Disneyland w Paryżu — kompendium wiedzy dla turystów

,
Disneyland Park

Park tematyczny Disneyland Paris położony jest na dalekich przedmieściach Paryża. Obejmuje dwa parki tematyczne, Disneyland Park i Walt Disney Studios Park, a także wiele restauracji, hoteli, pole golfowe, a nawet własną dzielnicę mieszkaniową i centrum biznesowe. Nie tylko dzieci, ale także wielu dorosłych marzy o odwiedzeniu tego bajkowego świata, w którym postacie Disneya chodzą i jeżdżą na przejażdżkach rozrywkowych przez cały dzień. Spieszcie się i kupujcie bilety pod tym linkiem. A my powiemy Ci jak spełnić swoje marzenie!

Ile kosztuje bilet do Disneylandu w Paryżu?

Pierwszym i najważniejszym pytaniem w głowie każdego z nas jest cena biletu. Ile kosztuje wyjazd do Disneylandu w Paryżu? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, ponieważ ceny Disneya są zakręcone bardziej niż jakakolwiek fabuła kreskówki. Ale główna rzecz, którą powinieneś wiedzieć, jest taka:

Bilety można kupić tylko online. Nie są one już sprzedawane przy wejściu do Disneylandu.

Bilety do Disneylandu (wszystkie przejażdżki w cenie)

3-11 lat12+ latLink do zakupu biletów
1 dzień w 1 parku
od 57 do 91 €od 62 do 99 €kupić tutaj
1 dzień w 1 parku z transferem z Paryża
od 129 €od 139 €kupić tutaj
1 dzień w 2 parkach
od 82 do 116 €od 87 do 124 €kupić tutaj
2 dni w obu parkach
od 142 do 206 €od 154 do 224 €kupić tutaj
Nocleg w Disneylandzie
pokój dwuosobowyod 170 €zarezerwować hotel

Dlaczego ceny są tak niedokładne? Bilety sprzedawane są na konkretną datę. Koszt dnia w parku zależy od potencjalnego popytu na ten dzień, czyli od dnia tygodnia, bliskości świąt czy wakacji szkolnych. Wybierz przewidywaną datę wycieczki na poniższym kalendarzu, a zobaczysz dokładną cenę na ten dzień.

Można kupić bilet bez daty z rocznym wyprzedzeniem, ale będzie on droższy od najdroższego, a wtedy trzeba go jeszcze zarejestrować, gdy zdecydujemy się na datę. Takie bilety są dostępne tutaj.

Bilet daje prawo do wejścia na teren parku. Wszystkie przejażdżki wewnątrz są darmowe, parada Main Street i wieczorne show w Sleeping Beauty Castle są również darmowe dla wszystkich gości. Pieniądze będą potrzebne tylko na kawiarnie, sklepy z pamiątkami i niektóre dodatkowe pokazy wewnątrz (program zmienia się w zależności od sezonu, sprawdźcie na oficjalnej stronie).

» CZYTAJ TAKŻEBilety do Disneylandu: jakie lepiej kupić? Praktyczne porady

Jakie postacie z kreskówek występują w Disneylandzie?

Fantasyland

Teren parku rozrywki podzielony został na pięć obszarów tematycznych, które podobnie jak w kalifornijskim Disneylandzie, rozmieszczono wokół zamku Śpiącej Królewny. Całość najłatwiej zobaczyć z pociągu, który objeżdża powoli cały kompleks.

Adventureland, czyli Kraina Przygody to najsłynniejsza część parku. Znajduje się tu Rollercoaster Indiany Jonesa z 360° pętlą śmierci, Chata Robinsona w formie domku na drzewie, statek z Piratów z Karaibów oraz wyspa-labirynt.

Frontierland

Frontierland to Kraina Dzikiego Zachodu – znajdziemy tu całe miasteczko w stylu westernowym z tawernami i saloonami, Indianami, kowbojami, poszukiwaczami złota i przygód. Main Street USA, czyli główna droga Stanów Zjednoczonych przypomina stylem wczesne lata 20. ubiegłego wieku. Wiele restauracji i kawiarni urządzonych jest w stylu retro. Nie zapomnijcie zajrzeć na drogę główną, gdzie będziecie mogli zakupić pamiątki i zrobić sobie zdjęcia w jednej z foto budek.

Discoveryland, czyli Kraina Odkryć, zasłynęła z rollercoastera Space Mountain. Inspirację do jego budowy zaczerpnięto z powieści Juliusza Verne „Z ziemi na księżyc”. Obowiązkowo trzeba wybrać się do centrum parku na spektakl muzyczny „Legenda Króla Lwa”.

Fantasyland, czyli Kraina Fantazji, przeznaczona jest przede wszystkim dla najmłodszych. Można zrobić sobie zdjęcia z Królewną Śnieżką, Kopciuszkiem i innymi disneyowskimi księżniczkami, Piotrusiem Panem, Myszką Miki i wieloma innymi postaciami.

Wszystkie te sekcje znajdują się w klasycznym Disneylandzie. Drugi park, Walt Disney Studios, to kraina bohaterów Pixara (Cars, Nemo, Toy Story) oraz zupełnie nowy Avengers Camp, gdzie można spotkać bohaterów uniwersum Marvela.

Kiedy najlepiej wybrać się do Disneylandu?

Paryski Disneyland otwarty jest przez cały rok, ale najlepszy czas na wizytę to wiosna (koniec kwietnia i początek maja) oraz wczesna jesień (wrzesień-październik). W czasie letnich wakacji odwiedzających jest tak wielu, że do każdej z atrakcji tworzą się gigantyczne kolejki. Największe tłumy szturmują park w weekendy, więc jeśli macie czas, to najlepiej zaplanować wizytę w dni robocze (najluźniej będzie we wtorek i środę). Park otwarty jest już od 9:00, mimo że wszystkie atrakcje zaczynają pracę dopiero o 10:00.

Disneyland ma dwa duże parki. Nie będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby przejść do obu z nich i przejechać wszystkie przejażdżki w ciągu jednego dnia. Zalecamy zakup dwudniowego biletu, zwłaszcza jeśli masz dzieci. Jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać swój czas, dobrym pomysłem jest zarezerwowanie jednej nocy w lokalnym hotelu. Dzięki temu nie będziecie musieli każdego dnia jechać do Disneya z Paryża. A sam hotel będzie służył jako świetne przedłużenie wakacji. Wnętrza hoteli Disneya są urządzone tak, jakbyś był w kreskówce.

Zarezerwuj hotel w Disneyland Paris

Kolejną korzyścią z pobytu w hotelu na miejscu jest to, że możesz wejść do parku przed wszystkimi innymi. Będziesz mógł przejechać się na kilku przejażdżkach bez czekania w kolejce. Hotele na miejscu mają również różne zniżki dla swoich gości.

» CZYTAJ TAKŻE10 najlepszych hoteli niedaleko Disneylandu w Paryżu

Jak dostać się do Disneylandu?

Disneyland Park

Aby dostać się do parku rozrywki, wystarczy pół godziny w metrze lub pociągu kolejki RER. Kierunek to Marne-la-Vallee, odjazdy co 15 minut. Czytaj więcej w naszym artykule «Jak dostać się do Disneylandu?».

Ostatni pociąg RER odjeżdża o godzinie 00:20. Nie ma więc powodu do pośpiechu. Jeśli jednak spędzimy w parku cały dzień, od wczesnego rana do późnej nocy, najlepiej będzie wrócić do hotelu taksówką.

Kilka wskazówek

Main Street USA

Mapa Disneylandu

Pobierz aplikację Disneyland. Ma ona mapę i możesz łatwo znaleźć dowolną atrakcję lub restaurację, dokonać rezerwacji lub pokoju hotelowego. Zawsze będziesz mieć harmonogram wszystkich dzisiejszych pokazów na wyciągnięcie ręki, więc nie przegapisz niczego, co na pewno zobaczysz.

Fastpassy

Do najlepszych przejażdżek gromadzą się wielkie kolejki. Aby ich uniknąć, należy wykupić specjalne fastpassy w punkcie kontrolnym danej atrakcji. Skanujesz swój bilet, pobierasz fastpass, a on informuje Cię o godzinie, o której musisz przybyć. Wtedy oczekiwanie w kolejce nie będzie dłuższe niż 10-15 minut. Fastpassy można kupić w aplikacji Disneylandu.

Pogoda

Do Disneylandu trzeba jechać przed jego otwarciem, inaczej jaki jest sens płacenia za cały dzień? Zaleca się zabranie butelki wody, okularów przeciwsłonecznych i filtrów przeciwsłonecznych, jeśli zamierzasz odwiedzić park w gorącej pogodzie. Lub przynieść płaszcz przeciwdeszczowy i parasol, jeśli prognoza pogody zapowiada opady. W środku można przynieść własne jedzenie, sami Francuzi często tak robią. Najważniejsze, żeby był to kompaktowy pojemnik, a nie ogromny kosz piknikowy. Jeśli jednak chcecie zjeść coś ciekawego i tematycznego w restauracjach Disneylandu, to nie ma sensu.

Nocleg w Disneylandzie

Z tego samego powodu warto zarezerwować pokój i przenocować w Disneylandzie. Pokoje w hotelach Disneya są urządzone w stylu różnych kreskówek. Zamiast jechać całą godzinę pociągiem, można od razu po wieczornym pokazie zrelaksować się w tej samej bajkowej atmosferze, która towarzyszyła nam przez cały dzień. Rodziny z dziećmi oraz ci, którzy zdecydują się spędzić dwa dni w parkach Disneylandu, szczególnie docenią tę możliwość. Zobacz oferty hoteli pod tym linkiem.

Wakacje w Disneylandzie to dwa razy wakacje

Pamiętajcie też, że w Disneylandzie obchodzone są różne święta. Najważniejsze z nich to Nowy Rok i Boże Narodzenie. W lutym obchodzą Walentynki, w marcu Dzień Świętego Patryka, a w październiku Halloween. Disneyland jest otwarty do późna w Boże Narodzenie i Halloween. To właśnie w te dni odbywają się najbardziej spektakularne pokazy i parady postaci z kreskówek Disneya.

Bawcie się tak, jakbyście znów byli dziećmi!

This article is in GermanDutchFrenchItalian, English.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *