» Europa » Francja » Paryż » Bilety na Wieżę Eiffla: ile kosztują, jak je kupić?

Wieża Eiffla nie od razu stała się symbolem Paryża. W pierwszych dziesięcioleciach mieszkańcy protestowali i krytykowali ją za swoją dziwaczność i nieadekwatność. Teraz jest to najpopularniejsza atrakcja turystyczna Paryża i Francji. Bilety na Wieżę Eiffla warto zakupić z wyprzedzeniem! Możesz to zrobić klikając w ten link, o innych metodach opowiemy później.

» CZYTAJ TAKŻEWieża Eiffla: najważniejsze wskazówki dla turystów

Bilety na Wieżę Eiffla online

Do 2021 roku długie i kręte kolejki na placu pod Wieżą Eiffla były normą o każdej porze roku i dnia. Rano przed otwarciem, w dni powszednie, zawsze. Teraz ten plac jest ogrodzony, kasy Wieży Eiffla zostały przeniesione obok bramek wejściowych, a bilety są sprzedawane z podaniem daty i godziny wizyty. Pomogło to znacznie skrócić kolejki, ale liczba biletów jest ograniczona. Jeśli nie kupisz ich wcześniej, mogą po prostu się skończyć.

Zarezerwuj bilety online i wejdź o wyznaczonej godzinie bez czekania. Możesz to zrobić na oficjalnej stronie internetowej lub u naszych partnerów w języku polskim. Kliknij w link, aby kupić. Polecamy także rozważyć oferty w zestawie dostępne pod tym linkiem. Może zechcesz wybrać się na rejs tramwajem rzecznym lub przejażdżkę wycieczkowym autobusem? Razem wyjdzie taniej. 

Ile kosztuje bilet na Wieżę Eiffla?

Cena biletu na Wieżę Eiffla zależy od wybranego piętra, sposobu wejścia (schody lub wina) i wieku odwiedzającego. Zarezerwuj bilety klikając w linki w tabeli.

25+ lat12-24 lat4-11 lat
Bilet na 2 piętro schodami11,305,602,80kupić
Bilet na 2 piętro windą18,109,004,50kupić
Bilet na 2 piętro schodami i na 3 piętro windą21,5010,705,40kupić
Bilet na 3 piętro windą28,3014,107,10kupić

Bilet na drugie piętro Wieży Eiffla jest zawarty w niektórych kartach turystycznych. Na przykład Paris Digital Pass z wizytą na Wieży Eiffla, w Luwrze, rejsami rzecznymi i innymi atrakcjami. Kartę można zamówić klikając w ten link. O innych interesujących kartach turystycznych przeczytasz w osobnym artykule

» CZYTAJ TAKŻE10 najlepszych hoteli z widokiem na wieżę Eiffla

Jak kupić bilet na szczyt Wieży Eiffla?

Bilety na samą górę Wieży Eiffla na oficjalnej stronie internetowej zazwyczaj wyprzedają się jako pierwsze. Zdarza się, że w kasie ich po prostu nie ma i zostaje jedynie możliwość wejścia na drugie piętro. Warto planować wizytę z około dwumiesięcznym wyprzedzeniem lub trzymiesięcznym przed dniem zakochanych. Mały rada: nawet jeśli bilety się skończą, można kupić te w ofercie łączonej, na przykład razem z wycieczką po mieście, biletem do Luwru lub przejażdżką tramwajem rzecznym i właśnie wizytą na Wieży Eiffla. Mowa tu na przykład o takiej wycieczce autobusowej po Paryżu i bilecie na wieżę Eiffla. Albo tutaj jest rejs w dół Sekwany z wizytą na szczycie wieży.

Alternatywa:

Na Wieży Eiffla znajdują się dwie restauracje (na pierwszym i drugim piętrze – o których możesz przeczytać w naszym specjalnym artykule). Obiad lub kolację w nich warto zarezerwować z wyprzedzeniem: obiad kosztuje od 60 euro na osobę, a cena kolacji to około 100 euro na osobę. Zarezerwuj stolik na wybrany dzień klikając w ten link. Nie jest to szczyt, ale jedzenie jest tam bardzo smaczne. Obłędny widok, przekąski i świetna obsługa rekompensują brak zawrotnej wysokości. 

» CZYTAJ TAKŻENajlepsze restauracje z widokiem na wieżę Eiffla

Jak dostać się na Wieżę Eiffla?

Wieża Eiffla znajduje się pod adresem Champ de Mars, 5 Avenue Anatole France, nad brzegiem Sekwany. W niewielkiej odległości od niej znajduje się kilka stacji metra:

  • Trocadero
  • RER Champ de Mars-Tour Eiffel
  • Ecole Militaire
  • Bir Hakeim

Jeśli masz przesiadkę w Paryżu, masz tylko kilka godzin i chcesz zobaczyć symbol Francji, to aby nie tracić czasu, możesz skorzystać z taksówki (zamów ją z wyprzedzeniem paris?pap=52bda1f3db8f0″>klikając w ten link). Kierowca będzie na ciebie czekał w strefie przylotów i zawiezie cię do Wieży Eiffla za z góry ustaloną cenę.

Kiedy najlepiej odwiedzić Wieżę Eiffla?

Wieżę Eiffla można zwiedzać codziennie, z wyjątkiem dni o bardzo złej pogodzie i ewentualnych strajków. Godziny otwarcia to od 9:30 do 00:00.

Wieżę najlepiej zwiedzać w sezonie letnim. Na szczycie może być chłodno, a zimą nawet bardzo zimno, wietrznie, a do tego wszystkiego jest mgła, która zasłania widok. Zalecamy, aby nie rezygnować z wizyty na wieży wieczorem. Po godzinie 20:00 jest mniej odwiedzających. Jednak to właśnie w tym czasie można cieszyć się oszałamiającym oświetleniem i wspaniałymi widokami na Paryż nocą.

Jeśli chcesz podziwiać widok na wieżę Eiffla przez cały pobyt w Paryżu, sprawdź tutaj hotele w jej pobliżu lub przeczytaj nasz artykuł «Hotele z widokiem na wieżę Eiffla».

» CZYTAJ TAKŻEGdzie w Paryżu nie wolno pić wina?

Życzymy pięknych widoków z wieży Eiffla!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *