10 pomysłów, co robić w Nicei

, ,
Promenade des Anglais

Nicea przyciąga uwagę podróżników z całego świata. Jej historia sięga czasów Imperium Rzymskiego. Niezwykle piękna przyroda i bogate dziedzictwo kulturowe sprawiają, że Nicea jest jednym z najciekawszych miejsc na Lazurowym Wybrzeżu.

Nicea jest pełna unikalnych atrakcji i ekscytujących zajęć. Po prostu nie można się tam nudzić! A w tym artykule zaoferujemy Ci listę 10 ważnych rzeczy, bez których nie możesz się obejść!

Spacer po Promenadzie Anglików

Spacer po słynnej Promenade des Anglais jest idealny, aby chłonąć piękno lazurowych wód Morza Śródziemnego. Swoją nazwę otrzymał, ponieważ została stworzona przez Brytyjczyków, którzy pod koniec XVIII wieku często przyjeżdżali do Nicei w celach rekreacyjnych.

Ta długa ulica, ozdobiona z jednej strony rzędem palm, a z drugiej lazurowymi pasami morza, jest nadal uważana za jedno z najpiękniejszych i najprzyjemniejszych miejsc w Nicei. Tutaj można spędzić cały dzień spacerując nad morzem, lub usiąść wygodnie na ławce i kontemplować odległość od morza.

Poznaj zakątki Starego Miasta

Ten wąski labirynt małych uliczek pojawił się w Nicei na długo przed najazdem arystokratów. Tutaj do dziś panuje prawdziwy prowansalski duch, a w sklepach miejscowych rzemieślników można znaleźć wiele przydatnych i przyjemnych prezentów: od oliwy z oliwek po zabawne figurki kotów.

Ulice Starego Miasta można zwiedzać w nieskończoność, odkrywając za każdym razem nowe miejsca. Jeśli zgłodniejesz, spróbuj zejść z utartych szlaków i znajdź domową restaurację ukrytą w zakamarkach, aby zasmakować prawdziwej prowansalskiej kuchni.

» Czytaj także10 dań, których warto spróbować w Prowansji

A jeśli chcesz bardziej przemyślany spacer z ciekawymi opowieściami o zabytkach, weź ze sobą mobilnego przewodnika, choć jest tylko w języku angielskim. Indywidualna wycieczka w aplikacji nie jest droższa od filiżanki kawy!

Idź do muzeum

Nicea jest godna uwagi, ponieważ jest idealna dla wypoczynku na plaży, ale także bardziej edukacyjnej wersji. W Nicei znajduje się wiele muzeów, starych i nowych, poświęconych sztuce, historii i nauce.

Osoby zainteresowane współczesnymi trendami kulturalnymi powinny koniecznie odwiedzić Muzeum Sztuki Nowoczesnej. W Galerii Jean Renoir można zobaczyć prace powstających lokalnych artystów. Dwa muzea poświęcone wielkim artystom należą do najpopularniejszych i najbardziej znanych atrakcji w Nicei: Muzeum Matisse’a i Muzeum Chagalla.

Nice: Wybierz hotel

Idź na targ kwiatowy

Ulica Cours Saleya ma kilka różnych rynków, z których najbardziej znanym jest rynek kwiatowy, który działa od wtorku do niedzieli. W rzeczywistości można tu kupić nie tylko kwiaty, ale także owoce i warzywa. Rynek ten nazywany jest rynkiem kwiatów, ponieważ sprzedaż kwiatów zawsze odgrywała ważną rolę w historii Nicei. Na przykład, w 1897 r. Nicea była pierwszym miejscem na świecie, które sprzedawało świeżo pocięte kwiaty luzem.

Rynek kwiatowy na Cours Saleya jest królestwem jasnych kolorów, smaków, zapachów i, do pewnego stopnia, przykładem sztuki projektowania, a można się o tym przekonać widząc jak starannie sprzedawcy wykładają swój towar.

Odwiedź świątynie

Nicea jest ozdobiona nie tylko wybrzeżem morskim i pięknymi roślinami, ale także strukturami architektonicznymi, w tym starożytnymi katedrami i kaplicami. Na szczególną uwagę zasługuje Kaplica Miłosierdzia jako przykład południowej architektury świątynnej i Kościół Zwiastowania, który jest bogaty w zdobienia i barokowe dekoracje.

Spróbuj soccy

Socca to placek z mąki z ciecierzycy z oliwą z oliwek, jeden z ulubionych przysmaków na południu Francji, zwłaszcza w Nicei. Socca jest pieczona w dużym piecu i natychmiast podawana. W Nicei jest wiele miejsc, gdzie można spróbować soccy, jednym z najbardziej popularnych jest rynek Cours Saleya. Gorąca socca i kieliszek lokalnego wina to dobra opcja na szybką, smaczną i tanią przekąskę w ciągu dnia, kiedy nie ma czasu na większy lunch.

Zapoznaj się z historią Nicei

Aby dowiedzieć się więcej o historii Nicei, przyjrzyj się pozostałościom rzymskich ruin w ogrodach Cimiez. W ten sposób można sobie wyobrazić, jak wyglądała stolica Riwiery w czasach starożytnych. Rzymianie często odwiedzali te miejsca, by uciec przed prześladowaniami, a czasem by kupić smakołyki z południowej Francji, które miały być wysłane do Rzymu.

W ogrodach Cimiez można zobaczyć starożytny amfiteatr, w którym obecnie odbywa się Nicejski Festiwal Jazzowy, łaźnie rzymskie oraz Muzeum Archeologiczne, w którym znajduje się bogata kolekcja starożytnych artefaktów.

Jedź do Monako

W ciągu jednego dnia możesz podróżować z Nicei do innego kraju, Księstwa Monako, a podróż ta będzie kosztować tylko 3€, jeśli pojedziesz autobusem. Nieważne, jak luksusowo wygląda Nicea, dopiero po przyjeździe do Monako zobaczysz, jak wygląda prawdziwy szyk.

» Czytaj takżeJak dostać się z Nicei do Monako?

Można zobaczyć wspaniały budynek kasyna, popatrzeć na pałac książęcy, przejść się po japońskim ogrodzie, który został urządzony przez księżniczkę Grace, i po prostu obejrzeć wymierzone życie Monegasków, których bez przesady można sklasyfikować jako najbardziej zamożnych ludzi na świecie.

Monte Carlo: Wybierz hotel

Delektuj się domowymi lodami

Nicea jest bardziej włoska niż francuska, widać to w menu lokalnych restauracji, gdzie makarony i pizza są bardziej powszechne niż dania francuskie. Nic dziwnego, że w Nicei jest tak wielu producentów pysznych lodów domowej roboty, a i w tym można poczuć wpływy sąsiednich Włoch. Oprócz tradycyjnych smaków, spróbuj bardziej odważnych opcji, takich jak lody o smaku lawendy, kaktusa lub cynamonu.

Zrelaksuj się na plaży

Jedną z głównych atrakcji Nicei jest zapoznanie się z jej plażami. Miasto posiada wiele różnych plaż: duże i małe, prywatne i publiczne. Jeśli przyjeżdżasz do Nicei tylko na kilka dni, najłatwiej jest wybrać się na plażę w pobliżu Starego Miasta. Pamiętaj, że w Nicei są żwirowe plaże, więc jeśli nie chcesz siedzieć na skałach, możesz udać się na płatną plażę i wynająć wygodne leżaki i parasol, który ochroni Cię przed słońcem.

Bawcie się dobrze! 

» Czytaj takżeLazurowe Wybrzeże: dokąd oprócz Nicei pojechać nad morze?

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *