W jakiej dzielnicy Lyonu najlepiej zatrzymać się?

, , ,
Lyon

W której dzielnicy Lyonu najlepiej zatrzymać się jako turysta? To na pewno zależy od Twoich preferencji i planów związanych ze zwiedzaniem.

Centrum Lyonu

Jeśli masz zamiar spędzić czas przede wszystkim na zwiedzaniu wielu atrakcji turystycznych, to najlepiej będzie Ci zatrzymać się w centrum miasta, czyli takich dzielnicach, jak Terreaux i Fourviere. Najbardziej prestiżowe hotele znajdują się znajdują się dokładnie w obrębie Starego Miasta (Vieux Lyon), które należy od dzielnicy 5 (Fourvire). Jeśli natomiast marzy Ci się odpoczynek po długim spacerze, zawsze możesz ta m znaleźć przytulne miejsce, w którym coś przekąsisz. Terraux również słynie z licznych restauracji, kawiarni i barów. Hotele w centrum Lyonu znajdziesz tutaj.

Inne dzielnice w Lyonie

Ze Starym Miastem graniczy dzielnica Rresqu’ile, którą uważa się za centrum mody i życia towarzyskiego. Na pewno powinny na nią zwrócić uwagę osoby, które poszukują bardziej tętniących życiem miejsc oraz miłośnicy zakupów. To właśnie tu znajduje się tak zwany „Złoty Plac” (Carre d’Or) z 70 sklepami i butikami światowych marek. Gdy odejdziesz na kilka kroków, dostaniesz się na ulicę Republiki (Place de la Republique), gdzie również kwitnie handel, jednak możesz tu liczyć na znacznie niższe ceny. Najbardziej korzystne oferty hoteli w tej części miasta znajdziesz tutaj.

Jeśli wolisz bardziej cichą i spokojną dzielnicę, być może spodoba Ci się okolica Brotteaux z przepiękną scenerią. Co więcej, możesz w niej wybrać się na spacer po wielkim i niezwykle interesującym ogrodzie botanicznym lub parku Tete d’Or, a także wybrać się do zoo z wizytą u drapieżników mieszkających w dużych ogrodzeniach na świeżym powietrzu. Hotele w dzielnicy Brotteaux znajdziesz pod tym linkiem.

Dzielnicą biznesową w Lyonie jest Part Dieu. To właśnie tu znajduje się dworzec kolejowy o tej samej nazwie oraz duże centrum handlowe z ponad 250 sklepikami i dziesiątkami restauracji oraz kawiarni. Hotele w pobliżu lyońskiego dworca znajdziesz tutaj.

Dzielnica Gerland łączy ze sobą obiekty sportowe, przemysłowe i naukowe. Podoba się ona młodym i aktywnym osobom, gdyż nabrzeże quai Augangeur po prostu tętni życiem. Lokalne kluby i bary znajdują się w dość oryginalnych miejscach – na specjalnie przystosowanych do tego celu barkach. W dzielnicy Gerland nie znajdziesz zbyt wielu hoteli, jednak nie tak trudno znaleźć tu nocleg.

Lyon to nowoczesne miasto europejskie, a poziom bezpieczeństwa jest tu naprawdę wysoki. Wystarczy, że dostosujesz się do podstawowych zasad, aby nie narażać siebie oraz swojego towarzystwa na zbędne ryzyko.

Do Lyonu codziennie przyjeżdża wielu turystów i biznesmenów. Jeśli więc chcesz zatrzymać się w centrum miasta, najlepiej będzie, jeśli zarezerwujesz nocleg z wyprzedzeniem. Oprócz tego Lyon jest drogim miastem, w którym nie ma prawie w ogóle hosteli. Jeśli postanowisz odwiedzić miasto podczas Festiwalu Światła w grudniu, przygotuj się na walkę o pokoje w hotelach. Najlepiej zarezerwować je już na 3-4 miesiące przed festiwalem.

Oto najlepsze hotele w Lyonie na różny budżet:

Przyjemnego odpoczynku!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *