Jak samemu dostać się do Parku Keukenhof z Amsterdamu?

13 lut 2021
Park Keukenhof

Park Keukenhof istnieje od ponad 170 lat i jest uznawany za największy i najpiękniejszy park kwiatowy w Europie. Ponad 4,5 miliona tulipanów stu różnych gatunków rośnie w tym kwiatowym królestwie. Park przyjmuje rocznie do 1 mln turystów i posiada całą infrastrukturę niezbędną do przyjęcia takiej liczby gości. Przy wejściu znajdują się pomieszczenia magazynowe, które pozwalają pozbyć się nadmiaru bagażu — wielu turystów udaje się do parku bezpośrednio z lotniska.

Jak dojechać samochodem

Netherlands

Keukenhof położony jest w pobliżu wybrzeża Morza Północnego pomiędzy Amsterdamem i Hagą. Dla tych, którzy jadą do parku samochodem (można go wynająć tutaj), dokładny adres to Keukenhof Stationsweg 166A 2161 AM Lisse. Należy jechać w kierunku Hagi na autostradzie A4, po zjeździe nr 4 kierować się znakiem N207-Lisse. 

Jak dojechać transportem publicznym

Amsterdam

Istnieją dwa sposoby dotarcia z Amsterdamu do parku Keukenhof dla turystów preferujących transport publiczny: przez lotnisko Schiphol lub Leiden City.

Do lotniska Schiphol można dojechać pociągiem z głównego dworca kolejowego w Amsterdamie. Opłata za przejazd w jedną stronę wynosi 4 euro, czas podróży to 15 minut. Możesz też wsiąść do autobusu nr 197, który odjeżdża z placów Museumplein i Leidseplein, cena biletu jest taka sama.

Na lotnisku trzeba przesiąść się do autobusu nr 858 Keukenhof Express, który odjeżdża z platformy Schiphol B1 / B3 na stacji Schiphol Plaza. Autobus zatrzymuje się tuż przy głównym wejściu do parku. Opłata za przejazd wynosi około 5 euro, wycieczka do parku zajmuje 35 minut. W dni powszednie autobus odjeżdża co 15 minut, w weekendy — około 8 razy na godzinę.

Jeśli wybierzesz alternatywną trasę, najpierw musisz dojechać pociągiem do miasta Leiden (bilet w jedną stronę kosztuje 7 euro, czas podróży około 35 minut). Autobus nr 854 Keukenhof Express kursuje z głównego dworca kolejowego w Leiden. Częstotliwość kursowania tego autobusu jest taka sama jak w autobusie nr 858. Odjeżdża z peronu 1 na dworcu autobusowym. Bilet do Keukenhof kosztuje 3,93 euro, czas podróży — 25 minut.

Łączone bilety są bardzo wygodne dla podróżujących, ponieważ zawierają koszty biletów wstępu i podróży autobusem w obie strony. Bilet łączony z lotniska Schiphol i Leiden kosztuje 23 euro. Z Amsterdamu bilet obejmujący podróż na lotnisko autobusem nr 197 kosztuje 28 euro. Takie bilety można kupić na dworcu kolejowym w Leiden, na dworcu głównym w Amsterdamie, na lotnisku i w centrach turystycznych z logo VVV.

Taki bilet można również nabyć wcześniej przez Internet.

Miłej wizyty w parku!

Dodaj komentarz

Restricted HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki