» Europa » Holandia » Muzeum Van Gogha w Amsterdamie: praktyczne wskazówki

Holandia dała światu ogromną liczbę wielkich malarzy (nie mniej niż Włochy). Klasyczni artyści holenderscy nie są jednak tak znani jak impresjonista Vincent van Gogh. Odnowione Muzeum Van Gogha w Amsterdamie jest oficjalnie jedną z głównych atrakcji miasta i centralnym punktem dla wszystkich podróżujących tutaj turystów. Jeśli i ty, planując podróż do stolicy Holandii, chcesz podziwiać dzieło artysty, przeczytaj nasz przewodnik, by dowiedzieć się, jak dostać się do muzeum i co czeka cię w środku.

» CZYTAJ TAKŻEMuzea w Amsterdamie: które z nich warto odwiedzić?

Jak dostać się do Muzeum Van Gogha?

Muzeum Van Gogha jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Amsterdamie, więc pierwszą rzeczą, którą zobaczysz, jest duża kolejka przy wejściu. Aby mieć pewność, że na pewno dostaniesz się do muzeum, możesz kupić bilety z wyprzedzeniem. Rezerwacja pozwoli ci wejść bez kolejki!

Ważne! Nie kupuj biletów z drugiej ręki na ulicy. Najprawdopodobniej okażą się one fałszywe lub już używane.

Jeśli chcesz, aby twoja wycieczka po muzeum była jeszcze ciekawsza, zainstaluj na swoim telefonie aplikację Touch Van Gogh. Możesz również zarezerwować prywatną wycieczkę z przewodnikiem dla swojej rodziny lub firmy. Filmowanie i robienie zdjęć w muzeum jest zabronione! Dlatego należy być przygotowanym na oddanie plecaka do szatni, w przeciwnym razie nie zostaniecie wpuszczeni.

Zaplanowałeś spontaniczne wyjście do muzeum? Kup bilety w kasie, ale pamiętaj, by dotrzeć tam jak najwcześniej! Kolejki są długie, a w deszczowe dni jeszcze dłuższe.

Godziny otwarcia: od 9:00 do 18:00

Cena biletu: 20 euro normalny, bezpłatnie dla zwiedzających poniżej 18 roku życia, natomiast 10 euro dla posiadaczy międzynarodowej karty studenckiej (tylko w dni powszednie). Wizyta w muzeum zalicza się również do oferty niektórych miejskich kart turystycznych.

» CZYTAJ TAKŻECo koniecznie trzeba zrobić w Amsterdamie

Co można zobaczyć w muzeum?

Nowoczesny, minimalistyczny budynek muzeum nie odciąga uwagi od tutejszych skarbów. W zbiorach znajduje się największa kolekcja dzieł Vincenta van Gogha. W jej skład wchodzą jedne z najsłynniejszych obrazów holenderskiego artysty: «Pokój van Gogha», «Autoportret», «Irysy» i kilka «Słoneczników». Ogromna ilość z nich pochodzi z jego wczesnej twórczości. W muzeum można również zapoznać się biografią Van Gogha i odkryć więcej o życiu i losach maestro.

Muzeum Van Gogha jest bardzo nowoczesne i interaktywne, więc nie krępujcie się zabrać ze sobą dzieci. Tutaj «mali Van Goghowie» mogą spróbować mieszania kolorów i zabawnie zanurzyć się w historii sztuki. Oczywiście dla dorosłych zwiedzanie też jest wyjątkowe. Duża kolekcja dzieł i wykorzystanie nowoczesnej technologii sprawiają, że wycieczka do muzeum jest prawdziwą przygodą. Wielką zaletą obiektu jest również to, że obrazy nie są ukryte za grubym szkłem i zwiedzający mogą podziwiać dzieła z bliska. Później po zwiedzeniu muzeum można się wybrać do dużego sklepu z pamiątkami. Polecamy tam zajrzeć, ponieważ znajdziecie tu wiele pięknych i przydatnych pamiątek inspirowanych słynnymi obrazami artysty. Natomiast dla miłośników sztuki w sprzedaży są kolorowe książki i katalogi z reprodukcjami.

» CZYTAJ TAKŻEAmsterdam w 1 dzień: co zobaczyć i czego spróbować?

Życzymy miłego zwiedzania muzeum!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *