Jak dostać się do Disneylandu z Paryża?

,

Wybierasz się do Disneylandu? Świetnie! Myszka Miki, Królewna Śnieżka i Kubuś Puchatek już na Ciebie czekają, ale jak właściwie do nich dotrzeć? Poniżej znajdziesz wskazówki, które ułatwią Ci dojazd do nich. Możesz po prostu zamówić taksówkę lub zarezerwować miejsce w autobusie turystycznym i mieć wszystko z głowy, jednak chętnie przedstawimy Ci szczegółowo również inne opcje.

Pamiętajcie, żeby najpierw kupić bilety! Nie są one już dostępne przy wejściu. Rezerwujcie online pod tym linkiem.

Dojazd do Disneylandu metrem

Marne-la-Vallée/Chessy

Metro to najprostszy (i najtańszy) sposób na to, aby dostać się do Disneylandu. Tak naprawdę, nie potrzebujesz metra, a pociągu RER. Tego typu pociągi przejeżdżają przez cały Paryż i łączą ze sobą jego różne przedmieścia. Potrzebna będzie Ci linia A i pociąg jadący w kierunku Marne-la-Vallée – Chessy. Będąc w Paryżu, możesz wsiąść do niego na stacjach: a Defense, Opera, Chatelet oraz Nation. Wsiądź do pociągu i jedź aż do ostatniego przystanku Marne-la-Vallée – Chessy – ta linia została specjalnie stworzona zaraz po zbudowaniu Disneylandu.

Cena biletu: 5 €, karnety są ważne do strefy 5.

» CZYTAJ TAKŻEJakie bilety najlepiej kupić do paryskiego metra?

Około stu kroków od stacji znajdują się oba parki: Parc Disneyland i Parc Walt Disney Studios. Pierwszy to ten, który od razu przychodzi każdemu na myśl – z zamkiem Śpiącej Królewny i wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Drugi park uważa się natomiast za miejsce raczej dla osób nieco starszych i oferuje bardziej niebezpieczne rozrywki.

Z tej stacji możesz też dostać się do miejscowych hoteli oraz Disney Village. Niektóre hotele znajdują się w pobliżu stacji RER Val d’Europe z centrum handlowym i akwarium.

Disneyland Paris: Wybierz hotel

Dojazd do Disneylandu autobusem

Magical Shuttle

Disneyland Paris Express

Nie musisz się zastanawiać, jak dostać się do Disneylandu, jeśli zarezerwujesz bilet, który obejmuje zarówno autobus, jak i bilet wstępu do obu parków. Oszczędzasz czas i pieniądze, bo całkowity koszt biletów może wyjść taniej. Bilety z przesiadkami można kupić na oficjalnej stronie lub przez nasze linki. 

Wybierz te cztery miejsca odbioru w Paryżu: Gare du Nord (Dworzec Północny), Opéra, Wieża Eiffla, Châtelet. Link do rezerwacji znajduje się tutaj.

Wygodniej podróżować z miejscowości Bercy w 12 okręgu? W takim razie skorzystaj z tej oferty.

Shuttle z lotniska

Po co robić podróż w obie strony przez miasto, skoro można dostać się do Disneylandu bezpośrednio z lotniska? Magical Shuttle zapewnia połączenie pomiędzy lotniskami w Paryżu a Parkiem Disneyland. Czas trwania przejażdżki: 45 min, cena: 23 € dorośli, 10 € dzieci. Zarezerwuj swój bilet na przejazd tutaj.

Ten autobus zawiezie Cię do Disney Village i do hoteli w pobliżu Val d’Europe w Serris. Wybierz tutaj odpowiedni hotel w Serris.

Opuszczanie Disneylandu wieczorem

Ostatni pociąg RER jest specjalnie skonfigurowany, aby pomieścić wszystkich odwiedzających Disneyland. Ale czasem chce się wyjść z parku później. Bez obaw, jest do tego nocny autobus Noctilien. Przystanek znajduje się naprzeciwko stacji RER Marne-la-Vallée – Chessy, a autobus jedzie do Gare de Lyon (na Dworzec) w Paryżu. Autobus kursuje w nocy, od godziny 0:30. 

Dojazd do Disneylandu taksówką

Jeśli podróżujesz z dziećmi, to może najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie taksówki. Dostaniesz się nią z Paryża do Disneylandu od 80 €. Odbiorą Cię z hotelu i dowiozą pod samą bramę parku. Co więcej, wygodnym pomysłem może okazać się dojazd do Disneylandu taksówką bezpośrednio z lotniska, jeżeli decydujesz się poświęcić kilka dni na ten park rozrywki i pobyt pobliskich hotelach.

Zarezerwuj taksówkę do Disneylandu

Dojazd do Disneylandu z lotniska Charles de Gaulle

Wszystkie opisane środki transportu są odpowiednie do podróży z lotniska Charles de Gaulle do Disneylandu. Wybierz pociąg RER, autobus Shuttle lub taksówkę. 

Jest jeszcze jeden sekretny sposób – prawdziwy pociąg TGV. Stacja kolejowa jest w Terminalu 2 i trzeba kupić bilet do stacji Marne la Vallée-Chessy. Każdy pociąg kierujący się na południe będzie odpowiedni. Jeżdżą one dosyć często. Co 10 minut, a czasem nawet częściej. 

Koszt biletu 2 klasy w jedną stronę zaczyna się od 19 € (cena może ulec zmianie). Nie ma sensu przepłacać za bilet w 1 klasie, bo czas podróży nie przekroczy 10 minut. 

Podsumowując: z Paryża najbardziej opłaca się pojechać do Disneylandu na własną rękę RER. Najłatwiej i najwygodniej jest jednak kupić bilet, który obejmuje zarówno opłatę za przejazd, jak i wejście do parku Disneyland za jednym razem.

» CZYTAJ TAKŻE10 najlepszych hoteli niedaleko Disneylandu w Paryżu