» Europa » Włochy » Rzym » Najlepsze plaże w pobliżu Rzymu

Ze stolicy Włoch w zaledwie godzinę dotrzesz do piaszczystych brzegów chłodnych wód – zarówno jezior, jak i mórz. Zobacz najlepsze plaże w pobliżu Rzymu i odpocznij od upału. Oto przegląd kilku darmowych i płatnych miejsc idealnych na wakacje! Do niektórych z nich dostaniesz się na własną rękę komunikacją miejską, co jest zarówno szybkie jak i tanie. W innych natomiast potrzebny będzie samochód, który wynajmiesz za pośrednictwem tej strony. A w chłodniejszym czasie polecamy zwiedzanie Rzymu.

Pobierz audioprzewodnik po Rzymie

» Czytaj takżeOkolice Rzymu: Najpiękniejsze miejsca

Plaża w Santa Marinella

Jakie są najlepsze plaże w pobliżu Rzymu? Zacznijmy od tej w Santa Marinella. To jedna z najlepszych plaż i jednocześnie najlepsze morze. Woda jest tu krystalicznie czysta i spokojna, zwłaszcza na początku sezonu kąpielowego (przed zakwitem glonów). Przy brzegu i w morzu znajdują się duże skały. Santa Marinella jest dobra zarówno dla pewnych siebie, jak i początkujących pływaków. Każdy znajdzie tu odpowiednią głębokość dla siebie, nawet najmłodsi.

Do plaży jedzie się pociągiem 1 godzinę. Wsiądź na stacji Roma Termini w kierunku Civitavecchia, a wysiądź na Santa Marinella.

Możesz zatrzymać się w hotelu w pobliżu Santa Marinella. Ze stacji Roma Tuscolana, Roma Ostiense, Roma Trastevere, Roma San Pietro lub Roma Aurelia, jest już bardzo blisko do plaży. Bilet kosztuje od 3,60 € do 4,60 €.

  • Jak zaoszczędzić 1 €?

    Jeśli dojedziesz komunikacją miejską do stacji, możesz użyć tego samego biletu do Roma Aurelia. Później kup bilet na pociąg z Roma Aurelia do Santa Marinella, który kosztuje o 1€ mniej niż ten z Roma Termini.

Plaża Anzio

To popularny kurort plażowy na Przylądku oddalony o zaledwie 62 kilometry od Rzymu. Łatwo do niego dotrzesz ze stolicy Włoch. Wystarczy, że złapiesz pociąg z Roma Termini i po 50 minutach wysiądziesz na przystanku Anzio. Bilet w jedną stronę kosztuje 3,60€.

Na plaży Anzio znajduje się port, z którego możesz popłynąć na wyspę Ponza. Tutaj możesz zarezerwować wycieczkę statkiem. Co więcej, w pobliżu znajduje się wiele popularnych hoteli, więc można się tu zatrzymać na kilka dni.

Anzio: Wybierz hotel

» Czytaj takżePlaże Neapolu: 14 najlepszych w kierunku Rzymu i Sorrento + mapa

Santa Severa

Magia tej plaży polega na tym, że morze obmywa starożytny zamek z X wieku. Fale są wysokie, a woda bardzo przejrzysta. Wysiądź na stacji Santa Severa.

Santa Severa: wybierz hotel

» CZYTAJ TAKŻE30 głównych zabytków Rzymu

Plaża Sperlonga

Plaża Sperlonga znajduje się 1,5 godziny jazdy od Rzymu. Oznaczona jest niebieską flagą, a to znaczy, że jest bezpieczna i ma złoty piasek. Ponadto morze jest tutaj czyste.  Może to długa droga, ale warto ją przebyć. Złap pociąg z Roma Termini do stacji Fondi-Sperlonga. Następnie przesiądź się na autobus i w 20 minut jesteś na plaży. Samo miasto też jest ładne, z typowymi wąskimi uliczkami i punktami widokowymi.

Zobacz najlepsze oferty hoteli w Sperlondze

» CZYTAJ TAKŻE10 najlepszych pizzerii w Rzymie

Plaża Lido di Ostia

Dostaniesz się na tę plażę z Rzymu za jedyne 1,50 €. Po pierwsze, kup bilet normalny na komunikację miejską, wsiądź do metra, a następnie wysiądź na stacji Piramide. Stąd odjeżdżają pociągi do Cristoforo Colombo – jedziesz do Ostia Lido Centro.

Bilet jest ważny przez 100 minut od momentu aktywacji, dlatego możesz na nim podróżować i się przesiadać, aż do upływu tego czasu.

Skorzystaj z karty turystycznej Roma Pass. Działa ona jak bilet wstępu do wszystkich środków transportu. Więcej przydatnych informacji na temat oszczędzania na podróżach znajdziesz w tym artykule.

Lido di Ostia to najłatwiej dostępna i najpopularniejsza plaża, dlatego woda nie jest najczystsza. Jednak mimo to możesz spędzić romantyczny wieczór nad morzem i podziwiać zachód słońca. Natomiast po drodze polecamy pozwiedzać starożytne ruiny Ostia Antica. Możesz też  zamieszkać obok plaży i codziennie podziwiać morze. Poza sezonem nie ma tutaj tłumów, a ceny hoteli są znacznie niższe.

Wybierz hotel w okolicy Lido di Ostia

» CZYTAJ TAKŻETransport publiczny w Rzymie: jak zaoszczędzić na przejazdach?

Jezioro Bracciano

Plaża nad jeziorem Bracciano w pobliżu miejscowości o tej samej nazwie jest kameralna i malownicza. Pływają po nim łabędzie, mewy, kaczki i gęsi. W samym Bracciano odwiedź XIII-wieczny Castello Odescalchi, miejsce ślubu Toma Cruise’a i Katie Holmes. Dojedziesz tutaj z Rzymu pociągiem albo autobusem Cotral za €3.

Wybierz hotel nad jeziorem Bracciano

» CZYTAJ TAKŻE5 najlepszych plaż w Rimini

Jezioro Lago Albano

Jezioro Lago Albano powstało w kalderze wygasłego wulkanu w górach Albano. Jest to letnia rezydencja papieża. Podróż pociągiem ze stacji Roma Termini do przystanku Albano Laziale trwa 1 godzinę.

» CZYTAJ TAKŻEWybrzeże Amalfi: plaże, hotele i miejsca warte odwiedzenia

Nawet jeśli nie jesteś w sezonie plażowym, zawsze warto spędzić dzień nad morzem lub nad jeziorem. A jeśli chcesz uciec od wielkich miast, romantyczne Tivoli jest miejscem, do którego warto się wybrać. Wspaniałych wakacji na włoskich plażach!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *