Amsterdam w kwietniu: kwitnące tulipany i Dzień Króla

,
Amsterdam w kwietniu: kwitnące tulipany i Dzień Króla

Amsterdam w kwietniu dosłownie i w przenośni w pełnym rozkwicie. Żonkile i tulipany zaczynają kwitnąć w połowie wiosny. To najlepszy moment na przejażdżkę tramwajem rzecznym (bilety zobacz tutaj) i odwiedzenie parku Keukenhof.

» Czytaj takżePark Tulipanów Keukenhof

Pogoda w kwietniu w Amsterdamie

W kwietniu w Holandii kończy się pora deszczowa i częściej pojawia się słońce. Jednak wietrzna pogoda nadal będzie trudna do uniknięcia. Tym bardziej, że na zewnątrz jest 10–12 stopni powyżej zera i zapach holenderskich kwiatów ma tendencję do utrzymywania się w powietrzu. Załóż więc wygodne buty i wyrusz na zwiedzanie starego miasta podczas pieszej wycieczki lub na niezwykłej trasie od miejscowych przewodników! Dwa audioprzewodniki autorstwa zespołu Paryż10.pl można pobrać tutaj i będą kosztować tyle, co kubek kawy.

Zobacz najlepsze oferty hoteli w Amsterdamie

» Czytaj takżeAmsterdam w maju: tulipany wciąż kwitną

Jak się ubierać?

Pogoda w kwietniu w Amsterdamie

Najlepszą porą na wyjście jest pora obiadowa, kiedy świeci słońce i jest mniejsza szansa na deszcz. Rano lub wieczorem na niebie są jednak zazwyczaj chmury, dlatego polecamy zaopatrzyć się w buty na zmianę i przeciwdeszczową kurtkę z kapturem. Spacery z parasolem mogą być problematyczne, gdyż podmuchy wiatru bywają gwałtowne. Ubieraj się na cebulkę — temperatura może czasem spaść do zera lub wzrosnąć do 20 stopni. Weź więc ze sobą parę podkoszulków i sweter, zwłaszcza jeśli lubisz wychodzić wieczorem — na zewnątrz jest wtedy zazwyczaj +5. Wybierz sobie na wieczór jakieś osobliwe miejsce, aby zanurzyć się w tętniący życiem Amsterdam. Znajdziesz je tutaj.

» Czytaj takżePola tulipanów w Holandii

Wydarzenia w Amsterdamie

Koniec kwietnia to szczególnie radosny czas w stolicy. Dwudziestego organizują paradę kwiatów (głównie tulipanów). Trwa zwykle kilka dni i zbiega się z Dniem Króla27 kwietnia. Jest to faktyczna data urodzin obecnego króla Holandii, a więc wygodnie przypada na najbardziej kwitnący czas w roku. Za czasów babci króla święto obchodzono 30 kwietnia.

Dzień Króla

Korowód kwiatowy przebiega między miastami Haarlem i Noordwijk — ponad 40 km. A ulice miasteczek zamieniają się w jarmark i karnawał.

» CZYTAJ TAKŻEŚwięta i wydarzenia w Amsterdamie w ciągu roku

Świetnym zajęciem w kwietniu jest wycieczka do parku kwiatowego Keukenhof. W kwietniu jest właśnie w centrum zainteresowania. Można tu spędzić cały dzień — w parku panuje prawdziwa wiosna. Przygotuj się dokładnie do urlopu i zarezerwuj bilety z wyprzedzeniem, klikając tutaj.

» Czytaj takżeJak samemu dostać się do Parku Keukenhof z Amsterdamu?

Jak wiadomo Wielkanoc często przypada w kwietniu. Holendrzy obchodzą ją z właściwym sobie rozmachem i dekorują swoje domy kwiatami. Koniecznie zatrzymaj się w cukierniach po czekoladowe jajka i figurki króliczków.

 

Udanej pogody i wspaniałej zabawy!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *