» Europa » Francja » Lazurowe Wybrzeże - Prowansja » Monako » Gdzie się zatrzymać w Monako: miasta i dzielnice

Monako to maleńkie państwo, którego powierzchnia ledwo przekracza 2 km2. Ale to nie przeszkadza nikomu dzielić go na miasta lub tzw. sektory – w sumie jest ich 10. Każdy z nich wyróżnia się swoją historią, ilością atrakcji i bliskością do morza. Chociaż w rzeczywistości nawet nie zauważysz, kiedy przejdziesz z jednego miasta do drugiego. Możesz zobaczyć wszystkie oferty pobytu w Monako pod tym linkiem, a następnie powiemy ci, które obszary są najlepsze na krótkie wakacje.

» CZYTAJ TAKŻE10 POMYSŁÓW, CZYM ZAJĄĆ SIĘ W MONAKO

Monaco-Ville

Stare miasto Monako lub Monaco-Ville jest oficjalną stolicą Księstwa i głównym centrum historycznym i kulturalnym. Obszar ten, niegdyś odrębne miasto, jest miejscem narodzin Księstwa. Znajduje się tu rezydencja książęca Grimaldich, w której mieszkają władcy Monako.

Monaco-Ville jest osadzone na klifie Saint-Antoine, który góruje nad 60-metrowym klifem. Jest to najbogatsze miasto lub dzielnica Monako pod względem atrakcji: katedra św. Mikołaja, pałac książęcy, ogrody św. Marcina, kaplica Miłosierdzia Bożego – wszystko to można znaleźć w Monaco-Ville. Znajdują się tu również takie atrakcje jak Muzeum Figur Woskowych oraz Muzeum Starego Monako. 

» CZYTAJ TAKŻEPRAWIE WSZYSTKIE ZABYTKI MONAKO

Sam obszar Monaco-Ville jest niewielki nawet jak na standardy Księstwa, liczy nie więcej niż tysiąc mieszkańców. W tej dzielnicy czuć ducha dawnego europejskiego miasta. Jednak ze względu na niewielkie rozmiary i gęstą zabudowę historyczną, nie ma tu praktycznie żadnych hoteli, więc znalezienie miejsca na nocleg jest trudne. Kilka opcji znajdziecie pod tym linkiem.

Monaco: Wybierz hotel

Monte Carlo

Monte Carlo uosabia klasyczne pojęcie o Monako – króluje tu luksus, światowe gwiazdy i kasyna. Teren pojawił się na miejscu bagien w połowie XIX w. Swoje narodziny zawdzięcza wybudowaniu kasyna, które zmieniło historię prowincjonalnego kraju i rozsławiło je na całym świecie. Ikoniczne kasyno jest nadal otwarte i przyciąga graczy z całego świata.

Monte Carlo to najdroższa i najmodniejsza dzielnica Monako. Tutaj błyszczą najdroższe restauracje, sklepy z biżuterią i butiki z francuską modą, odbywają się najbardziej szykowne przyjęcia, a gości przyjmują najbardziej luksusowe hotele. Do plusów Monte Carlo dochodzą jednak minusy: o ile Monako uchodzi za drogie miejsce, o tyle samo Monte Carlo to dzielnica dla milionerów. Ale jeśli masz odpowiedni budżet i chcesz poczuć się jak krol tego świata, zapraszamy do obejrzenia hoteli w Monte Carlo pod tym linkiem.

Monte Carlo: Wybierz hotel

Larvotto

Wycieczka na Riwierę Francuską, do której słusznie należy Monako, jest nie do pomyślenia bez odwiedzenia słynnych plaż. Jednak w rejonie Monako linia brzegowa jest stroma i skalista. W kraju jest tylko jedna plaża i jest to Larvotto. To właśnie najlepsze miejsce na krótki pobyt w Monako. 

Plaża Larvotto jest uważana za jedną z najbardziej szykownych na świecie. Celebryci spędzają tu wakacje, gdyż jak już wspomnieliśmy, innych plaż w Monako po prostu nie ma. Obszar Larvotto to wąski pas, który rozciąga się wzdłuż wybrzeża z jednej strony i bulwaru Larvotto z drugiej. Ta niewielka przestrzeń mieści nie tylko plażę, ale także Ogród Japoński, kilka restauracji i kasyn oraz hotele. Zobacz najlepsze oferty pobytu tutaj.

Larvotto: Wybierz hotel

La Condamine

Osiedle Condamine to jedyny port w Księstwie i główne centrum biznesowe miasta. Condamine graniczy zarówno z Monte Carlo, jak i z dzielnicą Monaco-Ville, więc jest również uważane za prestiżowe. Jest to druga najstarsza dzielnica Monako, po Starym Mieście (Monaco-Ville).

Główną atrakcją dzielnicy jest Port Herkulesa, w którym cumują jachty mieszkańców Monako i przyjezdnych milionerów. Ciąg śnieżnobiałych statków przy molo pozostawia niezapomniane wrażenie. Condamine jest również bramą Monako do świata zewnętrznego, ponieważ mieści się tu dworzec kolejowy miasta.

Bliskość głównych obszarów turystycznych sprawia, że Condamine jest bardzo dobrym miejscem na pobyt. Jest to również zachwycająca i luksusowa dzielnica, w której znajduje się ponad 200 sklepów, z których wiele uważanych jest za najlepsze w Monako.

La Condamine: Wybierz hotel

Les Révoires

Les Révoires jest najmniejszym osiedlem Monako i najbardziej oddalonym od morza. Ale to ma swoje plusy: jest zdecydowanie najtańsze w mieście, jeśli w ogóle powinno się używać tego przymiotnika w kontekście Monako. Les Révoires ma też swoją własną atrakcję, która wyróżnia osiedle na tle innych. Mowa tu o Jardin Exotique, czyli Ogrodzie Egzotycznym, to niesamowita kolekcja roślin z krajów tropikalnych. Ogród znajduje się na zboczu najwyższego punktu w kraju, klifu Révoires, z którego można zobaczyć cały kraj jak na dłoni.

Les Révoires: Wybierz hotel

Fontvieille

Fontvieille – to stosunkowo nowa dzielnica miasta zbudowana na nasypie odzyskanym z morza w latach 70-tych. Od reszty miasta oddziela ją skała przebita tunelem.

Mimo swojego młodego wieku, w Fonvieille nie brakuje atrakcji. Osiedle to jest szczególnie polecane osobom, które chcą podczas wakacji w Monako czegoś się dowiedzieć i nauczyć. W Fontvieille można obejrzeć kolekcję zabytkowych samochodów księcia Rainiera III, zwiedzić Muzeum Morskie oraz Muzeum Filatelistyki i Numizmatyki.

Druga strona Fontvieille poświęcona jest przyrodzie, której tak bardzo brakuje w małym skalistym księstwie. Miejscowy ogród zoologiczny posiada wspaniałą kolekcję 250 zwierząt różnych gatunków. Inną chlubą Fontvieille jest miejscowy ogród różany urządzony przez księcia Rainiera III dla swojej żony księżniczki Grace. Hotele obejrzysz tutaj.

Fontvieille: Wybierz hotel

Saint-Michel

Dzielnica mieszkalna Monako Saint-Michel przypomina ul z wieżowcami na zboczu góry. Jest to najgęściej zaludniona dzielnica w kraju. Jest oddalona (jak na standardy Monako) od wybrzeża, ale graniczy z dzielnicą Monte-Carlo. W dzielnicy nie ma wielu atrakcji, a najlepiej robić zakupy w licznych lokalnych sklepach.

Saint-Michel: Wybierz hotel

» CZYTAJ TAKŻEGDZIE SIĘ ZATRZYMAĆ NA LAZUROWYM WYBRZEŻU: 10 NAJLEPSZYCH MIAST

Saint-Roman (La Rousse)

Dzielnica Saint-Roman lub La Rousse to kolejna nowoczesna dzielnica miasta. Dzielnica ta znajduje się na granicy z «plażową»‎ dzielnicą Lavrotto. Do wybrzeża można dotrzeć w ciągu 10-15 minut pieszo. To dobre miejsce na pobyt w Monako. Aby znaleźć hotele w okolicy, kliknij tutaj.

Saint-Roman: Wybierz hotel

La Colle

Dzielnica La Colle znajduje się w północno-zachodniej części Monako przy granicy z Francją. Jest to kolejna dzielnica mieszkalna Księstwa, zabudowana wieżowcami. Jedną czwartą La Colle zajmuje miejski cmentarz. Mieści się tu również największy w Monako szpital, noszący imię księżniczki Grace. La Colle jest daleko od morza i plaży. W odległości krótkiego spaceru znajduje się park Jardin Exotique w Les Révoires.

La Colle: Wybierz hotel

Moneghetti

Moneghetti to kolejna północna dzielnica Monako, która graniczy z Francją i jest oddalona od plaży. Podobnie jak inne dzielnice w tej części miasta, Moneghetti nie może pochwalić się szczególnymi atrakcjami. Jej zabudowa to nieruchomości wysokiej klasy, budowane w XX wieku i współcześnie. Dlatego głównym zajęciem dla turystów w tym rejonie są oczywiście zakupy.

Zobacz hotele w Moneghetti tutaj.

Moneghetti: Wybierz hotel

Życzymy udanych wakacji w Monako!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *