Piłka nożna w Mediolanie. Wszystko o stadionie San Siro

,
San Siro

Stadion San Siro w Mediolanie jest domem dla dwóch włoskich drużyn, „Milan” i „Inter”. Pójście na mecz w weekend to jedna z ulubionych tradycji mieszkańców. W tym artykule dowiesz się jak dojechać na San Siro, jak dostać się na mecz i czego nie robić na stadionie.

» Czytaj także10 pomysłów na udane zakupy pamiątek w Mediolanie

Stadion San Siro (Stadio San Siro)

Stadion San Siro

Zainaugurowany w 1926 roku stadion San Siro od samego początku słynie z meczów o najwyższej randze. Przed Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w 1990 roku San Siro przeszło renowację o wartości 70 milionów euro. Od tego czasu pojemność stadionu wynosi 85 tysięcy miejsc.

Odradzamy przebywanie w pobliżu stadionu, szczególnie podczas ważnych meczów. Poszukaj zakwaterowania w historycznym centrum miasta oraz w dzielnicach mieszkalnych pod poniższym linkiem.

Mediolan: Wybierz hotel

Na stadion można dostać się na kilka sposobów. Metro w Mediolanie dodało ostatnio fioletową linię, która zabierze Cię bezpośrednio na Stadio San Siro.

Alternatywnie można wsiąść do tramwaju nr 16 z Piazza Duomo. Albo dojechać autobusem: Nr 49 (wsiadać na Piazza Tirana) lub Nr 78 (który jedzie z przystanku Govon).

Jeśli masz mało czasu przed meczem, a mieszkasz daleko od stadionu, zamów taksówkę.

Ceny i regulamin biletów na San Siro

Ceny i regulamin biletów na San Siro

Ceny biletów na mecz zależą od znaczenia grających drużyn i miejsc. Na przykład, najtańsza cena biletu na mecz pomiędzy Milanem a Napoli wynosiła 35 euro, a najdroższa 220 euro.

Bilety można kupić na stronach internetowych drużyn „Milan” i „Inter”.

Wszystkie bilety są imienne i dlatego wstęp na teren stadionu jest możliwy tylko z dowodem tożsamości (paszportem lub prawem jazdy). Nie ma znaczenia czy bilety zostały zakupione w kasie czy online.

Zalecamy zaplanowanie podróży w taki sposób, aby przybyć co najmniej półtorej godziny przed meczem. Pamiętaj, że przepisy stadionowe nie zezwalają na wnoszenie jedzenia i napojów w szklanych pojemnikach. Postaraj się również wcześniej zostawić w hotelu wszystkie wartościowe przedmioty, kłujące i ostre przedmioty.

Wycieczka po stadionie San Siro

Wycieczka po stadionie San Siro

Oprócz boiska piłkarskiego na stadionie San Siro znajduje się również muzeum poświęcone AC Milan i Inter FC. W grze znajduje się 3000 unikalnych obiektów, takich jak puchary, medale, buty, mundury, nagrody, flagi i wiele innych. Wszystkie te przedmioty należały lub były otrzymywane przez sławnych graczy za wygrane mecze.

Przy okazji, nie zdziwcie się, jeśli ktoś z miejscowych będzie nazywał stadion „Giuseppe Meazza”. Jest to jego druga nazwa, nadana na cześć słynnego włoskiego piłkarza, który był napastnikiem obu drużyn.

Zwiedzanie muzeum + stadionu odbywa się codziennie (z wyjątkiem dni meczowych, koncertów i świąt państwowych) od 9:30 do 18:00.

Poza sezonem (od listopada do kwietnia) stadion zamykany jest o godzinie 17:00.

Opłata za wstęp do muzeum (bez wstępu na stadion): 7€ dla dorosłych i 5€ ulgowy.

Bilety wstępu do muzeum i na stadion: 17 € dorośli, 12 € ulgowy.

stadion

Bilety grupowe dostępne są w atrakcyjnych cenach: od 20 do 49 osób: 14 € (dorosły), 11 € (ulgowy); powyżej 50 osób: 12 € (dorosły), 10 € (ulgowy). Dzieci poniżej 6 roku życia wchodzą do muzeum i na stadion bezpłatnie.

Jeśli podróżujesz z większymi dziećmi, możesz wykupić „pakiet rodzinny” za 50€ (2 dorosłych + 2 dzieci do 14 lat).

Bilety są dostępne w kasie stadionu oraz na oficjalnej stronie internetowej. Rezerwacje są ważne przez 3 miesiące.

Życzymy Wam wspaniałych sportowych emocji!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *