Co zobaczyć w Hadze w jeden dzień?

14 lut 2021
Haga

Dziś postanowiliśmy przedstawić wam plan idealnej jednodniowej wycieczki do Hagi. Koniecznie musicie zobaczyć polityczną stolicę Niderlandów, aby zrozumieć, że królestwo nie ogranicza się tylko do kawiarenek i dzielnicy czerwonych latarni.

Park miniatur Madurodam

Madurodam

Punktem wyjścia naszej podróży będzie Madurodam (George Maduroplein 1, 2584 RZ), którego drzwi otwierają się o godzinie 9:00. Ten park jest pomniejszoną kopią głównych atrakcji Niderlandów i pozwoli wam poznać kraj szybko, a co najważniejsze w interesujący sposób. Bilet do parku miniatur można nabyć pod tym linkiem

Plac Get Plein, Pałac Pokoju w Hadze i budynek parlamentu

Het Plein

Mniej wiecej w środku dnia proponujemy udać się do centrum miasta na plac Het Plein, który na pewno znajdziecie bez trudu. Można tu spacerować wśród niezliczonych butików, sklepów z antykami i pamiątkami, a także zjeść w każdym z przedstawionych budynków, których wcale nie jest mniej, niż sklepów.

A potem rozejrzyjcie się dookoła: Nie idąc za daleko znajdziecie się pod historycznymi łukami na terytorium parlamentu «Het Binnenhof» głównego politycznego centrum Niderlandów, a także znajdziecie Budynek Sprawiedliwości w Hadze, muzeum Mauritshuis, które od razu poznacie, dzięki ogromnemu plakatowi sławnego obrazu «Dziewczyna z perłą» oraz Pałac Pokoju w Hadze  «Vredespaleis», który należy zwiedzić nie tylko ze względu na bogatą historię, ale również, aby zobaczyć niewiarygodną architekturę Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Budynek jest w typie renesansowym i niewątpliwie jest najbardziej fotografowanym budynkiem w Hadze.

Park Clingendael

Clingendael

Trochę dalej od stacji znajduje się jeszcze jedno piękne miejsce — ogromny park Clingendael (Clingendael 12a, 2597 VH). Trzeba wspomnić, że czas podróży bez korzystania z transportu publicznego będzie wynosił około pół godziny, ale zdecydowanie polecamy spacer — w tym przypadku będzie można podziwiać najdroższy obszar miasta i cieszyć się piękną architekturą, domami i ozdobnymi ogrodami mieszkańców. W samym parku Clingendael, zaprojektowanym przez najlepszych architektów krajobrazu, znajdziemy niezwykłe ogordy różane, tradycyjne holenderskie ogrody z żywopłotami z kwiatów, majestatyczne budynki, w których żyły rodziny holenderskich arystokratów, a także rzadkie ptaki, które nikogo się nie boją oraz wiele innych zwierząt, takich jak słodkie kozy i kucyki, przy wejściu do parku. Ponadto można zostać gościem słynnego Japońskiego Ogrodu, który jest otwarty dla zwiedzających na terytorium Clingendael od 1910 roku tylko przez 8 tygodni w roku i ma dużą wartość historyczną.

Odwiedź Clingendael wiosną lub jesienią, aby dotrzeć do niesamowitego japońskiego ogrodu z jego oryginalnym designem, romantycznymi latarniami ulicznymi, kwitnącymi drzewami, krętymi ścieżkami, miniaturowymi mostkami i niesamowitą atmosferą. Wejście do parku Clingendael jest możliwe dla wszystkich chętnych cały rok.

Życzymy miłego dnia!

Dodaj komentarz

Restricted HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki