Jak dostać się z centrum Barcelony na lotnisko

,
El Prat de Llobregat

Międzynarodowe lotnisko w Barcelonie — El Prat de Llobregat (Aeroport Internacional de Barcelona) składa się z dwóch terminali T1 i T2. Znajduje się ono zaledwie 10 km od centrum miasta i skomunikowane jest z nim za pośrednictwem pociągów i autobusów. Jeśli to wasza pierwsza wycieczka do Barcelony, polecamy pobrać aplikację, która będzie pomocna nie tylko w kwestii transportu, ale także podsunie wam wiele ciekawych wskazówek na temat restauracji, kawiarni i sklepów w mieście.

Autobusy

Najłatwiejszym sposobem na dojazd do lotniska w Barcelonie będzie skorzystanie z usług firmy Aerobus (Airport Express Bus Service), których autobusy dowożą turystów na lotnisko z samego centrum miasta — z Placu Katalońskiego (Plaça Catalunya) i z powrotem. Aerobusy kursują średnio co 5-10 minut od rana do późnego wieczora, czas podróży wynosi 30 minut. Bilety typu T10, ani karty upoważniające do korzystania z autobusów miejskich, nie będą w tych busach akceptowane. Bilet na taki autobus kosztuje 5,90 €. Jeśli wasza wycieczka trwała będzie nie dłużej niż 9 dni, możecie od razu wykupić bilet w obie strony w cenie 10,20 €.

Należy zwrócić uwagę na to, że numer trasy autobusu odpowiada oznaczeniu konkretnego terminala pod który podjeżdża — to szczególnie ważne w drodze powrotnej na lotnisko. Z zewnątrz wszystkie autobusy wyglądają dokładnie tak samo. Do Terminalu 1 dostaniecie się autobusem linii A1, a do Terminalu 2 — odpowiednio linią A2.

Bilety autobusowe z lotniska w Barcelonie, podobnie jak wizyta w Sagrada Família, wchodzą w zakres działania karty City Pass. W jej ofercie znajdziecie też rabaty na inne atrakcje. Wystarczy że wydrukujecie zakupiony wcześniej bilet elektroniczny i okażecie go w autobusie.

W celu dojazdu na lotnisko, możecie skorzystać także z autobusu miejskiego. W godzinach dziennych kursuje na tej trasie linia nr 46 (autobusy odjeżdżają co 30-40 minut), a w nocy — nr 17 (co około 20 minut). Bilet na autobus kosztuje 2 €. Musicie jednak pamiętać o tym, że autobusy te nie mają luków bagażowych i ponieważ po drodze często się zatrzymują, dojazd do celu zajmuje nieco więcej czasu.

Taxi

Aby dojechać na lotnisko możecie również skorzystać z usług taksówek, a nawet, dla własnego komfortu zarezerwować ją z góry. Jeśli wasz samolot odlatuje rankiem lub późnym wieczorem, taksówka na pewno będzie najwygodniejszą opcją. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość wyboru kierowcy mówiącego po polsku, który dodatkowo pomoże wam z bagażami i opowie co nieco o mieście.

Pociąg

Na lotnisko dojedziecie pociągami spółki Renfe lub Rondalies. To wyjście wymaga trochę więcej zachodu, ale z drugiej strony jest tańsze. Do portu lotniczego bezpośrednio kursuje pociąg R2 (Nord), który złapiecie z głównego dworca kolejowego Barcelona Sants (inaczej Sants Estacio), a także ze stacji Passeig de Gracia i Clot. Pociągi kursują co 25 minut. Kierunek: Aeroport.

Uwaga! Nie ma bezpośrednich pociągów z Plaza Catalunya — jeśli zależy wam na odjeździe stamtąd, będziecie musieli się przesiąść. W przypadku podróży na lotnisko pociągiem, bilet T-10 lub karta przejazdowa na 2, 3, 4, 5 dni są honorowane.

Stacja kolejowa znajduje się niedaleko terminalu T2. Pasażerowie przybywający na terminal T1, będą mogli skorzystać z bezpłatnego autobusu łączącego te terminale. Pociągi odjeżdżają w godzinach od 5:20 do 23:30. Czas podróży wynosi 30 minut. Po przybyciu na stację Aeroport należy kierować się odpowiednimi oznaczeniami.

Droga ze stacji kolejowej do budynku Terminalu 2 zajmie wam około 5 minut, natomiast bramki dla pasażerów stamtąd odlatujących znajdują się na 2 piętrze. Jeśli wieziecie ze sobą bagaż rejestrowany, musicie zdać go na piętrze pierwszym. W przypadku odlotu z Terminalu 2 jedynie z bagażem podręcznym i braku konieczności podbijania wizy w paszporcie, możecie od razu udać się do bramek na piętrze drugim — traficie tam skręcając po wejściu do budynku terminalu w lewo; bez zjeżdżania w dół. Przejście do Terminalu 1 przebiega przez Terminal 2. Pamiętajcie jednak, że nie ma możliwości dotarcia do Terminalu 1 na piechotę — będziecie musieli wybrać się na krótką przejażdżkę bezpłatnym minibusem.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *