» Europa » Holandia » Jak dostać się do Parku Keukenhof z Amsterdamu?

Park Keukenhof istnieje od ponad 170 lat i jest uznawany za największy i najpiękniejszy park kwiatowy w Europie. Takich roślin nie ma nigdzie indziej na świecie! W ciągu niespełna dwóch wiosennych miesięcy miejsce to odwiedza milion turystów. Jak dostać się do Parku Keukenhof z Amsterdamu? W artykule przedstawiamy różne możliwości transportu. Wcześniej doradzamy, byś kupił bilet do ogrodów z wyprzedzeniem ponieważ na miejscu są duże kolejki, a wejściówki są dużo droższe.

Kup bilet do parku Keukenhof

» Czytaj takżePark Tulipanów Keukenhof

Jak dojechać samochodem do Parku Keukenhof?

Keukenhof położony jest w pobliżu wybrzeża Morza Północnego pomiędzy Amsterdamem i Hagą. Pod tym linkiem możesz wynająć samochód i cieszyć się swobodą podróżowania. Jedź w kierunku Hagi na autostradzie A4, a po zjeździe nr 4 kieruj się znakiem N207-Lisse.

» Czytaj takżeWycieczki samochodem do Holandii na własną rękę

Jak dojechać do Keukenhof transportem publicznym?

Istnieją dwa sposoby dotarcia z Amsterdamu do parku Keukenhof dla turystów preferujących transport publiczny: przez lotnisko Schiphol lub Leiden City

Przez lotnisko Schiphol

Do lotniska Schiphol można dojechać pociągiem z głównego dworca kolejowego w Amsterdamie. Opłata za przejazd w jedną stronę wynosi 4,90 €, a czas podróży to 15 minut. Możesz też wsiąść do autobusu nr 397, który odjeżdża z placów Museumplein i Leidseplein, ale tu już musisz zapłacić 6,50 €.

Kiedy już dotrzesz do lotniska Schiphol, przesiądź się do autobusu nr 858 Keukenhof Express, który odjeżdża z platformy Schiphol B1 / B3 na stacji Schiphol Plaza. Zatrzymuje się on tuż przy głównym wejściu do parku. Stąd wycieczka do ogrodów zajmuje 35 minut. W dni powszednie autobus odjeżdża co 15 minut, a w weekendy — około 8 razy na godzinę. Pamiętaj, że w Keukenhof nie będzie można już kupić biletu autobusowego. Trzeba go zarezerwować wcześniej online, podając przedział czasowy pobytu w ogrodach. Wynika to z dużej ilości turystów, którzy chcą się dostać do parku. Autobus nie jest przecież z gumy, więc nie wszyscy się zmieszczą (na pewno nie Ci bez biletu).

Kup bilet autobusowy tutaj, a jeszcze lepiej zarezerwuj bilet łączony na podróż powrotną i wejście do parku — tutaj.

Podczas festiwalu obowiązuje specjalna oferta — bilet do parku z cyfrowym przewodnikiem i karnetem na wszystkie środki transportu w Amsterdamie, w tym Keukenhof Express, za jedyne 51€. Rezerwuj tutaj.

» CZYTAJ TAKŻEAmsterdam w kwietniu: kwitnące tulipany i Dzień Króla

Przez Lejda

Jeśli wybierzesz tą alternatywną trasę, najpierw musisz dojechać pociągiem do miasta Leiden (bilet w jedną stronę kosztuje 11 €, czas podróży około 35 minut). Autobus nr 854 Keukenhof Express kursuje z głównego dworca kolejowego w Lejdzie z peronu 1. (Częstotliwość kursowania tego autobusu jest taka sama jak w autobusie nr 858). Bilet powrotny do Keukenhof kosztuje 11,50 € (dostępny na dworcu autobusowym), czas podróży wynosi 25 minut.

» CZYTAJ TAKŻEParada kwiatów w Holandii: wszystko, co musisz wiedzieć

Bilety łączone

Łączone bilety są bardzo wygodne dla podróżujących, ponieważ zawierają koszty biletów wstępu i podróży autobusem w obie strony. Taka opcja z lotniska Schiphol lub Leiden kosztuje 42,50 euro (w sprzedaży tutaj). Dla osób wybierających się do parku na cały dzień polecamy ten bilet. Zawiera on dodatkowo rejs po rzece wzdłuż pól tulipanowych i starożytnych młynów.

» CZYTAJ TAKŻELot helikopterem nad polami tulipanów w Holandii

Hotele w pobliżu parku Keukenhof

Jeśli zdecydujesz się spędzić noc na polach tulipanów, najlepszym miejscem na nocleg jest miejscowość Lisse, w której znajduje się kilka hoteli. Możesz też zatrzymać się w Lejdzie. Jeśli pojedziecie tam z Amsterdamu wieczorem i przenocujecie, możecie być w parku rano w czasie otwarcia. O tej porze jest znacznie mniej zwiedzających niż po południu! Sprawdź najlepsze oferty noclegów w Lejdzie pod tym linkiem.

Wybierz hotel w Lejdzie

» Czytaj takżeLejda w Holandii: kiedy jechać i jak się tam dostać?

Miłej wizyty w parku!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *