» Europa » Czechy » Praga » 5 najlepszych tarasów widokowych w Pradze

Wejdź na 5 najlepszych tarasów widokowych w Pradze i podziwiaj malownicze starożytne miasto! W stolicy Czech można się natknąć na wiele arcydzieł architektury. Przepiękny widok rozciąga się na przykład z Zamku Praskiego. A skoro mowa o królewskich włościach, możesz doświadczyć kultury rycerzy starożytnej Pragi, którzy zbudowali te zamki i wieże, biorąc udział w średniowiecznej kolacji. Podczas niej wcielisz się w rolę biesiadujących lordów, wokół których wirują tancerze, muzycy, błazny i służba.

Po tak imponującym dniu z pewnością będziesz chciał odpocząć w luksusowym apartamencie. Niestety, komnaty królewskie nie są dostępne dla osób z zewnątrz, ale w Pradze jest wiele hoteli z pokojami w średniowiecznym stylu.

Zarezerwuj hotel w Pradze

» CZYTAJ TAKŻEGdzie wybrać hotel w Pradze? Zobacz te dzielnice

Zamek Praski

Pierwszy z 5 najlepszych tarasów widokowych w Pradze jest wspomniany już Zamek Praski. To największy zamek na świecie według Księgi Rekordów Guinnessa. Położony jest na wzgórzu, z którego roztacza się wspaniały widok na główne miejsca Pragi. Warto zobaczyć zabytki samego Hradu najpierw z przewodnikiem, a następnie wspiąć się na jego «szczyt»‎. Polecamy również zwiedzanie Zamku Praskiego z z naszym wyjątkowym audioprzewodnikiem

Warto wspomnieć o karcie Prague CoolPass, która pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy podczas podróży.

Kartę CoolPass możesz kupić pod tym linkiem.

Mamy dwie propozycje punktów widokowych:

  • Pierwszą z nich jest podziwianie panoramy u podnóża zamku. Wzgórze, na którym stoi zamek, znajduje się tak wysoko nad resztą miasta, że tyle wystarczy, aby uzyskać dobry widok.
  • Drugim jest wspięcie się na Stare Schody Zamkowe i zobaczenie całego Starego i Nowego Miasta z górnej platformy.

Innym idealnym miejscem do obserwacji Pragi z lotu ptaka byłaby platforma katedry św. Wita. Sama katedra zasługuje na szczególną uwagę ze względu na swoją potęgę i wdzięczną gotycką architekturę. Ale zobaczyć miasto w całej okazałości, wyjdź na Wieżę Południową. Jednak weź pod uwagę, że jej wysokość wynosi 96,5 metra, więc do pokonania jest 297 stopni!

» CZYTAJ TAKŻEKoncerty w Pradze, na które warto się wybrać

Wieża Petřín

Nie bez powodu mówi się, że «każda stolica na świecie ma swoją Wieżę Eiffla»‎. W Pradze jest to Petřín, najwyższy punkt miasta. Stoi na wzgórzu o tej samej nazwie, gdzie kiedyś znajdowała się pogańska świątynia boga Peruna. Dziś nie trzeba składać ofiar, aby podziwiać widoki. Ale nadal nie dostaniesz się na górę za darmo. Najpierw będziesz musiał wjechać na wzgórze kolejką linową, a następnie na wieżę schodami lub windą. Zapewniamy, że warto! Ponieważ z dwóch tarasów widokowych wieży Petřín można zobaczyć całą Złotą Pragę, a nawet Karkonosze oddalone o 150 kilometrów!

Bilet wstępu na wieżę widokową Petřín i do Labiryntu Lustrzanego

» CZYTAJ TAKŻE10 pomysłów na sędzenie Bożego Narodzenia i Sylwestra w Pradze

Wyszehrad

Twierdza Vyšehrad to druga rezydencja czeskich monarchów. Została zbudowana, aby królowie mogli oderwać się od zgiełku miasta i zobaczyć rozwijające się miasto. Dzięki odległej lokalizacji, widoki z tych murów są doskonałe. Okrągła konstrukcja zapewnia widok 360°! Dobrą opcją na zwiedzanie wnętrza Twierdzy Vyšehrad jest audioprzewodnik. Zostań sam na sam z tajemniczym głosem w słuchawkach w kamiennych murach, wśród których wędrują duchy królów.

Turyści zazwyczaj odwiedzają Rotundę św. Marcina, Kaplicę Najświętszej Marii Panny i gotycką kryptę. Odkryj twierdzę, bazylikę św. Piotra i Pawła, cmentarz Wyszehradzki i ukryte podziemne kazamaty podczas wycieczki. Wiele zabytków można zwiedzać bezpłatnie. Wśród nich: Brama Leopolda, Nowe Probstvo, rzeźby «Lumir i Pieśń»‎, «Ctirad i Šarka»‎.

Jeśli chcesz poczuć średniowieczną atmosferę, proponujemy zatrzymać się w pobliżu tego historycznego miejsca. Sprawdź hotele pod tym linkiem.

» CZYTAJ TAKŻEJakie niemieckie miasta warto odwiedzić?

Pawilon Ganav

Kolejnym świetnym punktem widokowym w Pradze jest Pawilon Hanavsky. Stał się on sławny nie ze względu na swoją wysokość, ale ze względu na najlepszy widok na Wełtawę i Zamek Praski. Ponadto pawilon jest idealny do relaksu. Mieści się w nim restauracja z 1891 roku, której architektura jest równie fascynująca jak widok. Co ciekawe Pawilon Hanavsky powstał z myślą o wystawie przemysłowej, jednak tak bardzo spodobał się publiczności, że zdecydowano się wystawić go w Ogrodzie Letnim. Dziś to najbardziej romantyczna platforma widokowa w mieście i popularne miejsce na randki i oświadczyny.

» CZYTAJ TAKŻEOktoberfest w Monachium: przewodnik po niemieckim święcie piwa

Most Karola

Most Karola jest najbardziej znanym i najczęściej fotografowanym mostem w Czechach. Łączy dwa brzegi Wełtawy i dwie gotyckie wieże – Staromiejską i Malostrańską. Warto je odwiedzić dla widoku z ich szczytów. Co więcej, możesz je zwiedzać za pomocą okularów rozszerzonej rzeczywistości VR!

W dawnych latach Droga Królewska przebiegała przez łuk Wieży Staromiejskiej. Ale przyciąga nie tylko wygląd zewnętrzny i historia wieży, a kanoniczny widok na stolicę. Jeśli jesteś w Pradze, ale masz czas tylko na jeden taras widokowy, wybierz właśnie ten!

» CZYTAJ TAKŻEDrezno w 1 dzień: co zobaczyć?

Rejsy wycieczkowe

Jak rejsy znalazły się na tej liście tarasów widokowym w Pradze? Po pierwsze, miasto jest podzielone i otoczone rzeką Wełtawą. Poruszając się więc wzdłuż wody, zobaczysz najlepsze miejsca! Czechom udało się połączyć piwo, rowery i rejs w jedną wycieczkę. Być może bardziej przypadnie Ci do gustu rejs łodzią jazzową, statkiem ze szklaną restauracją lub klasyczna wycieczka. Każdy znajdzie coś dla siebie!

» CZYTAJ TAKŻEPopularne dania w Berlinie: czego spróbować?

Platformy widokowe to sposób na zobaczenie Pragi pod każdym kątem. Wspinaj się na twierdze i wieże, zobacz nowo «podbite»‎ miasto i uwiecznij je w swojej pamięci na zawsze. Życzymy udanych wakacji w Pradze!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *