Najlepsze kluby nocne w Amsterdamie

,

Amsterdam, jak wiadomo jest centrum kultury, rozrywki i nocnego życia. O kulturze stolicy opowiadamy w innych artykułach, np. o muzeach. A teraz opowiemy wam o nocnej stronie miasta. Właśnie w Amsterdamie skupia się ogromna ilość klubów, cieszących się popularnością nie tylko wśród Holendrów, ale też turystów.

Jednymi z najlepszych są Paradiso, Escape i Melkweg. Znajdują się w dzielnicy Leidseplein, obok placu Rembrandtplein, dlatego tę część Amsterdamu uważa się za centrum nocnego życia.

Na większych scenach występują światowej sławy DJ-e. Latem w mieście odbywają się festiwale muzyki trance, na które zjeżdża się setki tysięcy ludzi. Imprezy w klubach organizowane są praktycznie codziennie, jednak te największe odbywają się od czwartku do soboty. Nikogo to nie dziwi, jako że są to dni wolne od pracy dla większości ludzi. Imprezy nie zaczynają się wcześniej niż o 23, a w czasie dużych wydarzeń trwają do samego rana.

Wybraliśmy dla was 10 najlepszych klubów nocnych w Amsterdamie z dobrymi DJ-ami i gorącymi imprezami.

Klub Paradiso

Bez wątpliwości to jeden z najlepszych klubów nocnych w Amsterdamie. Występowały tutaj zespoły rockowe (takie jak Sex Pistols, Rolling Stones), ale też najlepsi DJ-e (Tiesto, Armin van Buuren). Sala w środku ma wyjątkową formę i konfigurację. Wyjaśnia się to tym, że klub znajduje się w budynku byłego kościoła. Dzięki temu pomieszczenie wywołuje niesamowity efekt akustyczny. Klub znajduje się pod adresem Weteringschans 6, w samym centrum miasta. Zazwyczaj wejście do Paradiso jest bardzo drogie (ceny dochodzą nawet do 200 euro, oczywiście nie zawsze), ale za to jest całkiem tanio na barze i sama rozrywka będzie na pewno niezapomniana.

Melkweg

To popularny klub muzyczny i centrum kultury, w skład którego wchodzi również kino, teatr, kilka sali koncertowych, restauracja, duży bar i taras. Melkweg jest sławny z organizowanych imprez tematycznych. Na przykład, w niedziele, do środka mogą wejść tylko dziewczyny, a w piątki i soboty organizowane są dance areny, na których występują najlepsi DJ-e z Holandii. W normalne dni wejście do klubu kosztuje 15-25 euro, ale w czasie przyjazdu sławnych gości ceny rosną do 200 euro. Na barze nie jest drogo. Adres: Lijnbaansgracht 234.

Escape

Jeden z najstarszych klubów w Amsterdamie, znajduje się pod adresem Rembrandtplein 11. I tutaj również przyjeżdżają DJ z całego świata. Klub troszczy się o swoją reputację, dlatego ochroniarze mogą nie wpuścić osoby, która na przykład nie jest ubrana zgodnie z dress code. Zazwyczaj większe imprezy odbywają się w weekendy. Wejście kosztuje od 50 do 100 euro, a na barze w jedną noc można zostawić nawet do 500 euro.

10 najlepszych klubów nocnych w Amsterdamie

Nyx

Klub znajduje się w starym budynku na kilku piętrach pod adresem Reguliersdwarsstraat 42. Tutaj zawsze panuje niesamowita atmosfera. Miejsce jest nastawione głównie na młodzież, więc muzyka jest również do nich dopasowana. Wejście jest niedrogie — 10-30 euro. W dni powszednie do 24:00 dziewczyny mogą wejść za darmo. W porównaniu do innych klubów bar również wypada tanio.

Sinners in Heaven

W pewnym sensie jest to klub VIP, gdzie bawi się elita młodzieży Amsterdamu. Tutaj odbywają się imprezy zamknięte. Aby się na nich znaleźć, trzeba kupić drogi bilet wstępu (do 500 euro). Przy czym nawet za takie pieniądze wejście nie jest dostępne dla wszystkich i nie każdego dnia uda się tam zabawić. Budynek jest bardzo ekskluzywny, a obsługa znakomita. Prestiżowa atmosfera na pewno przypadnie wszystkim do gustu. Adres: Wagenstraat 3-7.

Panama

Klasyczny klub, nastawiony na wielbicieli trance i muzyki tanecznej. Ogromna sala pomieści nawet 1000 gości. W dni przyjazdu sławnych DJ-ów, do klubu przychodzi nawet dwa razy więcej ludzi. Ten budynek nie jest już taki prestiżowy jak poprzedni, ale mimo wszystko cieszy się dużą popularnością. Wynika to głównie z przystępnych cen. Wejście do klubu kosztuje 10-20 euro, a dodatkowe 25 euro w kieszeni będzie wystarczające aby zabawić się na barze. Budynek znajduję się pod adresem Oostelijke Handelskade 4.

Mazzo

Nieduży klub, znajduje się na ulicy Rozengracht 114, w dzielnicy Joraan. To miejsce lubią wielbiciele muzyki techno i progressive trance. W każdy piątek odbywają się imprezy w stylu underground. Wejście do klubu jest tanie — 5-15 euro. Bar niedrogi.

Power Zone

Charakterystycznym elementem tego klubu jest ogromna sala ze sceną taneczną. Nie jest to zaskoczeniem dla osób, które wiedzą, że jest to stara fabryka. Klub znajduje się pod adresem Daniel Goedkoopstraat 1. We wnętrzu króluje pełen minimalizm, który nadaje specyficzny nastrój temu miejscu. Przychodzą tutaj ludzie, którzy chcą po prostu potańczyć. Wejście do klubu kosztuje nie więcej niż 20 euro, a na barze można kupić kilka drinków za 5-10 euro.

Hotel Arena

Nieduży klub znajdujący się pod adresem Gravesandestraat 51, na terytorium hotelu o tej samej nazwie. Wygoda takiego rozwiązania daje możliwość potańczyć, przekąsić i wypić w jednym miejscu. Tutaj zazwyczaj spotykają się turyści. Najlepsze imprezy odbywają się w weekendy, a wejście kosztuje 10-30 euro. Na barze jest tanio.

Studio 80

Bardzo znany klub taneczny z muzyką w stylu techno. Często goszczą tutaj światowi DJ-e. Wstęp kosztuje 15-20 euro. Adres: Rembrandtplein 17.

Jeśli planujecie prowadzić aktywne życie nocne w Amsterdamie, możecie zakupić specjalny klubowy bilet.

Miłego wypoczynku!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *