Dzielnice Amsterdamu: jaką wybrać do zakwaterowania

,
Amsterdam

Amsterdam jest stolicą, zarówno w dziedzinie kultury, jak i biznesu, a zatem nie jest obcy wszystkim tradycyjnym zaletom i wadom stolic europejskich. Turyści natomiast powinni być przygotowani na to, że to miasto nie zawsze jest takie samo jak stare obrazy holenderskich artystów.

Centralna dzielnica Amserdamu

Dzielnica Centre — jest historyczną częścią miasta, w skład której wchodzą dzielnice Jordaan, Jodenbyurt (dzielnica żydowska), Grachtengoardel, De Plantage, Nieuweizids i Audzeids. Kanały Brouwersgracht, Prinsengracht, Leynbansgracht i Leydsegracht, które są częścią tożsamości i dumy miasta. Jordaan jest bogaty w kawiarnie, bary i sklepy, nie jest to nudne miejsce dla turystów, i znajduje się tutaj słynny targ Nordermark.

Dzielnica żydowska będzie interesująca dla miłośników historii: nazwiska takie jak Rembrandt, Spinoza, Anna Frank są nierozerwalnie związane z tym punktem na mapie.

Główne ulice handlowe w Amsterdamie, Kalverstraat i Nyivendijk, biegną przez dzielnicę «Nowa Strona» (Nievezades) i przyciągają turystów i imprezowiczów luksusowymi domami towarowymi, takimi jak słynny De Bijenkorf. W tym samym kwartale znajduje się główny plac Dam (od słowa damba) i Królewska Rezydencja.

Stare Miasto (Audzeyds) to najstarsza część Amsterdamu ze szczególną architekturą i atmosferą. W tej części miasta skoncentrowane są najbardziej rozpoznawalne zabytki, takie jak Damrak Street, kanał Oude Schans i słynna dzielnica czerwonych latarni. Dzielnica czerwonych latarni może nie być najlepszą opcją do życia w Amsterdamie, ale z pewnością jest tania. Hotele w starym centrum znajdziesz tutaj.

Centrum jest wygodne przede wszystkim ze względu na bliskość głównych atrakcji. Możesz wyjść na zewnątrz i już cieszyć się widokiem. Jeśli nie masz nic przeciwko wesołemu nastrojowi większości turystów, pobyt w tym rejonie będzie bardzo wygodny. Kliknij tutaj, aby sprawdzić hotele w centrum Amsterdamu.

Dzielnica Grachtengoardel

Perła Amsterdamu to pierścień pięciu kanałów, dzielnica Grachtengordel, która ostatnio została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to nie tylko najpiękniejszy obszar z doskonałą infrastrukturą, przytulny i najprzyjemniejszy zarówno na wycieczki, jak i na pobyt stały, ale również bardzo drogi pod względem kosztów utrzymania.

Jeśli lubisz zabawę lub piękną architekturę, zostań tutaj. A tutaj link do hoteli.

Dzielnica Oud zuid

Musemplein (Plac muzeów) i Vondelpark znajdują się w modnej części miasta — dzielnicy Oud zuid. Jest to miejsce dla lokalnej elity, gdzie chodniki są myte szamponem, a dzieci mogą chodzić do szkoły bez opieki. Tutaj miłośnicy muzyki klasycznej z całego świata przyjeżdżają, aby posłuchać wyjątkowej akustyki słynnej sali koncertowej Concertgebouw.

Polecamy pobyt w tym rejonie dla turystów z dziećmi, ponieważ w pobliżu znajduje się słynny Vondelpark. Hotele znajdziesz tutaj.

Dzielnica De Pijp

Dzielnica De Pijp jest miejscem, które trzeba odwiedzić obowiązkowo, chociaż nie jest to obszar modny lub w ogóle bezpieczny. Ale to właśnie tutaj możesz poczuć się, jakbyś odbył podróż dookoła świata. Miejsce jest bardzo kolorowe, wielokulturowe, mieszkają tu ludzie z całego świata, dzięki czemu można poznać różne kultury, w tym różne kuchnie świata, a najważniejsze jest odwiedzenie rynku Aelberta Cuyp.

Dzielnica De Pijp jest dobra dla tych, którzy chcą zanurzyć się w codziennym życiu Amsterdamu. Kliknij tutaj, aby zobaczyć najlepsze hotele.

» CZYTAJ TAKŻEDzielnice Belgradu: gdzie się zatrzymać?

Dzielnica Noord

Dzielnica Noord nie jest celem podróży turystycznych, nie ma tam nawet metra, ale jest tania i dlatego uwielbiana przez młodych ludzi. To samo można powiedzieć o dzielnicy Zuidoost, z tą jedyną różnicą, że jest ona gęsto zaludniona przez emigrantów. Nie trzeba mówić o prestiżu i szacunku, jakim cieszą się te miejsca, ale jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze na zakwaterowaniu, to będzie odpowiednie miejsce. Należy jednak pamiętać, że aby dostać się do wszelkich atrakcji turystycznych, trzeba będzie przedostać się przez kanał, używając transportu publicznego.

Miasto z tysiącletnią historią znajdzie coś do zaoferowania każdemu gościowi, bez względu na jego budżet i zakres zainteresowań.

Przyjemnej podróży!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *