Jak dostać się z lotniska w Lyonie do Grenoble i innych kurortów?

, , , ,
Samochodem w Alpy

Ktoś marzy o morzu i szuka biletów na Lazurowe Wybrzeże, a inni czytają artykuł o tym, jak dostać się do alpejskich kurortów we Francji. Góry potrafią uzależniać. Alpy są dobrze przygotowane do przyjmowania gości. Na pewno będziesz w stanie wygodnie się tam dostać i zakwaterować. Jedyne co musisz zrobić, to wybrać gdzie i jak!

Samolotem w Alpy

Najbliższym dużym lotniskiem z regularnymi lotami do Grenoble i innych kurortów jest Lyon Saint Exupery. Niezależnie od tego jaki jest cel podróży, najwygodniej przylecieć do Lyonu. Bezpośrednio z lotniska można łatwo dostać się do wielu ośrodków narciarskich w Alpach Francuskich pociągiem, autobusem lub samochodem.

Można też polecieć do Genewy, ale jeśli z lotniska w Lyonie są specjalne loty do kurortów, to z Genewy można dostać się tylko do większych miast, na przykład autobusem do Annecy lub pociągiem do Chambery.

Same Annecy i Chambery oraz Courchevel mają swoje małe lotniska, ale przyjmują jedynie czartery sezonowe. Możesz też polecieć prywatnym odrzutowcem.

Samochodem w Alpy

Praktycznie idealne francuskie drogi dadzą Ci niezapomnianą przyjemność. Możesz wybrać odpowiedni samochód i zarezerwować go bezpośrednio na lotnisku na tej stronie. Samochód będzie czekał na ciebie w dniu przylotu, po odebraniu bagaży, możesz udać się do dowolnego ośrodka, a w drodze jeszcze coś zwiedzić, obejrzeć jeziora i przełęcze. Jeśli wolisz samochód z kierowcą, zamów go tutaj.

Z Lyonu do Grenoble

Pociągi szybkobieżne do Grenoble kursują z dworca lotniczego w Lyonie mniej więcej raz na godzinę między 8:00 a 22:00. Podróż potrwa 1 godzinę. Bilety kosztują około 19 euro, kup je z wyprzedzeniem na tej wygodnej stronie internetowej, a dotrzesz tam bez żadnych kłopotów.

Autobus na tej samej trasie sprawdzi się tak samo dobrze, jak pociąg. Podróż trwa tyle samo czasu, ale bilet jest tańszy, można go kupić nawet za 3 euro. Jest jeszcze jedna zaleta: autobusy zaczynają kursować wcześniej, pierwszy przejazd jest już o 5:30, a kończą pracę później, ostatni kurs odjeżdża 30 minut przed północą.

Jak dostać się z lotniska Lyon-Saint-Exupéry do Chambery, Aix-les-Bains, Annecy?

Do tych trzech miast jedzie jeden autobus, który zatrzymuje się kolejno w każdym z nich. Pierwszy przystanek to Chambery (godzina drogi), następnie Technolac (1 godzina 15 minut), Aix-les-Bains (1 godzina 25 minut) i na końcu Annecy (2 godziny od lotniska). Autobus wykonuje 3-5 kursów dziennie. Dowiedz się więcej o rozkładzie jazdy klikając tutaj.

Bilety do Annecy kosztują od 7 euro.

» Czytaj takżeAnnecy: 10 pomysłów na wspaniałe wczasy

Jak dostać się z lotniska Lyon-Saint-Exupéry do Courchevel i innych kurortów?

Autobus nazywa się Navettes Rhône-Alpes i jest oznakowany na lotnisku w Lyonie, więc znalezienie go nie będzie stanowiło problemu. Są to wygodne autobusy z przedziałem bagażowym, dzięki czemu nie będziesz miał żadnych problemów z transportem bagażu i sprzętu sportowego. Pojazd łączy lotnisko w Lyonie z dwudziestoma stacjami narciarskimi: Tignes, Courchevel, Doug, Val d’Isère, Les Menuires, L’Alpe d’Huez, Clusaz, Les Arcs, Val Thorens, Meribel i inne. Pełny rozkład jazdy można znaleźć na stronie internetowej lotniska. Istnieje również możliwość wcześniejszej rezerwacji biletu transferowego.

» Czytaj także10 najlepszych ośrodków narciarskich w Alpach Francuskich

Miłego wypoczynku! 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *