Bajeczne plaże na Korsyce: top-5

,
Pallombaggia

Jak dostać się do «tropików» z Paryża w ciągu półtorej godziny? Bardzo prostu: samolotem na Korsykę! Tutaj czasami wydaje się, że jesteś w Tajlandii: ten sam przebijający się biały piasek i morze o turkusowym kolorze. Ale nie tak gorąco, temperatura w lecie wynosi około 25–35 stopni. A jak czyste jest morze? Pomyśl o tym sam, jeśli na całej wyspie nie ma ani jednej fabryki. Korsykanie chronią swój raj. I uważają, że przyroda jest dla każdego, więc wstęp na nawet najbardziej szykowne plaże jest bezpłatny. Pozostaje wybrać plażę: jest ich wiele, nie można ich obejść w ciągu jednego lata. Nasza lista 5 najlepszych plaż na Korsyce pomoże Ci zdecydować.

Wspaniałe plaże znajdują się w południowej części Korsyki, w pobliżu miast Propriano, Porto Vecchio, Ajaccio i Bonifacio. Piękne plaże są także na północy — półwysep Cap Corse i w centrum wyspy. Autobusy do większości plaż nie dojeżdżają, więc najlepszą opcją jest wynajęcie samochodu, przejechanie się z przewodnikiem lub pojechanie do Nicei własnym samochodem i promem.

Pallombaggia

Zakochasz się w tym miejscu na zawsze! Wyobraźcie sobie typowy obraz Malediwów. Tak, tak, morze jest tego samego niesamowitego koloru, a piasek jest biały. Sielankę dopełniają kamienie w czerwonawym odcieniu, które wystają z wody: nie należy zapominać, że jest to Korsyka, a zapach rosnących w pobliżu sosen będzie o niej przypominał. Latem na plaży Pallombaggia zawsze jest wielu turystów, a w dalekiej przeszłości przyjeżdżali tu tylko myśliwi i «dzicy» turyści. Znajduje się on w gminie Porto-Vecchio.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć najlepsze oferty hoteli.

Porto-Vecchio: Wybierz hotel

Santa Giulia

Porto-Vecchio ma jeszcze jedną piękną plażę. Dwa kilometry białego piasku ciągnie się 10 minut od miasta, a lazurowe morze przyciąga wszystkich, którzy przechodzą obok. Jest więcej turystów niż na Pallombaggii. Być może dlatego, że na tej plaży znajdują się rowery wodne, katamarany i inne radości dla miłośników sportów wodnych. Jest też restauracja. Jeśli chcesz, możesz wypożyczyć leżak (jednak usługa ta jest dostępna na prawie wszystkich plażach).

Hotele można znaleźć tutaj, klikając ten link.

Santa Giulia Bay, Porto-Vecchio: Wybierz hotel

Îles Lavezzi

Kto nie marzyłby o byciu na bezludnej wyspie przez jeden dzień jako dziecko? Zaglądać do podwodnych jaskiń, zobaczyć czerwonawe skały fantazyjnych form (Calanques), opalać się na białym piasku — marzenie! Archipelag Lavezzi składa się z kilku małych wysp, z których jedna należy do Włoch, a ogólnie rzecz biorąc, Sardynia jest stąd w zasięgu ręki. Na Lavezzi można spacerować wyobrażając sobie siebie jako marynarza, który przybył na odległą wyspę. Od 1982 roku jest strzeżona, ale na szczęście jest otwarta dla turystów. To 10 km od Bonifacio. Chcesz spędzić cały dzień na Lavezzi? Cena biletu na łódź wynosi około 20 euro, stawki są różne dla dzieci, studentów i dorosłych oraz w zależności od różnych programów. Na przykład, po drodze można podpłynąć do grot. Jeśli wiesz, jak prowadzić motorówkę, możesz ją wynająć w porcie.

Najlepsze oferty hoteli można znaleźć tutaj.

Îles Lavezzi, Bonifacio: Wybierz hotel

» CZYTAJ TAKŻENajbardziej romantyczne miejsca we Francji: gdzie wybrać się na miesiąc miodowy

Saleccia i Lotu

Ci, którzy kochają wyspy, pokochają plaże Saleccia i Lotu. To nie jest dokładnie wyspa, można dostać się do nich samochodem terenowym. Wybierz, czy chcesz wybrać się na przejażdżkę jeepem na deser Agriat z przejazdem przez te plaże czy drogą morską na statku. Ceny promów w zależności od sezonu zaczynają się od 10 euro. Czekają na Ciebie kilometry białego piasku i najczystsze lazurowe morze. Krzewy rosną tylko na Korsyce i sąsiedniej Sardynii; ich zapach jest nie do opisania, a gdy zmieszany jest z zapachem sosny i morza, mmm… Odległość między plażami wynosi 4 km, ktoś pójdzie tam pieszo, ktoś pojedzie terenówką, a ktoś w powozie jak za dawnych czasów.

Tutaj można zobaczyć najlepsze oferty hoteli.

Saleccia Beach, Casta: Wybierz hotel

Algajola

Można podziwiać kolor wody przez długi czas, leżąc na piasku lub pływać w ciepłym morzu. Plaża znajduje się blisko miasta Calvi, więc pewnego dnia można połączyć spacer po starożytnej twierdzy ze spacerem wzdłuż morza.

Dla tych, którzy nie mają samochodu, oferujemy uroczą plażę na Ile Rousse. Wokół znajduje się również lazurowe morze, drobny biały piasek i piękna panorama. Jest również dostępny autobusem. Z Bastii można udać się do Saint-Florent, gdzie morze jest ciepłe i płytkie. Plaża w Saint-Florent jest również idealna do uprawiania sportów wodnych: świetnie jest wynająć kajak i popłynąć na drugą stronę plaży, gdzie stoi zrujnowana XV-wieczna wieża.

Jeśli przyjedziesz do Ajaccio, białe piaszczyste plaże nie są rzadkością. Jedną z popularnych plaż dla dzieci jest Mare e Sole (Korsykańska nazwa), aka Plage d’Argent. Jest tam sosnowy gaj, gdzie można urządzić piknik. W pobliżu jest plaża Isolella. Ze stacji Ajaccio na te plaże autobus kursuje 3 razy dziennie. Podróż samochodem zajmuje 15 minut, w kierunku Potriccio.

Rezerwuj hotele pod tym linkiem.

Algajola: Wybierz hotel

I wiedz, że niezależnie od tego, którą plażę wybierzesz, wszędzie jest czyste i przejrzyste morze. I to morze rozpryskuje się w twoim sercu, pozostawiając słony i słodki posmak.

Bajecznego wypoczynku! 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *