Najlepsze plaże w pobliżu Rzymu

,
Najlepsze plaże w pobliżu Rzymu

Z Rzymu już tylko niewielka odległość dzieli cię do piaszczystych brzegów i chłodnych wód – zarówno jezior jak i mórz. Oto przegląd kilku dobrych plaż, zarówno darmowych jak i płatnych, w promieniu godziny jazdy od stolicy Włoch.

» Czytaj takżeOkolice Rzymu: Najpiękniejsze miejsca

Najlepsze plaże w pobliżu Rzymu

W niektóre miejsca można dostać się na własną rękę komunikacją miejską, jest to zarówno szybkie jak i tanie. A w niektórych przypadkach potrzebny będzie samochód, który można wynająć za pośrednictwem tej strony.

Plaża Lido di Ostia

Plaża Lido di Ostia

Dostań się na tę plażę z Rzymu za jedyne 1,50 €. Należy kupić bilet normalny na komunikację miejską, pojechać metrem i wysiąść na stacji metra Piramide. Wejdź na peron, z którego odjeżdżają pociągi do Cristoforo Colombo. Dalej dzieją się cuda: podróżujesz z tym samym biletem, który jest ważny przez 100 minut od momentu aktywacji. Wysiadasz na stacji Ostia Lido Centro.

Radzimy skorzystać z karty turystycznej Roma Pass, działa ona jako bilet wstępu do wszystkich środków transportu. Więcej przydatnych informacji na temat oszczędzania na podróżach znajdziesz w tym artykule.

Lido di Ostia to najłatwiej dostępna i najpopularniejsza plaża, więc woda nie jest najczystsza i najbardziej przejrzysta. Jednak tutaj można spędzić romantyczny wieczór nad morzem i podziwiać zachód słońca o każdej porze roku. Po drodze można zatrzymać się w Ostia Antica, aby pozwiedzać jej starożytne ruiny.

Można też zamieszkać obok plaży i codziennie podziwiać morze. Poza sezonem czeka na ciebie prawie pusta plaża do spacerowania, zdrowe morskie powietrze i obniżone ceny hoteli.

Wybierz hotel w okolicy Lido di Ostia

Plaża Anzio

Plaża Anzio

Popularny kurort plażowy na Przylądku. Ponownie, dotarcie tam jest proste: złap pociąg z Roma Termini i wysiądź w 50 minut na przystanku Anzio. Odległość od Rzymu wynosi zaledwie 62 km. Bilet kosztuje 3,60€ w jedną stronę.

Znajduje się tu również port, z którego można popłynąć na Isole Ponziane. Przy okazji jest ciekawa opcja wycieczki statkiem wokół wyspy Ponza — więcej o tym tutaj.

W pobliżu plaży znajduje się wiele popularnych hoteli, więc można się tu zatrzymać na kilka dni.

Anzio: Wybierz hotel

» Czytaj takżePlaże Neapolu: 14 najlepszych w kierunku Rzymu i Sorrento + mapa

Plaża w Santa Marinella

Plaża w Santa Marinella

Jest to jedna z najlepszych plaż, na którą można się wybrać z Rzymu. I najlepsze morze.

Woda jest tu krystalicznie czysta i spokojna, zwłaszcza na początku sezonu kąpielowego (przed zakwitem glonów). Przy brzegu i w morzu znajdują się duże skały. Santa Marinella jest dobra zarówno dla pewnych siebie, jak i początkujących pływaków. Każdy znajdzie tu odpowiednią głębokość dla siebie, nawet najmłodsi.

Do plaży jedzie się pociągiem 1 godzinę. Wsiądź na stacji Roma Termini w kierunku Civitavecchia, a wysiądź na Santa Marinella.

Lub zatrzymaj się w hotelu w pobliżu plaży i dochodź do niej pieszo. Jeśli twój hotel znajduje się w pobliżu stacji Roma Tuscolana, Roma Ostiense, Roma Trastevere, Roma San Pietro lub Roma Aurelia, jesteś w pobliżu tej samej linii i przejażdżka jest bardzo krótka. Bilet będzie kosztował od 3,60 € do 4,60 €.

Mała wskazówka, jak zaoszczędzić 1 €. Jeśli dojedziesz komunikacją miejską do stacji, możesz użyć tego samego aktywnego biletu, aby dostać się do stacji Roma Aurelia, ponieważ ona jeszcze zalicza się do obszaru miasta. W takim przypadku kup bilet na pociąg z Roma Aurelia do Santa Marinella, który kosztuje o 1€ mniej niż ten z Roma Termini. Najpierw pokaż bilet kontrolerowi biletów, a po Romie Aurelii bilet regionalny.

porównaj różne oferty hoteli w Santa Marinella

» Czytaj także5 najlepszych plaż w Rimini: cechy szczególne i hotele

Plaża z zamkiem w pobliżu Rzymu: Santa Severa

Santa Severa

Magia tej plaży polega na tym, że morze obmywa starożytny zamek z X wieku. Fale są wysokie, a woda bardzo przejrzysta. Trasa na plażę jest taka sama jak w poprzednim punkcie, tylko stacja jest inna: Santa Severa. Spójrz na zakwaterowanie w pobliżu plaży Santa Severa tutaj.

Plaża Sperlonga

Plaża Sperlonga

Plaża Sperlonga znajduje się 1,5 godziny jazdy od Rzymu. Morze w Sperlondze jest czyste, a sama plaża oznaczona jest niebieską flagą. Oznacza to, że jest bezpieczna, czysta i ma złoty piasek. Może to długa droga, ale warto ją przebyć.

Złap pociąg z Roma Termini do stacji Fondi-Sperlonga. Przesiądź się na autobus i w 20 minut jesteś na plaży. Samo miasto też jest ładne, z typowymi wąskimi uliczkami i punktami widokowymi.

Zobacz najlepsze oferty hoteli w Sperlondze

Jezioro Bracciano

Jezioro Bracciano

I o jeziorach niedaleko Rzymu też coś mamy. Plaża nad jeziorem Bracciano w pobliżu miejscowości o tej samej nazwie jest kameralna i malownicza, po jeziorze pływają łabędzie, mewy, kaczki i gęsi. W samym Bracciano odwiedź XIII-wieczny Castello Odescalchi, miejsce ślubu Toma Cruise’a i Katie Holmes.

Z Rzymu na plażę można dojechać albo pociągiem, albo autobusem Cotral. Bilet kosztuje €3.

Wybierz hotel nad jeziorem Bracciano

Jezioro Lago Albano

Jezioro Lago Albano

Jezioro powstało w kalderze wygasłego wulkanu w górach Albano. Jest to letnia rezydencja papieża. Podróż pociągiem ze stacji Roma Termini do przystanku Albano Laziale trwa 1 godzinę.

Nawet jeśli nie jesteś w sezonie plażowym, zawsze warto spędzić dzień nad morzem lub nad jeziorem. A jeśli chcesz uciec od wielkich miast, romantyczne Tivoli jest miejscem, do którego warto się wybrać.

Życzymy Wam wspaniałych wakacji na włoskich plażach!

 

» Czytaj takżeWybrzeże Amalfi: plaże, hotele, miejsca warte odwiedzenia

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *