Мoulin Rouge to nie tylko światowej sławy kabaret odwiedzany przez wielu turystów. To także symbol Paryża. Czerwony Młyn został otwarty w 1889 roku w dzielnicy Montmartre. Wyróżnia się swoją publicznością – na występy przychodzili zarówno osoby należące do klasy średniej, jak i wyższej, w tym między innymi Oscar Wilde, Pablo Picasso, a nawet książę Walii. Ty też powinieneś przyjechać i odwiedzić! Zarezerwuj swój bilet tutaj.

Występ w Moulin Rouge i francuski kankan

Najważniejszym punktem Moulin Rouge jest pokaz słynny francuski kankan. Jest to taniec stworzony przez Celeste Moghadam w 1850 roku. Kankan tak bardzo zaszokował publiczność, że to właśnie jego impresjonista Toulouse-Lautrec przedstawiał na plakatach i ulotkach Moulin Rouge, które znane są w całym Paryżu i poza granicami Francji.

W Moulin Rouge

Występy w Czerwonym Młynie znane są na całym świecie, gdyż to właśnie podczas nich można zobaczyć najpiękniejsze kobiety w stolicy. Profesjonalne tancerki, pióra, blask i fanfary – wszystko to tworzy niesamowitą i unikalną atmosferę Moulin Rouge. w przerwach między występami jako widz możesz popatrzeć na cyrkowe sztuczki oraz wystąpienia klaunów i magików. Odwiedzając Moulin Rouge, nie sposób nie zauważyć lub odczuć jasnych kolorów, gwaru, radości i ducha prawdziwego francuskiego kabaretu.

» CZYTAJ TAKŻE – Najbardziej znane kabarety w Paryżu

Jak kupić bilety do Moulin Rouge?

Bilet na Moulin Rouge można kupić w kasie kabaretu lub online. Patrząc w przyszłość, istnieje 99,9% szans, że w kasie nie będzie biletów na dziś i jutro. Dlatego należy być przygotowanym na natychmiastowy zakup biletów online. Ceny są takie same jak w kasie. Wystarczy wybrać datę:

Czy muszę wziąć bilet z szampanem?

Kabaret Moulin Rouge jest największym konsumentem szampana na świecie. Na spektakl można kupić zwykły bilet, który będzie kosztował od 100 euro (od 90 w czasie promocji), wszyscy jednak polecają bilet drugiego stopnia, dostępny za 115 euro – z połową butelki szampana na osobę. Jeśli kupisz pierwszy bilet dostaniesz jedną, ale małą, butelkę prawdziwego, francuskiego napoju.

Trzeba przyznać, że w kabaretowej atmosferze, gdy wszyscy dookoła piją szampana, trudno oprzeć się alkoholowi. A w środku kosztuje to dwa razy więcej niż gdybyś dodał to do biletu z wyprzedzeniem. Polecamy więc bilety z szampanem.

Wstęp do Moulin Rouge kosztuje od 100 euro. Bilet na spektakl wraz z połową butelki szampana będzie kosztował około 115 euro za osobę, a z zarezerwowaną kolacją około 190-240 euro (w zależności od wyboru potraw). Ceny te nie obowiązują w Sylwestra.

Co powiesz na kolację w Moulin Rouge?

Kabaret Moulin Rouge ma bardzo dobrą restaurację. Jeśli masz urlop, lub po prostu napięty program dnia, nie potrzebujesz miejsca, aby zjeść posiłek przed koncertem. Rezerwacja biletów od razu z kolacją zapewni dodatkowe stoliki dla kolatorów, które są bliżej sceny.

Kolacja serwowana jest w trzech różnych kategoriach, w cenie od 190 do 235 euro, ale każde menu zawiera szampana. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z ofertami tutaj.

» CZYTAJ TAKŻERestauracje z najlepszym widokiem na Paryż

Czy muszę kupić bilety do Moulin Rouge z wyprzedzeniem?

Niezwykle rzadko zdarza się, że można przyjść i kupić bilet bezpośrednio na wieczór. To kosmiczne szczęście. Zwykle nie ma biletów do Moulin Rouge przynajmniej na kilka najbliższych dni. A jeśli chodzi o jakieś konkretne daty, jak Sylwester czy 14 lutego, to przez kilka miesięcy nie ma na nie dostępnych biletów, mimo, że są wtedy droższe. Pośpiesz się więc z rezerwacją.

Jest jeszcze jeden niuans, dla którego warto kupić bilet z wyprzedzeniem. Nie ma stałych miejsc siedzących. Po przybyciu do Moulin Rouge, zostaniesz odprowadzony do swojego stolika. Zrozumiałe jest, że w pobliżu sceny najwięcej siedzi  VIP-ów, a następnie tych, którzy zarezerwowali show z kolacją. Pozostali zazwyczaj zajmują miejsca siedzące w zależności od tego, kiedy kupili bilet. Ogólnie rzecz biorąc, im wcześniej, tym lepiej.

Dress code w Moulin Rouge

Dress code w Moulin Rouge

W Moulin Rouge nie ma żadnego oficjalnego dress code’u jako takiego. Administracja radzi jednak, aby ubrać się elegancko. Sukienka dla kobiet, garnitur dla mężczyzn. W rzeczywistości Moulin Rouge może być praktycznie jedynym miejscem w Paryżu, gdzie należy założyć suknię wieczorową i biżuterię. W ogóle to prawie teatr, ubierz się więc tak, żeby nie czuć się jak czarna owca wśród przyzwoicie ubranych ludzi.

Należy jednak pamiętać, że będą to bardzo różni ludzie. Na przykład, grupa turystów z Chin może w ogóle nie być przebrana. Będziesz mógł nosić dżinsy, ale szorty mogą być problemem.

Czy mogę przyprowadzić dzieci do Moulin Rouge?

Oficjalnie dozwolone są dzieci powyżej szóstego roku życia. Ale będą one prawdopodobnie znudzone tym spektaklem, który przeznaczony jest raczej dla starszej widowni. W rosyjskiej dystrybucji taki show miałby wyraźne oznaczenie 18+. Ale, jak sam rozumiesz, nastolatki mogą być zainteresowane. Mimo wyzywających strojów tancerek, spektakl ma charakter bardziej artystyczny niż erotyczny. W purytańskich czasach epoki wiktoriańskiej spektakl uważany był za lubieżny.

Nasza rada: przyjdźcie jako para lub z przyjaciółmi. Disneyland jest lepszy dla dzieci.

» CZYTAJ TAKŻE15 miejsc w Paryżu, które warto odwiedzić z dziećmi

Jak dostać się do Moulin Rouge?

W Moulin Rouge odbywają się dwa pokazy: o godzinie 21:00 i 23:00. Należy przybyć co najmniej 30 minut przed występem. Każdy występ twa około 1,5 godziny. Na miejsce można dostać się za pomocą transportu publicznego. Kabaret znajduje się w pobliżu stacji metra Blanche (linia 2). Możesz też po prostu dojechać taksówką, którą także bez problemu wrócisz – w pobliżu znajduje się postój taksówek.

Można też zatrzymać się w hotelu w pobliżu.

Jak dostać się z powrotem do hotelu? Prawda o dzielnicy czerwonych latarni

Opuścisz Moulin Rouge o 23:00, lub nawet o 1:00 (w zależności od tego, na który spektakl pójdziesz). I wyjdziesz do epicentrum paryskiej dzielnicy czerwonych latarni. Nie jest to jedna z niebezpiecznych dzielnic Paryża, ale nadal jest dość ekstrawagancka.

Po wczesnym pokazie w dzień powszedni oraz w niedzielę lub sobotę można skorzystać z metra, które jest czynne w dni powszednie do pierwszej w nocy, a w piątek i sobotę do drugiej w nocy. Najbliższa stacja to Blanche. W przeciwnym razie należy od razu liczyć na taksówkę.

» CZYTAJ TAKŻEDzielnica czerwonych latarni w Amsterdamie

Czy Moulin Rouge to jedyny kabaret, czy są też inne?

Moulin Rouge nie jest jedynym kabaretem w Paryżu. Jest Paradis Latin w Dzielnicy Łacińskiej i Crazy Horse. Oba kabarety dają równie dobre przedstawienia jak Moulin Rouge, a czasem nawet lepsze. Ale to jest Moulin Rouge, gdzie śpiew, taniec, mocne picie i cieszenie się życiem trwa już od stu trzydziestu lat!

Czy Moulin Rouge jest w ogóle warte odwiedzenia?

Świetne pytanie. Drogie, mało erotyki, za mało jak na klub ze striptizem. Ale w tym rzecz, że to jest kabaret. To historyczne widowisko i niezwykle wyjątkowe miejsce. Nie pokazują takich rzeczy nigdzie indziej, a jeśli już, to jest to tylko kopia. Wyobraźmy sobie, że na tej scenie zaczynała Edith Piaf, a na widowni zasiadali artyści, poeci, książęta i królowie, a wszyscy przybywali tu, by ślinić się na widok tego wesołego, francuskiego kankana. A cóż może być bardziej francuskiego niż Moulin Rouge? Dziewczyny, taniec, spódnice z francuską flagą, szampan — to wszystko jest tam.

» CZYTAJ TAKŻEMontmartre: 15 pomysłów na spacery po najbardziej romantycznej dzielnicy Paryża

Filmy i zdjęcia z Moulin Rouge

Oficjalnie w Moulin Rouge nie wolno robić zdjęć ani kręcić filmów. Jeśli personel to zauważy, zabierze Ci aparat fotograficzny lub smartfon. Miłego oglądania. Film można obejrzeć tutaj na naszej stronie internetowej.

Miłego wieczoru w Moulin Rouge!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *