» Europa » Francja » Paryż » Jak dostać się do Disneylandu z Paryża?

Wybierasz się do Disneylandu? Świetnie! Myszka Miki, Królewna Śnieżka i Kubuś Puchatek już na Ciebie czekają, ale jak właściwie do nich dotrzeć? Poniżej znajdziesz wskazówki, które ułatwią Ci dojazd do paryskiego centrum rozrywki. Możesz po prostu zamówić taksówkę lub zarezerwować miejsce w autobusie turystycznym i mieć wszystko z głowy, jednak chętnie przedstawimy Ci szczegółowo również inne opcje.

Pamiętajcie, żeby najpierw kupić bilety! Nie są one już dostępne przy wejściu. Rezerwujcie online pod tym linkiem.

» CZYTAJ TAKŻEBilety do Disneylandu: jakie lepiej kupić? praktyczne porady

Dojazd do Disneylandu metrem

Metro to najprostszy (i najtańszy) sposób na to, aby dostać się do Disneylandu. Po pierwsze, potrzebujesz pociągu RER. Tego typu połączenia przejeżdżają przez cały Paryż i łączą ze sobą różne przedmieścia. Potrzebna Ci będzie linia A i kolej jadąca w kierunku Marne-la-Vallée – Chessy, która odjeżdża na stacjach: a Defense, Opera, Chatelet oraz Nation. Wsiądź do pociągu i jedź aż do ostatniego przystanku Marne-la-Vallée – Chessy – ta linia została stworzona specjalnie dla podróżnych zaraz po zbudowaniu Disneylandu.

Cena biletu: 5 €, karnety są ważne do strefy 5.

Około stu kroków od stacji znajdują się oba parki: Parc Disneyland i Parc Walt Disney Studios. Pierwszy to ten, który od razu przychodzi każdemu na myśl – z zamkiem Śpiącej Królewny i wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Drugi natomiast uważa się za miejsce raczej dla osób nieco starszych i oferuje bardziej niebezpieczne rozrywki.

Z tej stacji podanych powyżej możesz też dostać się do miejscowych hoteli oraz Disney Village. Niektóre z nich znajdują się w pobliżu stacji RER Val d’Europe w centrum handlowym i akwarium.

Disneyland Paris: Wybierz hotel

» CZYTAJ TAKŻEDisneyland w Paryżu: gdzie najlepiej się zatrzymać?

Dojazd do Disneylandu autobusem

Disneyland Paris Express

Nie musisz się zastanawiać, jak dostać się do Disneylandu, jeśli zarezerwujesz bilet, który obejmuje zarówno autobus, jak i wstępu do obu parków. Dzięki tej opcji oszczędzasz czas i pieniądze, bo całkowity koszt wejściówek może wyjść taniej. Bilety z przesiadkami można kupić na oficjalnej stronie lub przez nasze linkiWybierz te cztery miejsca odbioru w Paryżu: Gare du Nord (Dworzec Północny), Opéra, Wieża Eiffla, Châtelet. Link do rezerwacji znajduje się tutaj.

Wygodniej podróżować z miejscowości Bercy w 12 okręgu? W takim razie skorzystaj z tej oferty.

Shuttle z lotniska

Po co robić podróż w obie strony przez miasto, skoro można dostać się do Disneylandu bezpośrednio z lotniska? Magical Shuttle zapewnia połączenie pomiędzy lotniskami w Paryżu a Parkiem Disneyland.

Czas trwania przejażdżki: 45 min,

Cena: 23 € dorośli, 10 € dzieci.

Zarezerwuj swój bilet na przejazd tutaj. Ten autobus zawiezie Cię do Disney Village i do hoteli w pobliżu Val d’Europe w Serris. Wybierz tutaj odpowiedni hotel w Serris.

» CZYTAJ TAKŻE10 najlepszych hoteli niedaleko Disneylandu

Opuszczanie Disneylandu wieczorem

Ostatni pociąg RER jest specjalnie skonfigurowany, aby pomieścić wszystkich odwiedzających Disneyland. Jednak czasem chce się wyjść z parku później. Co wtedy? Bez obaw, w Paryżu kursuje nocny autobus Noctilien. Przystanek znajduje się naprzeciwko stacji RER Marne-la-Vallée – Chessy, a autokar jedzie do Gare de Lyon (na Dworzec) w Paryżu. Noctilien kursuje w nocy od godziny 24:30. 

» CZYTAJ TAKŻEZasady zachowania się w paryskim Disneylandzie

Dojazd do Disneylandu taksówką

Jeśli podróżujesz z dziećmi, to może najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie taksówki? Dostaniesz się nią z Paryża do Disneylandu już od 80 €. Co najlepiej, kierowca odbierze Cię z hotelu i dowiezie pod samą bramę parku. Ponadto wygodnym pomysłem może okazać się dojazd do parku taksówką bezpośrednio z lotniska, jeżeli zdecydujesz się poświęcić kilka dni na zwiedzanie i pobyt w pobliskich hotelach.

Zarezerwuj taksówkę do Disneylandu

Dojazd do Disneylandu z lotniska Charles de Gaulle

Wszystkie opisane środki transportu są odpowiednie do podróży z lotniska Charles de Gaulle do Disneylandu. Wybierz pociąg RER, autobus Shuttle lub taksówkę, by dostać się do parku rozrywki. Jest jeszcze jeden sekretny sposób – prawdziwy pociąg TGV. Stacja kolejowa jest w Terminalu 2 i trzeba kupić bilet do Marne la Vallée-Chessy. Dalej, każdy pociąg kierujący się na południe będzie odpowiedni. Co ważne, jeżdżą dosyć często, co 10 minut, a czasem nawet częściej. Koszt biletu 2 klasy w jedną stronę zaczyna się od 19 € (cena może ulec zmianie). Nie ma sensu przepłacać za bilet w 1 klasie, bo czas podróży i tak nie przekroczy 10 minut. 

Podsumowując: z Paryża najbardziej opłaca się pojechać do Disneylandu na własną rękę RER. Najłatwiej i najwygodniej jest jednak kupić bilet, który obejmuje zarówno opłatę za przejazd, jak i wejście do parku Disneyland.

» CZYTAJ TAKŻEJak dostać się do Paryża z lotniska Charles de Gaulle?