Kurorty narciarskie w Grenoble: gdzie jeździć na nartach?

, , ,
Urlop w ośrodku narciarskim

Grenoble znajduje się w malowniczej dolinie pomiędzy trzema pasmami górskimi: Belledonne, Vercors i Chartreuse. Wokół miasta znajduje się kilka ośrodków narciarskich — miłośnicy sportów zimowych zawsze mogą znaleźć opcję dla siebie zarówno pod względem poziomu niezbędnych szkoleń, jak i budżetu.

Trochę praktycznych informacji

Jak dostać się do kurortu?

Do kurortów kursują autobusy. Bilet do każdej miejscowości można kupić na dworcu autobusowym w Grenoble, który znajduje się w tym samym miejscu co dworzec kolejowy. Bilet do dużego kurortu, jakim jest Les Deux Alpes, można kupić z wyprzedzeniem na stronie internetowej Flixbus.

Do hotelu można dojechać bez czekania na odpowiedni autobus taksówką. Zawsze można go zarezerwować online jeszcze do czasu przybycia. Najłatwiej zrobić to tutaj.

» Czytaj takżeJak dostać się z lotniska w Lyonie do Grenoble i innych kurortów?

Kiedy przyjechać na narty?

Wszystkie ośrodki alpejskie są otwarte przez cały rok, ale tylko na tych powyżej 3000 m n.p.m. można w lecie jeździć na nartach. Najbliższy kurort przy Grenoble to Les Deux Alpes. Na niższych wysokościach stoki pokryte są śniegiem tylko od grudnia do marca. Ponadto, dla różnych ośrodków i w różnych latach, data pokrycia śniegiem może być różna. Dobrego śniegu można spodziewać się dopiero 20 grudnia. Należy sprawdzić oficjalną stronę internetową wybranego kurortu.

Jednak letnia rozrywka w alpejskich kurortach może być nawet lepsza niż w zimie. Turystyka piesza, wspinaczka skalna, wspinaczka górska, pływanie i wędkowanie w jeziorach górskich, jazda na rowerze i gokartach, tory przeszkód dla dzieci i dorosłych, kursy zjazdowe i inne atrakcje, których nie ma na liście.

» Czytaj także10 najlepszych ośrodków narciarskich w Alpach Francuskich

Les Deux Alpes

Les Deux Alpes jest najbliższym dużym kurortem alpejskim przy Greneble. Najwyższy punkt parku znajduje się na wysokości 3600 m n.p.m., gdzie śnieg nigdy nie topnieje, więc jazda na nartach i snowboardzie jest możliwa nawet latem. Zimą jest to po prostu rozległy zaśnieżony teren, wyposażony we wszystko, co potrzebne, z wysokim poziomem usług.

Aby wyobrazić sobie poziom cen, karnet narciarski na 1 pełny dzień będzie kosztował 52,50 euro. Wszystkie szczegóły można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: https://www.les2alpes.com

» Czytaj takżeFrancuskie Les Deux Alpes: jak się tam dostać i czym zająć się na miejscu

Les Deux Alpes: Wybierz hotel

Les 7 Laux

Les 7 Laux to jeden z trzech największych kurortów w okolicy Grenoble. Kolejną jego zaletą jest jeden z najnowocześniejszych parków wyciągowych w całej Francji. W Les 7 Laux, połowa tras zjazdowych jest trudna, ale są specjalne stoki dla dzieci z dodatkowymi zadaniami i 16 km tras dla miłośników narciarstwa biegowego. Ośrodek składa się z trzech miejscowości (Prapoutel, Pipay, Le Pleynet) i góry pokrytej zboczami po obu stronach. Tutaj można zobaczyć mapę zboczy.

Cena karnetu na pierwszy dzień wynosi 36,50 €, dalsze zniżki są dostępne. Oficjalna strona internetowa kurortu: https://www.les7laux.com

Les 7 Laux: Wybierz hotel

Alpe d’Huez

Może nie słyszałeś o tym wcześniej, ale… Alpe d’Huez już trzy razy stał się najlepszym ośrodkiem narciarskim w Europie według strony European Best Destinations. Wszystko to dzięki wysokiej jakości stoków, poziomowi usług, szerokiej gamie innych rozrywek i gwarantowanej pokrywie śnieżnej od grudnia do marca.

Nazywany jest również „Wyspą Słońca” przez prawie 300 słonecznych dni w roku. Śnieg spada w samą porę! 

Alpe d’Huez obejmuje kilka innych punktów, oprócz tego w nazwie: Auris en Oisans, La Garde, Le Freney d’Oisans, Oz en Oisans, Vaujany i Villard-Reculas. Jest to rozległy obszar o różnicy wysokości 2200 m. Nie jest przesadą stwierdzenie, że jest to stok dla każdego, niezależnie od tego, czy jest on absolutnie początkującym, zaawansowanym, czy nawet miłośnikiem sanek. Pod tym linkiem można zobaczyć mapę ośrodka.

Koszt skipassu w sezonie wynosi 55 euro, na początku i na końcu zimy jest tańszy. Oficjalną stronę internetową ośrodka Alpe d’Huez można znaleźć tutaj. Pospiesz się i zarezerwuj najlepsze pokoje hotelowe pod tym linkiem.

L’Alpe-d’Huez: Wybierz hotel

» CZYTAJ TAKŻEGdzie odpocząć zimą we Francji?

Chamrousse

Chamrousse jest najbliższym ośrodkiem narciarskim od Grenoble. To tylko 33 km, czyli 45 minut jazdy samochodem. Ośrodek narciarski Chamrousse jest obsadzony na górze z pięknym widokiem na dolinę Grenoble. Otoczone lasem 1300 hektarów torów narciarskich i saneczkowych to wspaniałe miejsce, gdzie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dla miłośników romantyzmu Chamrousse oferuje jazdę na nartach w nocy i przekąski z fondue.

Skipass na 1 dzień będzie kosztował 36,50 euro. Mapę stoku można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej.

Chamrousse: Wybierz hotel

Regionalny park przyrodniczy Vercors

Bazy narciarskie w Vercors są małe, ale przytulne, urządzone po francusku i nie tak drogie. Poza tym, to niedaleko od Grenoble.

Espace Villard de Lans Correncon jest największym z alpejskich kurortów w łańcuchu górskim Vercors. Oczywiście jego wysokość do 2050 m nie pozwala na jazdę przez cały rok, więc w lecie są bardzo różne zajęcia. Jednak zimą jest to mała przytulna miejscowość ze wszystkim, co jest potrzebne do wspaniałych przeżyć na nartach.

Koszt karnetu na 1 dzień wynosi 33 euro. Mapę stoku można zobaczyć na oficjalnej stronie internetowej. Hotel można zarezerwować w kilku pobliskich wioskach, ponieważ do stoku można dotrzeć z czterech punktów.

Espace Villard-Corrençon: Wybierz hotel

Kilka stoków w miejscowości Lans-en-Vercors jest również wyposażonych w sprzęt narciarski. Pobyt w tym ośrodku daje szczególną przyjemność przebywania w małej francuskiej wiosce. Oprócz okolic Vercors znajduje się tu kilka starożytnych zabytków architektury i aż sześć malowniczych jaskiń.

Tutaj można zobaczyć mapę stoków narciarskich Lans-en-Vercors. Aby zarezerwować hotel, proszę kliknąć tutaj.

Lans-en-Vercors: Wybierz hotel

Alpe Du Grand Serre

Ośrodek narciarski znajduje się w miejscowości La Morte, 40 km od Grenoble. Wygląda na to, że stoki mają tylko 38 tras, ale różnica wysokości wynosi 817 m, 12 z nich to czerwone, a dwa to czarne, są też stoki do freeride’u. Więc poszukiwacze emocji powinni to pokochać.

Koszt skipassu na wyciągi La Blache wynosi 28,50 euro. Tutaj można zobaczyć mapę zboczy.

La Morte: Wybierz hotel

Teraz wiesz, że można mieć świetny wyjazd na narty bardzo blisko Grenoble. A zamiast luksusowych imprez w Courchevel, można dostać interesujący program zwiedzania w starożytnym mieście.

Miłego wypoczynku w Alpach! 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *