Amsterdam w marcu — początek wiosny

,
Amsterdam

W marcu Amsterdam wita swoich gości zmienną, chłodną pogodą. Aby Twoja marcowa wizyta w Amsterdamie była pozytywnym doświadczeniem, musisz przygotować się do wyjazdu z wyprzedzeniem.

Pogoda w marcu

W pierwszym wiosennym miesiącu pogoda w mieście jest dość zmienna. W ciągu dnia średnia temperatura wynosi około 7-10°C, a w nocy spada do 2°C. Z powodu deszczu powietrze jest wilgotne, a wieczorem ulice są często zamglone.

Jednak nie jest tak źle z pogodą w marcu. To początek sezonu kwitnienia tulipanów. W marcu są ciepłe, słoneczne dni, kiedy można chodzić po ulicach i cieszyć się początkiem wiosny.

Co robić?

Amsterdam w marcu

Jest szansa na przeziębienie podczas popularnych wycieczek po mieście z powodu wilgoci i wiatru. Dlatego radzimy wybrać zamknięte łodzie z ogrzewaniem wewnątrz. To co powinieneś zjeść pod tym linkiem.

Najlepiej poczekać na ciepłą pogodę w restauracji lub kawiarni. Połącz prosty wieczór z filiżanką kawy z niezwykłą wycieczką gastronomiczną.

Aby pieszy spacer po Amsterdamie był komfortowy, polecamy zabranie ze sobą przeciwdeszczowej kurtki, ciepłego swetra i parasola. Można go również kupić na miejscu, w razie potrzeby, w prawie każdym sklepie za 10-15 €, a od sprzedawców ulicznych za 2-3 €.

Wydarzenia w Amsterdamie

Amsterdam w marcu

Wystawa jachtów

Coroczne Targi Łodzi HISWA Amsterdam odbywają się w marcu i w tym samym czasie rozpoczyna się nowy sezon żeglarski. Zwiedzający wystawę mogą obejrzeć łodzie żaglowe, jachty i zwykłe łodzie, obejrzeć prezentacje nowego sprzętu do windsurfingu, wioślarstwa i kitesurfingu, dowiedzieć się o rozwoju elektroniki i urządzeń nawigacyjnych oraz wiele więcej o wszystkim, co wiąże się ze sportami wodnymi.

Podczas gdy dorośli poznają nowe rzeczy, dzieci mogą bawić się w Strefie Wodnej Rozrywki. Impreza odbywa się na terenie głównego centrum wystawienniczego Amsterdam RAI. Bilet dla dorosłych na wystawę kosztuje 15 €, dzieci do 16 roku życia mogą ją odwiedzić za darmo. Polecamy zakup biletów online, w którym to przypadku cena będzie niższa (oficjalna strona HISWA Amsterdam Boat Show).

Amsterdam w marcu

Otwarcie parku Keukenhof

Pod koniec marca rozpoczyna się czas kwitnienia tulipanów. Kwiaty te można podziwiać na otwarciu Keukenhof Park, znajdującego się na przedmieściach Amsterdamu przy Stationsweg 166a, 2161AM Lisse. W 2022 park jest otwarty dla zwiedzających 24 marca i jest gotowy do przyjęcia gości aż do 10 maja. Każdego roku na terenie Kekenhof kwitnie około 7 milionów kwiatów: tulipany, irysy, storczyki, lilie, róże, hiacynty i wiele innych. Możesz nie tylko patrzeć na nie, ale także kupować cebulki swoich ulubionych odmian.

» PRZECZYTAJ TAKŻR ARTYKUŁ — Jak samemu dostać się do Parku Keukenhof z Amsterdamu?

Napływ turystów do Amsterdamu znacznie wzrośnie dopiero pod koniec wiosny, więc zwiedzanie miasta w marcu jest bardziej opłacalne. Można skorzystać ze specjalnych ofert przewoźników lotniczych i zatrzymać się w jednym z tanich hoteli, które zazwyczaj są zajęte w sezonie.

Życzymy jak najwięcej ciepłych marcowych dni i spacerów po wiosennym mieście!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *