy. Bilety można zarezerwować tutaj.

Najlepszą opcją jest połączenie tych dwóch wycieczek – wtedy na pewno dowiesz się wszystkiego o BVB!

» CZYTAJ TAKŻEJeden dzień w Stuttgarcie

Niemieckie Muzeum Piłki Nożnej

Nie tylko stadion jest wart odwiedzenia w Dortmundzie. Niemieckie Muzeum Piłki Nożnej w centrum miasta to równie ważna atrakcja piłkarska. Jest to interaktywne miejsce, którego nie powinni przegapić fani gry i turyści. Tutaj poznasz historię nie tylko Borussii Dortmund, ale piłki nożnej w Niemczech.

  • Niemieckie Muzeum Piłki Nożnej - bilet wstępu

    Dzięki biletowi możesz zasiąść w wehikule czasu i podróżować przez 140 lat historii piłki nożnej. Wyrusz na wycieczkę z przewodnikiem po głównych eksponatach i zyskaj dostęp do 50 dodatkowych pomieszczeń, 25 godzin materiałów wideo i 1600 eksponatów, których zwiedzanie zajęłoby ponad tydzień. Zobacz film, zdjęcia, a nawet buty, w których strzelano najlepsze bramki. Niestety, nie możesz ich przymierzyć, ale za to strzelisz pięknego gola we własnych butach w sali do futsalu. Aby wejść do «świątyni»‎ futbolu, kup bilet z wyprzedzeniem. 

Osobne miejsce w muzeum zajmuje sklep kibica z akcesoriami piłkarskimi oraz kawiarnia z ulubionymi potrawami piłkarzy – je również warto odwiedzić. Kto wie, może ten ziemniak z przytulnej niemieckiej kawiarenki zamieni Twoje dziecko w mistrza piłki nożnej?

» CZYTAJ TAKŻENajlepsze muzea w Berlinie

Niemcy to jeden z najlepszych narodów piłkarskich na świecie, a gdzie lepiej odwiedzić muzea i stadiony poświęcone piłce nożnej niż tutaj? Nawet jeśli jesteś osobą, która nigdy wcześniej nie była fanem tej gry, krótkie spotkanie z Niemcami, dla których jest ona czasem sensem życia, może to zmienić. Odważysz się to sprawdzić?