Zasady zachowywania się w Paryskim Disneylandzie

,
W Paryskim Disneylandzie

Na terytorium Disneylandu obowiązują pewne zasady, które w pierwszej kolejności mają zapewnić odwiedzającym bezpieczeństwo. Aby przypadkowo nie zepsuć dnia sobie i dziecku, zapoznaj się z najważniejszymi z nich.

Wykorzystywanie biletów

Do Disneylandu można kupić kilka typów biletów. „1 dzień/1 park” — jest najtańszym z nich. Daje prawo do odwiedzenia jednego parku w ciągu jednego dnia. Od momentu zakupu będzie ważny równo rok, a wykorzystać go można tylko raz.

» PRZECZYTAJ TAKŻE ARTYKUŁ — Bilety do Disneylandu: jakie lepiej kupić? Praktyczne porady

W Paryskim Disneylandzie

Ta zasada działa także w przypadku biletów „1 dzień/2 parki” i „2/3/4/5 dni/ 2 parki”. Różnią się od siebie tylko długością przebywania na terytorium parku. Ważne: wchodząc i wychodząc z parku w ciągu dnia, musicie przechodzić przez procedurę kontroli i okazywać dokumenty. Na bilecie przybijana jest specjalna pieczątka.

Kupić bilety do Disneylandu można tutaj.

Czego nie wolno brać ze sobą?

W Paryskim Disneylandzie

Złym pomysłem będzie przemycanie do Disneylandu alkoholu. Sprawdzenie za pomocą specjalnego urządzenia z łatwością ujawni obecność „zakazanego” napoju, i kapitana Hooka nie przywitacie prawdziwym rumem. Nie możesz wziąć koszyków piknikowych, półproduktów i innych urządzeń do przygotowywania jedzenia samodzielnie. Pikniki w Disneylandzie są surowo zabronione.

Palenie jest dozwolone tylko w specjalnie wyznaczonych miejscach.

Broń, materiały pirotechniczne i przedmioty potencjalnie niebezpieczne (w tym strzykawki) są zabronione. Zabawkowe pistolety, miecze i podobna broń nie mogą być wnoszone.

Zła wiadomość dla fanów filmowania się na różnych tłach: selfie stick też lepiej zostawić poza parkiem. Nie można wnosić ze sobą głośników, ani innych urządzeń grających, które przeszkadzały by odwiedzającym park. Drony i sterowane zabawki są uznawane za niebezpieczne, a korzystanie z nich w Disneylandzie jest zabronione.

Jedyne dostępne zwierzęta to psy przewodnicy. Ale wejście może wymagać potwierdzenia, że obecność psa jest konieczna dla właściciela. Przy okazji, karmienie lokalnych zwierząt, jest surowo zabronione przez przepisy.

Do Disneylandu z walizkami?

W Paryskim Disneylandzie

Disneyland w paryzu: wybierz hotel

Jeśli Twoje torby są większe niż 55cm x 40cm x 25cm, wraz z uchwytami, kółkami i kieszeniami, nie będziesz mógł zabrać ich ze sobą do parku. Lepiej nie przynosić tu takiego bagażu. Ale jeśli istnieje pilna potrzeba, można skorzystać z miejscowego magazynu.

Z wózkiem lub spacerówką nie będzie problemów, ale dostęp do niektórych atrakcji może być dla Was zamknięty. Dlatego też, jeśli zabierasz ze sobą małe dzieci, lepiej jest zabrać je na rękach, w chuście lub plecaku typu kangur, zostawiając pojazd w samochodzie lub hotelu (dobry hotel w pobliżu Disneylandu można znaleźć tutaj).

Środki transportu

Wokół Disneylandu nie można jeździć na rolkach lub deskorolkach: przepisy zakazują korzystania z pojazdów w parku. Nie ma znaczenia czy Twój pojazd ma silnik, czy jest na benzynę, czy napędza go energia elektryczna. Wyjątek może mieć miejsce tylko wtedy, gdy odwiedzający powołuje się na swój stan zdrowia. Użytkownicy wózków inwalidzkich mogą swobodnie poruszać się po parku, ale muszą być świadomi niebezpieczeństwa i być ostrożni.

Dress code w Disneylandzie

W Paryskim Disneylandzie

Nawet w Paryskim parku rozrywki będą oceniać po ubraniach. Na przykład, mogą odmówić wstępu ludziom, których tatuaże są zbyt ostentacyjne, czy agresywne. Disneyland jest miejscem rodzinnym, więc nacisk kładzie się na ochronę dzieci przed tym, czego nie powinny widzieć w młodym wieku. Odwiedzający w zbyt skąpych ubraniach również nie zostaną wpuszczeni do środka.

Innym ważnym niuansem są kostiumy. Jeśli zdecydowałeś się przebrać za swojego ulubionego bohatera, to przygotuj się na podejrzliwe spojrzenia. Niedopuszczalne jest podszywanie się pod pracownika parku rozrywki, ingerowanie w pracę innych odwiedzających lub oferowanie zdjęć za pieniądze.

Jeśli chodzi o kostiumy, tylko dzieci poniżej 12 roku życia mogą przyjść do Disneylandu w maskach. Szczeliny na oczy powinny zapewniać dobrą widoczność i nie zakłócać ruchu. Jest to kontrolowane w celu ochrony dziecka przed urazami, chociaż atrakcje we wszystkich pięciu obszarach parku są bezpieczne. Noszenie masek w starszym wieku jest dozwolone tylko z powodów medycznych.

Zasady odwiedzania z dziećmi

W Paryskim Disneylandzie

Możliwe jest zwiedzanie parku z dziećmi w każdym wieku, ale istnieją zasady regulujące ich pobyt na terenie Disneylandu. Na przykład, dzieci poniżej 12 roku życia mogą przebywać w parku tylko z rodzicami lub z odpowiedzialną osobą dorosłą. Niektóre atrakcje nie są polecane dla osób poniżej pewnego wieku. Nie jest również rzadkością mierzenie wzrostu dziecka przed dopuszczeniem go do zabawy.

Jeśli dzieci poniżej 18 roku życia spowodują szkody w parku lub jego odwiedzającym, odpowiedzialni są rodzice lub opiekunowie. Dlatego też zdecydowanie zaleca się ich monitorowanie i unikanie takich sytuacji. Bardzo małe dzieci mogą reagować na zbyt głośne i jasne pokazy lub przedmioty w sposób negatywny: będą się bać i krzyczeć. Jest to stresujące dla dziecka i innych osób. Przy wejściu można zapytać o informacje na temat tych miejsc i zaplanować rozrywkę dla dziecka w zależności od jego wieku.

Jeśli pojawiły się jakieś problemy z ochroną, bądź uprzejmy i spróbuj rozwiązać konflikt pokojowo, przestrzegając ich wymagań. Nie rozwiążesz niczego za pomocą skandalu.

Przestrzegając tych prostych zasad, będziesz w stanie uzyskać maksimum pozytywnych emocji z wizyty w Disneylandzie. Pamiętaj: wzajemny szacunek jest ważną częścią każdego urlopu w zatłoczonym miejscu.

Przyjemnego odpoczynku razem z Paris10!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *