Park rozrywek Efteling

Park rozrywek Efteling

W tym artykule chcielibyśmy porozmawiać o holenderskim «Disneylandzie» — niesamowitym parku rozrywki Efteling, znajdującym się zaledwie 1,5 godziny jazdy od Amsterdamu. Efteling został otwarty w 1952 roku i jest jednym ze starszych tematycznych parków rozrywki na świecie. Każdego dnia Efteling odwiedza ponad 4 miliony ludzi, a jego sukces w dużej mierze zapewniła niepowtarzalna architektura i duża jakość konstrukcji, Większość budynków parku zbudowano według słynnych holenderskich bajek i dlatego są one szczególnie lubiane przez dzieci i ich rodziców. Bilety do parku znajdziecie pod tym linkiem.

Atrakcje i rozrywka w Efteling

Po pierwsze, Efteling podzielony jest na 4 części tematyczne — «królestwa», co znacznie ułatwia poruszanie się po tak rozległym obszarze parku: północnym Reizenrijk, zachodnim Marerijk, wschodnim Ruigrijk i południowym Anderrijk. Zapewniamy, że park jest pełen rozrywek zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wraz z rodziną udaj się od głównego wejścia do obszaru Marerijk gdzie możesz spotkać Kopciuszka, Śnieżkę i Roszpunkę, zobaczyć domek z piernika i spotkać się z księżniczką — Żabą lub wilkiem i odważnymi małymi kozami.

W magicznym lesie Marerijk powinieneś być gotowy na spotkanie ze smokiem, olbrzymami i trollami parku, które można oglądać z zawieszonej karuzeli dla dzieci. W strefie Ruigrijk można towarzyszyć dzieciom na atrakcji-łódce «Polka Marina», która unosi się w górę i w dół, a także wysyłać młodych kierowców, aby samodzielnie eksplorowali trasy drogowe Efteling dla dzieci. Możecie również znaleźć stację kolejową w dowolnej części parku i przejechać się pociągiem — to świetny sposób, aby zobaczyć Efteling z różnych stron!

Efteling przygotował również niesamowite przejażdżki dla odważnych, które pozostaną w pamięci na całe życie: idź do kolejki górskiej «Python», gdzie będziesz pędził na wysokości ponad 20 metrów, pokonując szalone zakręty i będąc do góry nogami na «podwójnych pętlach», zanurz się w wolnym wpadając do kopalni z prędkością 90 km / h, rywalizując w drużynach, wybierz swój żywioł i pomóż zabić królewskiego smoka — drużyna «Wody» będzie musiała się trochę zmoczyć, ale drużyna «Ognia» będzie pędzić na dużej wysokości pod gorącym płomieniem.

W parku znajduje się również jeden z 5 największych teatrów w Holandii, gdzie odbywają się przedstawienia rozrywkowe, pole golfowe z 18 dołkami oraz wiele placów zabaw z różnymi karuzelami — na przykład plac zabaw Kleuterhof w rejonie Reizenrijk cieszy się dużym powodzeniem u najmłodszych dzieci.

Pamiętaj, aby poprosić o mapę parku przy wjeździe do Efteling, to ułatwi Ci poruszanie się. Oprócz tego na mapie zaznaczone są wszystkie atrakcje i stopień ich bezpieczeństwa. Dla przykładu, poszukiwacze wrażeń powinni szukać karuzel oznaczonych kolorem czerwonym i spieszyć się w poszukiwaniu niezapomnianych wrażeń.

Czas pracy i cena biletu

Od 2010 r. drzwi parku są otwarte dla zwiedzających przez cały rok, a godziny otwarcia zależą od pory roku: od września do czerwca Efteling pracuje od 10 do 18, w lipcu i sierpniu — do 20. Regularny bilet do Eftelingu kosztuje 38-42 euro za osobę. Można go nabyć pod tym linkiem Dzieci do lat 4 mogą wejść do parku za darmo. Należy zauważyć, że absolutnie wszystkie atrakcje w Eftelingu są bezpłatne, to znaczy, że w rzeczywistości trzeba płacić tylko za wejście do parku, a nie za pobyt na konkretnej karuzeli. Tutaj możecie kupić bilety do parku z transferem z Amsterdamu.

» Czytaj takżeWycieczki samochodem do Holandii na własną rękę

Jak dojechać

Aby dostać się do Efteling (Europalaan 1, Kaatsheuvel) z głównego dworca w Amsterdamie, należy dojechać pociągiem do s-Hertogenbosch (bezpośrednie pociągi z Amsterdam Centraal kursują co 30 minut), a następnie autobusem nr 300 lub 301, który zawiezie Cię do miejsca docelowego.

Hotel Efteling

Efteling obejmuje nie tylko sam park, ale także czterogwiazdkowy hotel i magiczne miasteczko Efteling Village Bosrijk. Żaden z gości hotelu Efteling nie może się nie zgodzić, że to niesamowite miejsce: hotel przypomina majestatyczny zamek, a jego luksusowe pokoje sprawiają, że goście w każdym wieku pogrążają się w bajce. Wybierz specjalnie urządzony pokój, a emocje dla całej rodziny masz gwarantowane, koszt takiego zakwaterowania wyniesie od 200 euro za noc, w zależności od pory roku. Albo zatrzymajcie się w luksusowym apartamencie z ceną od 300 euro, albo może powinieneś wybrać zaczarowany «Snow White Room», którego koszt wyniesie od 350 euro za dzień. Należy pamiętać, że ceny te zawierają śniadanie i bilet wstępu do parku rozrywki.

Jeśli chodzi o Efteling Village Bosrijk, wioska położona jest w tajemniczym lesie przyrody i jest idealnym miejscem na pobyt po długim spacerze i spokojny wypoczynek. Pokoje w Efteling i Efteling Village Bosrijk są wyposażone we wszystkie niezbędne udogodnienia, a dzieci do lat 3 mogą tu przebywać za darmo. Dodatkowo, bonusem zakwaterowania w hotelu i w domach wiejskich to możliwość wejścia do parku na pół godziny przed jego otwarciem. Tutaj można zarezerwować pokój.

De Efteling, Kaatsheuvel: Wybierz hotel

Efteling w zimne pory roku

Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na fakt, że park rozrywki Efteling to świetne miejsce na relaks nawet w zimie — większość atrakcji działa jak zwykle, na terenie parku pojawia się sztuczny śnieg, a ogniska rozświetlają teren, tworząc atmosferę przytulności i radości, dodatkowo można cieszyć się specjalnymi programami i fascynującym widokiem tysięcy migoczących świateł rozsianych po całym parku.

Życzymy miłego wypoczynku w Efteling!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *