Amsterdam w lipcu

,
Amsterdam

Amsterdam jest niesamowitym miastem, które jest piękne na swój sposób o każdej porze roku. Ciepły lipiec jest szczytem sezonu turystycznego. Przeczytaj o tym, jak sprawić, by podróż do Amsterdamu w środku lata była jak najbardziej komfortowa.

Pogoda w lipcu

Lipiec jest najcieplejszym miesiącem w Amsterdamie. Temperatura powietrza w tym czasie osiąga +22°C, ale w nocy robi się zimno do +15°C. Krótkie, mżawiące deszcze są powszechne. Ostre podmuchy wiatru mogą zmienić ciepły, słoneczny dzień w pochmurny. Zmienne zachmurzenie obserwowane jest przez cały miesiąc, więc nie należy liczyć na palące słońce.

Polecamy do walizki spakować sweter, wiatrówkę lub kurtkę i zabranie parasola na każdy spacer. Jeśli chodzi o temperaturę wody, w lipcu nie przekracza +17°C w lokalnych zbiornikach, więc jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie pływać. Ale spacer po kanałach będzie bardzo przyjemny. Bilety na rejsy lepiej zarezerwować z wyprzedzeniem, można to zrobić tutaj. A samo chodzenie po mieście jest również bardzo przyjemne.

Główne wydarzenia w lipcu

Amsterdam

Koniec lipca i początek sierpnia to czas uroczystej parady gejowskiej. Jeśli jesteś w Amsterdamie w tym okresie, nie bądź zaskoczony licznymi grupami muzycznymi i teatralnymi, które zademonstrują swoją przynależność do nietradycyjnej orientacji, poruszając się po kanałach miasta na łodziach.

Turystów zaskakują również ich ekstrawaganckie stroje, kolorowe zdobione barki i głośna muzyka taneczna — ogólnie rzecz biorąc, jest co zobaczyć.

Plusy i minusy zwiedzania Amsterdamu w lipcu

Amsterdam

Wybierz hotel w Amsterdamie

Korzyści płynące z wizyty w Amsterdamie w lipcu to dobra pogoda i długi dzień pełen naturalnego światła, co sprzyja długim spacerom. Gorący letni miesiąc obfituje w barwne, zapadające w pamięć wydarzenia.

Jeśli chodzi o wady, lipiec jest szczytowym sezonem turystycznym w Amsterdamie, który podnosi ceny zakwaterowania i podróży lotniczych, muzea mają ogromne kolejki, a ulice są często zatłoczone. W  ciepłą pogodę w mieście jest wiele komarów, szczególnie w pobliżu licznych kanałów.

Aby uniknąć tych problemów i cieszyć się pobytem, zalecamy wcześniejsze zarezerwowanie pokoi hotelowych i zakupienie biletów lotniczych i muzeów, aby obejść się bez kolejek.

Wycieczki po Amsterdamie również należy zarezerwować wcześniej, w rzeczywistości przewodnicy w lipcu nie będą mieli dużo wolnego czasu. Można ich wybrać tutaj. Nie zapomnij zaopatrzyć się środki przeciwko komarom.

Miłej podróży!

» Czytaj takżeLejda: zabytki i atrakcje

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *