Jak dostać się do Disneylandu z Paryża?

, ,
Disneyland

Wybierasz się do Disneylandu? Świetnie! Myszka Miki, Królewna Śnieżka i Kubuś Puchatek już na Ciebie czekają, ale jak właściwie do nich dotrzeć? Poniżej znajdziesz wskazówki, które ułatwią Ci dojazd do nich. Możesz po prostu zamówić taksówkę lub zarezerwować miejsce w autobusie turystycznym i mieć wszystko z głowy, jednak chętnie przedstawimy Ci szczegółowo również inne opcje.

Dojazd do Disneylandu metrem

Metro to najprostszy (i najtańszy) sposób na to, aby dostać się do Disneylandu. Tak naprawdę, nie potrzebujesz metra, a pociągu RER. Tego typu pociągi przejeżdżają przez cały Paryż i łączą ze sobą jego różne przedmieścia. Potrzebna będzie Ci linia A i pociąg jadący w kierunku Marne-la- Vallée / Chessy. Będąc w Paryżu, możesz wsiąść do niego na stacjach: a Defense, Opera, Chatelet oraz Nation. Wsiądź do pociągu i jedź aż do ostatniego przystanku Marne-la- Vallée / Chessy – ta linia została specjalnie stworzona zaraz po zbudowaniu Disneylandu.

Marne-la-Vallée/Chessy

Około stu kroków od stacji znajdują się oba parki: Parc Disneyland i Parc Walt Disney Studios®. Pierwszy to ten, który od razu przychodzi każdemu na myśl – z zamkiem Śpiącej Królewny i wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Drugi park uważa się natomiast za miejsce raczej dla osób nieco starszych i oferuje bardziej niebezpieczne rozrywki.

Z tej stacji możesz też dostać się do miejscowych hoteli oraz Disney® Village. Niektóre hotele znajdują się w pobliżu stacji RER Val d’Europe z centrum handlowym i akwarium.

Disneyland Paris: Wybierz hotel

Dojazd do Disneylandu autobusem

Magical Shuttle

Jest kilka sposobów:

Po pierwsze, wiele firm organizuje wycieczki autokarowe do Disneylandu. Dzięki nim możesz dostać się do Disneylandu z centrum Paryża. Przystanek autobusowy znajduje się przy ulicy Pyramids (Dzielnica 1), naprzeciwko Luwru, niedaleko pomnika Joanny d’Arc. Cena obejmuje transport oraz bilet wstępu i wynosi 82 euro za osobę dorosłą i 72 euro za dziecko.

Bilety na wycieczkę autobusową możesz kupić bezpośrednio na naszej stronie. Przypominamy, że bilet obejmuje przejazd z Paryża do Disneylandu i z powrotem. Przewodnicy odbiorą Cię z hotelu i nie będziesz musiał zapoznawać się ze schematem linii pociągów.

Po drugie, do Disneylandu możesz też dostać się bezpośrednio z lotniska Charles de Gaulle dzięki firmie Val d’Europe Airports, która oferuje też transport do hoteli. Czas podróży wynosi 45 minut, a bilet kosztuje 18 euro (dla osoby dorosłej) i 15 euro (dla dziecka). Usługi transportowe Val d’Europe Airports łączą także lotnisko Paryż-Orly z niektórymi hotelami i parkiem rozrywki Disneyland. Czas podróży również wynosi 45 minut, a przejazd kosztuje 18 euro.

Disneyland Paris Express

Firma oferuje takie same usługi, jak Cityrama lub inne firmy turystyczne: łączony bilet, który obejmuje przejazd autobusem i bilet wstępu do obu parków. W tym przypadku wygody są dwie. Po pierwsze, cztery przystanki przy przesiadkowych stacjach metra: Gare du Nord (Dworzec Północny), Opéra, Madeline i Châtelet. Po drugie, możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ całkowity koszt biletów może okazać się mniejszy. Sprawdź ofertę tutaj.

Dojazd do Disneylandu taksówką

Jeśli podróżujesz z dziećmi, to może najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie taksówki. Dostaniesz się nią z Paryża do Disneylandu od 80 euro. Odbiorą Cię z hotelu i dowiozą pod samą bramę parku. Co więcej, wygodnym pomysłem może okazać się dojazd do Disneylandu taksówką bezpośrednio z lotniska, jeżeli decydujesz się poświęcić kilka dni na ten park rozrywki i pobyt pobliskich hotelach.

Dojazd do Disneylandu z lotniska Charles de Gaulle

Jak pisaliśmy już wcześniej, możesz wsiąść w autobus. Z lotniska do Disneylandu dostaniesz się też pociągiem lub taksówką.

Na koniec chcemy przypomnieć Ci jeszcze o jednym: najtaniej dojechać do Disneylandu pociągiem RER, jeśli tylko z wyprzedzeniem kupisz bilety wstępu. Jeśli planujesz kupić bilety do Disneylandu w Paryżu, może lepiej będzie Ci wykupić wycieczkę autobusową.