Co zobaczyć w Hadze w jeden dzień?

,
Haga

Dziś postanowiliśmy przedstawić wam plan idealnej jednodniowej wycieczki do Hagi. Koniecznie musicie zobaczyć polityczną stolicę Niderlandów, aby zrozumieć, że królestwo nie ogranicza się tylko do kawiarenek i dzielnicy czerwonych latarni.

Park miniatur Madurodam

Punktem wyjścia naszej podróży będzie Madurodam (George Maduroplein 1, 2584 RZ), którego drzwi otwierają się o godzinie 9:00. Ten park jest pomniejszoną kopią głównych atrakcji Niderlandów i pozwoli wam poznać kraj szybko, a co najważniejsze w interesujący sposób. Bilet do parku miniatur można nabyć pod tym linkiem.

Plac Get Plein, Pałac Pokoju w Hadze i budynek parlamentu

Mniej wiecej w środku dnia proponujemy udać się do centrum miasta na plac Het Plein, który na pewno znajdziecie bez trudu. Można tu spacerować wśród niezliczonych butików, sklepów z antykami i pamiątkami, a także zjeść w każdym z przedstawionych budynków, których wcale nie jest mniej, niż sklepów.

A potem rozejrzyjcie się dookoła: Nie idąc za daleko znajdziecie się pod historycznymi łukami na terytorium parlamentu «Het Binnenhof» głównego politycznego centrum Niderlandów, a także znajdziecie Budynek Sprawiedliwości w Hadze, muzeum Mauritshuis, które od razu poznacie, dzięki ogromnemu plakatowi sławnego obrazu «Dziewczyna z perłą» oraz Pałac Pokoju w Hadze  «Vredespaleis», który należy zwiedzić nie tylko ze względu na bogatą historię, ale również, aby zobaczyć niewiarygodną architekturę Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Budynek jest w typie renesansowym i niewątpliwie jest najbardziej fotografowanym budynkiem w Hadze.

Park Clingendael

Trochę dalej od stacji znajduje się jeszcze jedno piękne miejsce — ogromny park Clingendael (Clingendael 12a, 2597 VH). Trzeba wspomnić, że czas podróży bez korzystania z transportu publicznego będzie wynosił około pół godziny, ale zdecydowanie polecamy spacer — w tym przypadku będzie można podziwiać najdroższy obszar miasta i cieszyć się piękną architekturą, domami i ozdobnymi ogrodami mieszkańców. W samym parku Clingendael, zaprojektowanym przez najlepszych architektów krajobrazu, znajdziemy niezwykłe ogordy różane, tradycyjne holenderskie ogrody z żywopłotami z kwiatów, majestatyczne budynki, w których żyły rodziny holenderskich arystokratów, a także rzadkie ptaki, które nikogo się nie boją oraz wiele innych zwierząt, takich jak słodkie kozy i kucyki, przy wejściu do parku. Ponadto można zostać gościem słynnego Japońskiego Ogrodu, który jest otwarty dla zwiedzających na terytorium Clingendael od 1910 roku tylko przez 8 tygodni w roku i ma dużą wartość historyczną.

Odwiedź Clingendael wiosną lub jesienią, aby dotrzeć do niesamowitego japońskiego ogrodu z jego oryginalnym designem, romantycznymi latarniami ulicznymi, kwitnącymi drzewami, krętymi ścieżkami, miniaturowymi mostkami i niesamowitą atmosferą. Wejście do parku Clingendael jest możliwe dla wszystkich chętnych cały rok.

Życzymy miłego dnia!

» Czytaj takżeJak działa Holandia, część 1: kanały, tamy, młyny

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *