Co zwiedzić w Wielkiej Brytanii oprócz Londynu

,
Stonehenge

Dziedzictwo kulturowe Wielkiej Brytanii jest tak ogromne, że zwiedzanie będzie wymagało dużo czasu od dociekliwych umysłów, a przede wszystkim chęci podróżowania, gdyż wiele interesujących obiektów znajduje się daleko poza stolicą. A pierwsze miejsce wśród nich, niewątpliwie, zajmuje Stonehenge.

Stonehenge

Ta megalityczna budowla, położona 130 km od stolicy, w Wiltshire, niedaleko Salisbury, pochodzi z drugiego tysiąclecia p.n.e. i według legendy kojarzy się z imieniem wybitnego czarodzieja Merlina, który opiekował się królem Arturem. Odwracając uwagę od legend i redukując tekst, chcielibyśmy zauważyć, że ten niezwykły budynek ma cel kultowy i astronomiczny, co udowodnili naukowcy. Kamienie były zorientowane na słońce i służyły jako rodzaj kalendarza, który pozwalał określić dni przesilenia i równonocy.

Jeśli myślisz o odwiedzeniu tego wyjątkowego miejsca, zarezerwuj fascynującą 6-godzinną wycieczkę z audio przewodnikiem pod tym linkiem.

Z Londynu do Salisbury pociągi wyjeżdżają ze stacji Waterloo co półtorej godziny. Z Salisbury do skansenu kursują autobusy odkrytym dachem – podróż trwa 30 minut. Alternatywnie można zarezerwować wycieczkę z Londynu. W związku z tym na podróż należy przeznaczyć cały dzień. Szczegółowe informacje na temat dojazdu do Stonehenge można znaleźć w naszym specjalnym artykule.

Stonehenge, Amesbury: Wybierz hotel

Zamek Howard

North Yorkshire jest domem dla innego klejnotu architektury, wspaniałego zamku Howard. Ten elegancki XVIII-wieczny budynek, o wspaniałym wzornictwie i bardzo eleganckim wzornictwie, jest arcydziełem architektury pałacowej i parkowej. Dodatkowego uroku budynku dodaje szykowny krajobraz: pałac z majestatyczną okrągłą kopułą znajduje się pomiędzy dwoma malowniczymi jeziorami. Wewnątrz znajduje się prawdziwa skarbnica dzieł sztuki i cennych historycznych artefaktów. Budynek jest otwarty dla zwiedzających codziennie, od 10:00 do 17:00.

Zamek Howard: Wybierz hotel

North York Moors

York był rezydencją angielskich królów i tu znajduje się największa katedra, nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w całej Europie Północnej. Hrabstwo Yorkshire słynie z Parku Narodowego North York Moors. W jego skład wchodzą majestatyczne krajobrazy, zabytki architektury i słynne jezioro Loch Ness. Na szczególną uwagę zasługują malownicze ruiny benedyktyńskiego opactwa Whitby. Region ten jest często nazywany „Bronte Country”, ponieważ słynne siostry piszące wielokrotnie wychwalały piękno Yorkshire w swoich powieściach.

Opuść Londyn z King’s Cross Station, czas podróży wynosi mniej niż dwie godziny. Po przyjeździe do Yorku, będziesz musiał wziąć taksówkę lub autobus, aby się tam dostać. Ponieważ jest tam dużo zabawy, jesteśmy przekonani, że jeden dzień nie wystarczy na taką wycieczkę. Najwygodniejszą opcją jest wynajęcie samochodu, na przykład, tutaj i sprawdzenie wszystkich miejsc na raz.

North York Moors: Wybierz hotel

Zamek w Edynburgu

Wzniesiony na granitowej skale zamek w Edynburgu od ośmiu stuleci przygląda się miastu znajdującemu się poniżej. Teraz mieści się tam muzeum wojskowe. Oferuje również wspaniały widok na Edynburg, gdzie zachowało się wiele średniowiecznych budynków. Stolica Szkocji ma około trzech tysięcy lat i to samo w sobie już budzi szacunek. Niedaleko pałacu znajduje się również popularne wśród turystów Muzeum Szkockiej Whiskey, a także największy przykład architektury gotyckiej Hollywood. Ten pałac to prawdziwa rezydencja królewska. Dwa tygodnie w roku, rządzący monarcha Wielkiej Brytanii (tydzień w maju i lipcu) odpoczywa tutaj. Przez resztę roku pałac jest otwarty dla turystów.

Do pałacu łatwo jest dotrzeć tym samym pociągiem z King’s Cross, który przejeżdża przez York (jedzie dwie i pół godziny), albo samochodem na A545. Bilet wstępu, który umożliwia ominięcie niekończących się kolejek i dołączenie do wycieczek, można nabyć pod następującym linkiem.

Zamek w Edynburgu, Edynburg: Wybierz hotel

Zamek Durham

Zamek Darem i przylegająca do niego katedra Chrystusa i Najświętszej Marii Panny, zabytek architektury romańskiej z czasów Wilhelma Zdobywcy. Sam Durham stoi na skalistym brzegu rzeki Wear i aż prosi się o zdjęcie. Do miasta można dojechać tą samą linią kolejową z londyńskiego dworca King’s Cross Station (3 godziny do zamku), gdzie znajdują się Edynburg (1,5 godziny) i York (45 minut).

Zamek Durham, Durham: Wybierz hotel

Zamek Cardiff

Nie do zdobycia Zamek w Cardiff to spuścizna szarej starożytności, liczącej ponad dwa tysiące lat. Wieże, fortyfikacje, fosa – wszystko to jest nie tylko piękne, ale także pouczające. Cardiff znajduje się w Walii, w pięknej zatoce. Zamek jest otwarty dla zwiedzających latem od 9:00 do 17:00, a zimą do 16:00.

Aby dostać się do tego miejsca, musisz dostać bilet na stację Paddington. Czas podróży to około dwóch godzin. Należy być przygotowanym na fakt, że miejscowa ludność Walii woli mówić własnym dialektem, który z pewnością różni się od angielskiego.

Bilety, które pozwalają uniknąć oczekiwania w kolejce, można zakupić z wyprzedzeniem, klikając tutaj.

Zamek w Cardiff, Cardiff: Wybierz hotel

Cambridge

Znane na całym świecie miasto uniwersyteckie Cambridge jest znane nie tylko ze swoich absolwentów, ale także ze swojej wspaniałej architektury. Oprócz uniwersytetu, turyści odwiedzają bajecznie piękny budynek biblioteki Trinity College oraz King’s College Cappella. O każdej porze roku to na ogół prowincjonalne miasto dowodzi, że szkoła może na długo pozostać w pamięci turystów i na zdjęciach.

Cambridge: Wybierz hotel

Autobusy do Cambridge odjeżdżają z Victoria Bus Station co dziesięć minut i jadą 2 godziny i 20 minut. Z dworca King’s Cross Station pociągiem ekspresowym dotrzesz tam w 56 minut.

Niezapomnianej podróży!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *