» Europa » Czechy » Praga » Koncerty w Pradze na które warto się wybrać

Zastanawiasz się, jak wspaniale spędzić czas w czeskiej stolicy? Miasto zaskoczy Cię różnorodnością wydarzeń. Ponieważ Czesi to ludzie, którzy kochają sztukę w każdej postaci! Możesz na przykład wziąć udział w krajowych festiwalach, kabaretach, występach gwiazd, a nawet posłuchać Mozarta w sali balowejW artykule prezentujemy koncerty w Pradze, na które warto się wybrać.

Jeśli chcesz wziąć udział w jak największej liczbie wydarzeń w czeskiej stolicy, jeden dzień nie wystarczy! To malownicze miasto dosłownie oddycha muzyką i sztuką. Aby uniknąć konieczności wybierania między koncertami, przedstawieniami operowymi czy baletami – zalecamy rezerwację hoteli z wyprzedzeniem, szczególnie w sezonie. Koniecznie zaopatrz się też w nasz przewodnik audio po najważniejszych zabytkach Pragi!

Pobierz przewodnik po Pradze

» CZYTAJ TAKŻEGdzie wybrać hotel w Pradze?

Disneyowski musical Tarzan

Tej ponadczasowej historii miłosnej nie trzeba specjalnie przedstawiać. «Tarzan» to jeden z niewielu musicali Disneya, które można zobaczyć w europejskim teatrze i to w 5D z pełnym zanurzeniem! Aktorzy w kostiumach małp wskakują na widownię, przeskakują nad głowami widzów na pnączach i wykonują niesamowite sztuczki akrobatyczne, nie przestając śpiewać. Zarówno dorośli, jak i dzieci będą zachwycone tym wspaniałym show!

Rozpocznij dzień od świetnej zabawy i odwiedź teatr o 11:00. Po przekąsce udaj się na zwiedzanie zabytków Pragi lub wybierz się na przejażdżkę wzdłuż Wełtawy. Czekają Cię niesamowite odkrycia, a spektakl teatralny wprawi Cię w dobry nastrój na cały dzień. Bilety na musical Disneya «Tarzan» kupisz pod tym linkiem

» CZYTAJ TAKŻEZabytki Bawarii: co warto zobaczyć?

WOW Show Black Light Theatre

Jeśli historia Tarzana nie jest dla Ciebie wystarczająco magiczna, wybierz się do Teatru Czarnego Światła. Magia czeka na każdego podczas tego interaktywnego pokazu świetlnego z efektami WOW! Przyjdź na przedstawienie.

Najpierw sala pogrąża się w całkowitej ciemności. Następnie za pomocą światła ultrafioletowego, fluorescencyjnych kolorów i muzyki pojawia się cudowny świat. W nim bohaterowie muszą pokonać swoje lęki z pomocą magicznych stworzeń. Każdy z was będzie mógł wpływać na wydarzenia za pomocą swoich supermocy i stać się uczestnikiem pokazu! W najbardziej ekscytującym momencie 6 ogromnych świecących kul spada z nieba na publiczność. Wewnątrz każdej z nich ukryta jest magiczna moc, która uratuje bohatera spektaklu z sieci lęków! Pospiesz się, aby rzucić kulki na scenę i stworzyć swój własny cud bez opuszczania widowni.

Karnet CoolPass

Komfort zwiedzania atrakcji i wydarzeń ułatwi wirtualny asystent CoolPass. Karnet ten zapewnia bezpłatny dostęp do ponad 70 atrakcji w Pradze. Ponadto otrzymasz zniżki do 50% na posiłki w restauracjach, rozrywkę i wycieczki! 

Balet Jezioro Łabędzie

Możesz obejść się bez wyczynów i przyjrzeć się bliżej klasyce. Na przykład kupić bilet na balet «Jezioro Łabędzie», który jest rozpoznawalny na całym świecie! Tancerze w Pradze oferują obejrzenie tylko najlepszych scen z dzieła Czajkowskiego na głównej scenie Broadway Theatre. Ponadto czeski balet jest bardzo progresywny i pozytywny dla ciała. Wykonawcy nie gonią za idealną szczupłą sylwetką i zachowują indywidualne kształty ciała. To sprawia, że występ jest bardziej naturalny. Bilety na balet «Jezioro łabędzie» znajdziesz tutaj.

» CZYTAJ TAKŻE5 najlepszych łaźni termalnych w Budapeszcie

Folk Dinner Show

Gotowy na taniec do muzyki ludowej, picie piwa i delektowanie się narodową kuchnią? W takim razie pokaz kolacyjny to szansa na relaks i zanurzenie się w czeskim folklorze. Jest to również świetna opcja wypoczynku dla dużej grupy. Załóż tradycyjne stroje z Czech i Moraw i szybko usiądź przy zastawionym stole!

Na tej imprezie goście mogą delektować się 4 daniami i napojami bez ograniczeń. Wieczór można rozpocząć miodowym toastem przy lokalnych tradycyjnych pieśniach. A potem czekają tańce, które nie skończą się aż do rana. Spróbuj zaśpiewać i nauczyć się kilku ruchów tanecznych! Wydaje się, że najlepszym sposobem na zakończenie takiego wieczoru byłaby wymiana kulturalna.

Bilety: folklorystyczny pokaz kolacyjny

» CZYTAJ TAKŻEMonachium w 1 dzień: co zobaczyć?

Antonio Vivaldi, koncert «Pory roku»‎ w kościele św. Salwatora

W Pradze można spędzić idealny romantyczny wieczór. Zakochani wybierają spacery w okolicy Mostu Karola i koncerty muzyki klasycznej w sercu Clementinum. Słynna Czeska Orkiestra Królewska daje wspaniałe koncerty w kościele św. Salwatora. «Pory roku»‎ Antonio Vivaldiego są wykonywane przez najlepszych solistów w kraju. Występ obejmuje utwory «Wiosna»‎, «Lato»‎, «Jesień»‎ i «Zima»‎.

Utwory dotyczą nie tylko cyklu natury – mają również ukryte znaczenie. Cztery pory roku przypominają etapy ludzkiego dojrzewania: niemowlęctwo, młodość, dojrzałość i starość. Tak więc przez jeden wieczór z ukochaną osobą przeżyjesz całe życie. Bilety na «Pory roku»‎ w kościele Najświętszego Salwatora są dostępne tutaj.

» CZYTAJ TAKŻEJakie niemieckie miasta warto odwiedzić?

Spektakl kabaretowy w Teatrze Hibernia

Dla tych, którzy szukają prawdziwiej rozrywki dla dorosłych, kabaret jest najlepszym rozwiązaniem. Od 5 lat to właśnie ten w Pradze jest najpopularniejszym show wśród Czechów. Warto więc kupić bilety z wyprzedzeniem!

«Hibernia»‎ to nie wulgarne show, ale barwny spektakl w hollywoodzkim stylu. Profesjonalni aktorzy, tancerze, akrobaci, cyrkowcy i piosenkarze zabiorą Cię do świata pragnień. Wykonawcy wyjdą na scenę, błyszcząc milionem kolorowych dżetów. Przed występem będzie można zrobić sobie selfie z każdym z nich.

» CZYTAJ TAKŻE1 dzień we Frankfurcie

Koncert w Reduta Jazz Club

Nie każdy może usiedzieć w miejscu przez wiele godzin. Jeśli symfonie nie są dla Ciebie, wybierz się do Reduty, najlepszego klubu jazzowego w Pradze! Jego historia rozpoczęła się od małej sceny przy barze, a dziś  jest jednym z najlepszych w Europie!

Turyści odwiedzają Reduta Jazz Club nie tylko ze względu na eksperymentalne trupy teatralne i artystów jazzowych. Interesuje ich legendarne spotkanie dwóch prezydentów w klubie – czeskiego Vaclav’a Havel’a oraz Amerykanina Bill’a Clinton’a. Obaj spędzili w tu dużo czasu na dyskusjach politycznych. Pod koniec wieczoru Clinton wystąpił nawet na scenie! Można oglądać koncert z ich miejsc i również zagrać na saksofonie. Trzeba jednak wykupić bilet VIP!

Koncert w Reduta Jazz Club

» CZYTAJ TAKŻEPraga: 10 pomysłów na spędzenie Bożego Narodzenia i Sylwestra

Niektóre ważne występy stały się już klasykami. Inne będą odkryciem i pomogą ci się zrelaksować. Wybierz swoje koncerty w Pradze, na które twoim zdaniem warto się wybrać i baw się dobrze!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *