Gdzie najlepiej zatrzymać się nad jeziorem Como

, ,
Como

Włochy słyną z modnych projektantów, pysznej kuchni, wspaniałych artystów, niesamowitej architektury i oczywiście niesamowitej przyrody. Kraj ozdobiony jest czterema dużymi jeziorami, z których jedno to jezioro Como.

Położony w pobliżu alpejskich gór szlak wodny, dzięki magicznym widokom, stał się miejscem kręcenia tak znanych filmów jak „Gwiezdne wojny”, „Ocean’s Twelve”, „Casino Royale”. Wiele znanych postaci (Leonardo da Vinci, Goethe), którzy tworzyli tu w swoich czasach, a także inni (Brad Pitt, George Clooney) kupili wille w tym wspaniałym miejscu. Droga wodna znajduje się 40 km od Mediolanu, więc łatwo jest dotrzeć do tej pięknej atrakcji. Ze stacji w Mediolanie co godzinę kursują pociągi do jeziora Como. Jeśli wolisz podróżować samochodem, możesz wypożyczyć samochód z lotniska lub z centrum Mediolanu na tej stronie. Aby dokonać rezerwacji, radzimy skontaktować się ze sprawdzoną usługą rezerwacji, która oferuje różne rodzaje zakwaterowania w każdym budżecie. Przygotowaliśmy krótki opis miast, w których najlepiej się zatrzymać.

Como

Como

Miasto Como znajduje się w południowo-zachodniej części jeziora. Miejsce to słynie z wysokiej jakości wełny i jedwabiu. W mieście znajduje się wiele pięknych zabytków – Duomo di Como, Bazylika Sant Abbondio, Castel Baradello i wioska Brunate, do której prowadzi kolejka linowa. W pobliżu znajdują się dwie popularne miejscowości turystyczne: Cernobbio, z willami d’Este i Erba; wioska Torno, z ulubionym 80-metrowym wodospadem Leonarda da Vinci.

Como: Wybierz hotel

W przypadku zainteresowania innymi miastami położonymi na środku jeziora, Como najlepiej nie brać pod uwagę, ponieważ do najbliższego popularnego miejsca, takiego jak Lenno, płynie się statkiem parowym około godziny. Jednym z najlepszych apartamentów w mieście jest Apartments Le Stanze Del Lago.

Lecco

Lecco

W południowo-wschodniej części jeziora znajduje się miasto Lecco. Są tu również piękne zabytki historyczne: Bazylika di San Nicolo a Lecco, Piazza XX Settembre, Palazzo delle Paure. Interesujące są również cztery mosty – Visconti, Kennedy, Alessandro Manzoni i most kolejowy. Radzimy zatrzymać się we wspaniałej lokalizacji Villa Puccini Bed & Breakfast.

Lecco: Wybierz hotel

Varenna

Varenna

Jeśli wybierzesz centrum jeziora, wtedy twoim przystankiem będzie Varenna. Tu przyjeżdżają pociągi z Mediolanu. Oprócz pięknych ulic miasta, znajdują się tu również Villa Cipressi i Villa Monastero. Castello di Vezio, wybudowane w XI wieku, oraz Chiesa di San Giorgio, kościół z okresu romańskiego, chroniony przez Światową Fundację UNESCO, są również jednymi z głównych atrakcji. Miasto Varenna jest idealnie usytuowane – na środku jeziora. Natomiast jeżdżą tu pociągi, więc można wygodnie tutaj przyjechać. To miejsce jest odpowiednie dla tych, którzy chcą odwiedzić centralne miasta jeziora. W tym wspaniałym mieście możesz zatrzymać się w Apartamentach Rossini, z których roztacza się niesamowity widok na jezioro.

Varenna: Wybierz hotel

Bellagio

Bellagio

To piękne miasto jest idealnie usytuowane na skrzyżowaniu wszystkich trzech ramion jeziora Como. Niesamowicie malownicza przyroda. Wśród atrakcji wartych zobaczenia obowiązkowa będzie wizyta w Villa Melzi, Villa Serbelloni, Bazylice di San Giacomo, a także spacer po urokliwych uliczkach miasta. Jednym z najlepszych hoteli w mieście jest Hotel Il Perlo Panorama.

Bellagio: Wybierz hotel

Tremezzo

Tremezzo

W mieście tym znajduje się jedna z pięknych posiadłości jeziora Como – Villa Carlotta, zbudowana w XVII wieku. Obiekt posiada ogród botaniczny, w którym zbierane są rośliny z całego świata. We wnętrzu willi można podziwiać rzeźby Antonio Canova i obrazy Francesco Hayez’a. Samo miasto jest małe, jego populacja to tylko 1300 osób. Klimat jest łagodny, więc jest uważany za jeden z najlepszych kurortów nad jeziorem Como. W Tremezzo, za najlepszy hotel uważany jest La Filanda di Viano.

Tremezzo: Wybierz hotel

Lenno

Lenno

Miasto to osiągnęło swój szczyt wraz z premierą filmu „Gwiezdne wojny”, który został tu sfilmowany. Ale oczywiście miejsce to jest popularne przede wszystkim ze względu na piękną Villa Balbianello, zbudowaną w 1787 roku. Położona jest na wysokim wzgórzu otoczonym sosnami i cyprysami. Na uwagę zasługuje również Abbazia dell’Acquafredda, zbudowana w XII wieku i nazwana na cześć pobliskiego źródła. W 1945 roku miało miejsce powojenne wydarzenie historyczne – rozstrzelanie Benito Mussoliniego i Clary Petacci. W tym mieście polecamy Hotel Balbianino.

Lenno: Wybierz hotel

Przydatne linki:

Tutaj znajdziesz mapę jeziora Como z wyszczególnionymi hotelami, kawiarniami, atrakcjami i parkingami.

Na tej stronie podane są aktualne ceny i rozkłady promów do jeziora Como.

» Czytaj takżeNiezależna wycieczka po Sycylii samochodem. Trasa

Życzymy przyjemnego wypoczynku!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *