» Europa » Holandia » Amsterdam » Lot helikopterem nad polami tulipanów w Holandii

Park Keukenhof w Holandii to naprawdę wyjątkowe miejsce. Co roku wiosną miliony odwiedzających zjeżdżają się, aby podziwiać niespotykanej urody krajobrazy kwiatowe. Ale nie tylko obszar parku kwitnie. Na przestrzeni wielu kilometrów całe pola zamieniają się w barwne tęcze. Jednak nie każdy zobaczy to niesamowite widowisko. To atrakcja przeznaczona dla tych osób, które odważą się… polecieć nad polami tulipanów helikopterem. Zapraszamy na ekstremalną przygodę!

Zarezerwuj lot helikopterem

» CZYTAJ TAKŻEPola tulipanów w Holandii

Gdzie kupić bilet na wycieczkę helikopterem?

Bilety można zamówić online na oficjalnej stronie organizatora pod tym linkiem. Ale trzeba się pospieszyć, bo w 2024 roku wycieczki helikopterem odbywać się będą tylko w weekendy. W dodatku zaplanowane są tylko na kwiecień. A niektóre dni są już wyprzedane.

Koszt biletu dla dorosłych i dzieci od 12 roku życia to 159 €. Biorąc pod uwagę ceny takich atrakcji, to całkiem przystępna kwota. Dodamy, że niewielki, komfortowy helikopter pomieści czterech pasażerów. Lądowisko znajduje się w okolicach parku Keukenhof. O czasie wylotu zostaniesz poinformowany 3 dni wcześniej, abyś przybył na miejsce 15 minut przed lotem.

» CZYTAJ TAKŻEJak działa Holandia - Keukenhof i tulipany

Dlaczego warto polecieć helikopterem nad polami tulipanów?

Wiosenne Niderlandy to wybuch kolorów różnych odmian tulipanów. Z okazji tych kwiatów odbywają się tematyczne festiwale, targi i jarmarki odmian tulipanów. A w parku Keukenhof od marca do maja każdego dnia jest święto. Co ciekawe, co roku wybierany jest temat wiosennej imprezy. Przykładowo w ubiegłych latach była to twórczość Vincenta van Gogha i «Złota Era» (okres, w którym Holandia osiągnęła rozkwit gospodarczy. Wtedy to kraj ten stał się władcą mórz i odniósł niewiarygodny sukces w handlu). Na centralnym kwietniku z kwiatów stworzono domki nad kanałami Amsterdamu i słynną porcelanę z Delft.

Z lotu ptaka doskonale widać artystyczne pomysły ogrodników oraz obszerne pola hodowli tulipanów. Oprócz słynnego ogrodu kwiatowego Keukenhof zobaczysz holenderskie wybrzeże, bujne, zielone krajobrazy, stare wiatraki i unikalne wydmy Holandii. Takie wycieczki są odpowiednie nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Pozostawią one wiele wspomnień.

» CZYTAJ TAKŻEŚwięta i wydarzenia w Amsterdamie w ciągu roku

Co robić podczas oczekiwania na wycieczkę helikopterem?

Rozrywki w parku Keukenhof

Koniecznie odwiedź sam park Keukenhof nie tylko z lotu ptaka. Z daleka widać dużo, ale fantastyczne odmiany tulipanów i narcyzów można dostrzec tylko z bliska. Najlepiej przyjechać na otwarcie parku. Ponieważ do południa autobusy masowo przywożą grupy turystyczne, co sprawia, że trudno jest dokładnie przyjrzeć się każdej ekspozycji. Jak dotrzeć do Keukenhof z Amsterdamu na własną rękę, przeczytasz tutaj. Lub zarezerwuj wygodny transfer tutaj.

  • Przechadzaj się po parku w nieskończoność. Przyjrzyj się każdej ekspozycji, pozwól sobie cieszyć się tym, co widzisz, dokładnie wszystko obejrzyj. Na terenie parku jest aż 15 km ścieżek spacerowych i 32 mosty, a także działa 15 fontann.

  • Warto wspiąć się na taras widokowy na wiatraku – stamtąd też rozciąga się wyjątkowy widok, chociaż nie taki jak z helikoptera.

  • Koniecznie zdecyduj się na przejażdżkę po kanałach małą łódką. To wyjątkowe przeżycie. Aby uniknąć kolejek, zarezerwuj bilety wstępu do parku z transferem i rejsem tutaj.

  • Wokół parku można przejechać się rowerem. Rezerwacja wycieczki jest dostępna tutaj.

Nawet jeśli wcześniej byłeś obojętny na kwiaty, po wizycie w parku Keukenhof docenisz ich wartość i zaczniesz podziwiać ich delikatne piękno. Wybierz się na lot helikopterem nad polami tulipanów w Holandii.

Bajecznej podróży kwiatowej!

» CZYTAJ TAKŻEWycieczki samochodem do Holandii na własną rękę

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *