» Europa » Francja » Lazurowe Wybrzeże - Prowansja » Mentona » Mentona: Jak dojechać i gdzie się zatrzymać?

Mentona to małe miasteczko położone niemal na granicy z Włochami. Nie wszyscy turyści docierają na ten skraj Lazurowego Wybrzeża, a szkoda! W tej miejscowości jest wiele ciekawych atrakcji i przyjemnych możliwości relaksu, w spokojnej i cichej atmosferze. Jak dostać się do Mentony i gdzie wybrać hotel, podpowiemy w tym artykule.

» CZYTAJ TAKŻEZabytki i Miasta na Lazurowym Wybrzeżu

Kiedy najlepiej wybrać się do Mentony?

Pogoda w Mentonie jest dość komfortowa przez cały rok. Nawet w miesiącach zimowych nie ma dużych mrozów. Dlatego drzewa cytrusowe rosną tu tak dobrze. Zbiory odbywają się w lutym i jest to wielkie święto.

Najcieplejszym miesiącem w Mentonie jest lipiec, a sezon kąpielowy trwa od czerwca do września.

Jak dojechać do Mentony?

Z Nicei

Do Mentony łatwo dojechać z Nicei i każdego innego miasta na Lazurowym Wybrzeżu.

Autobus

Z przystanku Square Normandie Niemen w centrum Nicei codziennie kursuje autobus 607 do Monako. Na przystanku końcowym można przesiąść się do autobusu 608, aby dojechać do Mentony. Chociaż autobusy te przejeżdżają przez Villefranche-sur-Mer, Eze, a nawet Monako, nadal są to autobusy miejskie. Opłata za przejazd wynosi 2,10 € i na trasie obowiązują wszystkie bilety Nicei i Lazurowego Wybrzeża. Za dojazd zapłacisz ogółem 4,20 €. Autobusy kursują co godzinę w dni powszednie, nieco rzadziej w weekendy. Cała podróż zajmuje nie więcej niż półtorej godziny.

Z lotniska w Nicei można dojechać bezpośrednio do Menton autobusem ekspresowym N80. Bilet kosztuje 19 €. Odjazdy co godzinę.

Pociąg

Dojazd do Menton pociągiem TER jest nieco szybszy i wygodniejszy. Z Nicei można dojechać nie tylko ze stacji centralnej Nice-Ville, ale także ze stacji Nice-Riquier i z lotniska. Bilet kosztuje od 5 do 12 euro.

Samochód

Najprzyjemniejszym sposobem dotarcia do Menton jest podróż samochodem, nie tylko po to, by podziwiać piękne widoki, ale także by cieszyć się świeżą morską bryzą przez otwarte okno. Taksówkarz z łatwością dowiezie cię na miejsce. Możesz zarezerwować samochód w stałej cenie pod tym linkiem.

A jeśli sam masz prawo jazdy, to bez zbędnych ceregieli wynajmij samochód pod tym linkiem, a wszystkie miasta Lazurowego Wybrzeża staną przed tobą otworem. Podróżuj bez ograniczeń, jak Ravic z «Łuku Triumfalnego» Remarque’a.

Z Paryża

Do Mentony nie można dostać się samolotem. Najbliższe lotnisko znajduje się w Nicei. A pociągi nie jeżdżą bezpośrednio, konieczna będzie przesiadka w Nicei, ale można kupić jeden bilet. Koszt biletów zaczyna się od 50 euro.

Transport w Mentonie

Miasto nie jest zbyt duże, więc jeśli lubisz spacery, transport nie będzie ci nawet potrzebny. Mentona przez długi czas była częścią Włoch, a w architekturze Starego Miasta jest to wyraźnie widoczne. Będziesz cieszyć się spacerem wąskimi uliczkami i wieloma sklepami.

Głównym środkiem transportu publicznego w Mentonie jest autobus. Okrężna trasa Navette kursuje z dworca do portu i z powrotem za darmo. Warto skorzystać! Mapa przystanków znajduje się tutaj:

Mentona

Taksówki w Mentonie są akurat drogie. Najdroższe są te, które dyżurują przy głównych atrakcjach miasta.

Gdzie się zatrzymać w Mentonie?

Mentona żyje prawie wyłącznie z turystyki, więc jest tu wiele hoteli. Najlepszym hotelem w mieście jest Villa Philae 5*. Ta luksusowa willa stoi w pięknym zacisznym zakątku, a plaża znajduje się niedaleko. Koszt za noc – od 280 euro.

Prawdziwie królewski komfort oferuje również 4-gwiazdkowy hotel – Hotel Napoléon. Ma tylko 45 pokoi, ale jest tam wszystko, czego potrzeba podczas wakacji – restauracja, siłownia, basen. Koszt pokoju dla dwóch osób to 110-115 euro za dobę.

Jest tu więcej hoteli trzygwiazdkowych i prawie wszystkie znajdują się w centrum Mentony. Średni koszt pokoju za dobę wynosi 80 euro. Wśród tych hoteli najbardziej popularne są:

Nie obawiaj się hoteli z 2*, pod względem komfortu są porównywalne z europejskimi trzema gwiazdkami. Koszt pokoju za dobę – 40-50 euro.

Ponieważ do Mentony zazwyczaj przyjeżdża się odpocząć od zgiełku ruchliwych kurortów, popularnym wyborem wśród turystów są apartamenty. Samodzielne mieszkanie będzie kosztować od 100 do 110 euro za dobę, ale nikt nie będzie was tam niepokoić.

» CZYTAJ TAKŻELazurowe Wybrzeże: dokąd oprócz Nicei pojechać nad morze?


Wybierz swój hotel w Menton

Miłego wypoczynku na Lazurowym Wybrzeżu!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *