Lazurowe Wybrzeże: dokąd oprócz Nicei pojechać nad morze?

, , , , ,
Marsylia

Nicea to pierwsza francuska miejscowość wypoczynkowa, która od razu nasuwa się na myśl. To także drugie najczęściej odwiedzane miasto we Francji i najbardziej prestiżowy i popularny kurort na Lazurowym Wybrzeżu. Ta popularność ma jednak małą wadę –  nie wszystkim podróżującym spodobają się wysokie ceny w restauracjach i hotelach oraz zatłoczone plaże. Tymczasem w obrębie francuskiego wybrzeża jest kilka innych miejscowości wypoczynkowych, które pomimo tego, że nie są tak znane, są równie spektakularne.

» Czytaj takżeZabytki i miasta na Lazurowym Wybrzeżu

Antibes

Antibes

Antibes to centrum żeglarstwa i jedna z młodzieżowych miejscowości wypoczynkowej w obrębie Riwiery Francuskiej. Miasto znajduje się dokładnie w połowie drogi z Cannes do Nicei. Jego wspaniałe piaszczyste plaże rozciągają się na 15 kilometrów. W ciągu dnia możesz tu liczyć na prywatność i spokój, podczas gdy nocą miasto szybko zmienia się w jedną wielką imprezę. Dumą mieszkańców jest Muzeum Picassa w Chateau Grimaldi, w którym włoski artysta stworzył wiele obrazów. Hotele w Antibes znajdziesz, klikając w ten link.

Antibes: Wybierz hotel

Menton

Menton

Menton to francuskie miasto z włoską przeszłością, która przejawia się zarówno w architekturze, jak i lokalnej kuchni. Do Włoch stąd można dojechać w zaledwie kilka minut, więc włoscy sąsiedzi są w tym mieście częstymi gośćmi. Tę słoneczną miejscowość chronią jest wiatrem przymorskie Alpy, zapewniając jej niezwykle ciepły i łagodny klimat. To właśnie dzięki niemu trafia tu wielu Francuzów w starszym wieku, którzy dbają o swoje zdrowie. Menton często nazywa się cytrusową stolicą Francji, a wszystko ze względu na wiele cytryn i mandarynek, które można spotkać tu na każdym kroku. Najlepsze propozycje noclegowe w Menton znajdziesz, klikając tutaj.

Menton: Wybierz hotel

Porte Grimaud

Porte Grimaud

Port Grimaud to niewielkie, lecz zadbane, miasteczko w pobliżu Saint-Tropez. Francuzi nazywają je „miastem na jeziorze”. Łączna długość wybrzeża wynosi tu 12 kilometrów. Podobnie jak w Wenecji, w Porte Grimaud możesz podróżować łódką po knałach. Ceny żywności i zakwaterowania są znacznie niższe niż w sąsiednim Saint-Tropez, które znajduje się tylko 12 km (transportem drogowym) lub jeszcze mniej (transportem morskim). Najbardziej znanym lokalnym punktem orientacyjnym jest stary zamek na wzgórzu, który oferuje przepiękny panoramiczny widok na Alpy. Hotele w Porte Grimaud znajdziesz tutaj.

Port Grimaud: Wybierz hotel

Saint-Tropez

Saint-Tropez

Saint-Tropez to miasto sztuki, artystów i milionerów. Ta niewielka miejscowość turystyczna położona jest na półwyspie i posiada najlepsze plaże we Francji, w pobliżu których znajdują się lasy sosnowe i luksusowe wille największych gwiazd. Malownicze krajobrazy okolicy przyciągają wielu artystów. Dzieła twórców, dla których Saint-Tropez stało się źródłem inspiracji, można podziwiać we wspaniałym Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Jeżeli zdecydujesz się na pobyt w Saint-Tropez, pod tym linkiem możesz znaleźć najlepsze oferty hoteli.

» Czytaj takżeSaint-Tropez. Ważne wskazówki dla turystów

Saint-Tropez: Wybierz hotel

Saint-Raphael

Saint-Raphael

Saint-Raphael to niewielka miejscowość wypoczynkowa 49 km od Nicei. Słynie ze swoich charakterystycznych krajobrazów z wysokimi czerwonymi nadmorskimi skałami. Oferuje wypoczynek na ponad 30 piaszczystych i żwirowych plażach z przyjemnymi zatoczkami. Sait-Raphael to także ośrodek rekreacji i tyrystyki wodnej. Na pewno przypadnie do gustu miłośnikom nurkowania i wspinaczki górskiej, a także pieszych wędrówek po stokach wzgórza Esterel. W historycznej części miasta można podziwiać cerkiew Saint-Pierre zbudowaną przez templariuszy w XII wieku lub odwiedzić Muzeum Archeologiczne. Hotele w Saint-Raphael znajdziesz pod tym linkiem.

Saint-Raphaël: Wybierz hotel

Sainte-Maxime

Sainte-Maxime

Sainte-Maxime to prawdziwe miasto-ogród z widokiem na morze, położone w zatoce Saint-Tropez.

Największą atrakcją miasta jest świetny klimat, który zapewniają wzgórza od strony północnej. Na każdym kroku spotkasz tu rosnące palmy i kasztanowce oraz drobny niczym mąka piasek. Jest to jeden z ośrodków życia nocnego – przez całą noc działa tu wiele kasyn, klubów i barów. Po odpoczynku na plaży przyjemnie jest przespacerować się wzdłuż wybrzeża, mijając liczne restauracje, sklepiki i stragany. Chcąc uciec na chwilę przed słońcem, można natomiast schronić się w cieniu miejskiego ogrodu botanicznego. Hotele w Sainte-Maxime znajdziesz, klikając w ten link.

Sainte-Maxime: Wybierz hotel

Cassis

Cassis

Cassis to romantyczna nadmorska miejscowość, która słynie z klifów i malowniczych „francuskich fiordów” Calanques. Do Cassis prowadzi górska droga z wieloma serpentynami, ekscytującą scenerią i nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Latem jest tu dość tłoczno, gdyż jest to idealne miejsce dla miłośników wioślarstwa wodnego, nurkowania i pieszych wędrówek. W Cassis mieszka wielu lokalnych winiarzy, dzięki którym możesz spróbować najlepsze wino w regionie, przede wszystkim lokalne wino różowe. Oczywiście, podczas Twoich wakacji nie może zabraknąć też rejsu po lokalnych zatokach. Hotele w Cassis znajdziesz tutaj.

Cassis: Wybierz hotel

Cannes

Cannes

Cannes to filmowa i festiwalowa stolica Francji, którą odwiedza wielu turystów bez względu na sezon. Aktywne życie kulturalne miasta przyciąga wiele gwiazd – aktorów, pisarzy i artystów, których często można spotkać na Croisettte. Znajduje się tu sieć luksusowych hoteli, galerii oraz sklepów. Ponadto, w Cannes możesz zobaczyć wiele ciekawych zabytków i kilka muzeów. W starej części miasta, Le Squet, możesz wspiąć się na wzgórze, z którego rozciąga się widok na całe miasto, aż do wybrzeża. Hotele w Cannes znajdziesz tutaj.

» Czytaj takżeJak dostać się z Nicei do Cannes?

Cannes: Wybierz hotel

Cap d’Ail

Cap d’Ail

Cap d’Ail to miejscowość wypoczynkowa w pobliżu granicy z Monako i 12 km od Nicei. Stała się popularna się już w 1879 roku, kiedy to założono w niej kurort wodny. Jest to miejsce idealne do wypoczynku. Wzgórza porośnięte sosnami otaczają wody, a wśród skał ukrywają się przepiękne plaże. Nad morzem znajduje się ogród z wieloma przeróżnymi roślinami śródziemnomorskimi. Chociaż mogłoby wydawać się, że miejscowość jest nieco odosobniona, jest dobrze rozwinięta i stwarza znakomite możliwości aktywnego uprawiania turystyki: jazdy na nartach wodnych, nurkowania, surfingu, katamaranu. Oferty hoteli w Cap d’Ail znajdziesz pod tym linkiem.

Cap d’Ail: Wybierz hotel

Marsylia

Marsylia

Marsylia to najstarsze francuskie miasto, brama do Lazurowego Wybrzeża. Życie nocne i kulturalne toczy się tu aktywnie przez cały rok. W tym portowym mieście możesz spróbować prawdziwą marsylską zupę rybką – bouillabaisse, którą wcześniej spożywali prosty rybacy, a która obecnie stała się wykwintnym daniem. Miłośnicy zakupów mogą odwiedzić sklepy z odzieżą na deptaku Saint-Ferrol, wśród których znajduje się znany dom handlowy Lafayette i jeden z największych centrów handlowych w Europie: Grand Littoral Marseille. Hotele w Marsylii znajdziesz tutaj.

» Czytaj także10 pomysłów co robić w Marsylii

Marsylia: Wybierz hotel

To wciąż nie jest pełna lista: Lazurowe Wybrzeże słynie z wielu malowniczych miasteczek, gmin i miejscowości, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *