Rejs po Sekwanie

,
Tramwaj wodny i coś jeszcze

Podróż tramwajem wodnym po Sekwanie to możliwość zobaczenia całego centrum Paryża w pół godziny. Bo Sekwana to nie tylko rzeka – w rzeczywistości, jest to główna „ulica” miasta. Wzdłuż jej biegu wznoszą się: Wieża Eiffla, Luwr, Notre-Dame, Conciergerie, Pałac Inwalidów i Muzeum d’Orsay. A ile jest mostów…

Najlepszą ze wszystkich wycieczek proponowanych turystom w Paryżu, jest rejs tramwajem wodnym. Istnieje kilka opcji, a każda z nich ma swoje lepsze i gorsze strony. Przed zakupem biletu warto zapoznać się z kilkoma ofertami i programami.

Rejs z przystankami

Jednym z najbardziej wygodnych i jednocześnie popularnych przewoźników jest Bateau Bus. W rzeczywistości jest to prawdziwy środek komunikacji miejskiej. Jego główną cechą jest możliwość opuszczenia tramwaju na każdym z 8 przystanków w centrum miasta (Notre-Dame, Luwr, Orsay, Wieża Eiffla, Ratusz, Pola Elizejskie, dzielnica Saint-Germain-des-Prés i Ogród Botaniczny). Co więcej, aby ponownie wejść na pokład i zwiedzać dalej, nie musimy kupować kolejnych biletów. Te, które wcześniej skasowaliśmy, są ważne przez jedną lub dwie doby.

Bateau Bus

Łodzie wycieczkowe kursują co 20 minut, od marca do września (co 25 minut w pozostałych miesiącach). Turysta z biletem może wsiąść do dowolnego tramwaju wodnego, aby kontynuować podróż. Oferta jest bardzo wygodna, ponieważ pozwala na niekorzystanie z transportu publicznego przez dwa dni.

Bilet jednodniowy dla dorosłych kosztuje 16 €, dwudniowy – 19 €. Cena dla dzieci (do lat 16) to odpowiednio 7 i 10 €. Dzieci poniżej 3 lat mogą podróżować za darmo. Łodzie kursują od 10:00 do 21:30 (19:00 w okresie zimowym). Kupić bilety można na tej stronie internetowej.

» CZYTAJ TAKŻEZwiedzanie Paryża autobusami piętrowymi

Rejs łodzią po Sekwanie

Rejs łodzią po Sekwanie

Jeśli wolelibyście wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem, zwróćcie uwagę na ofertę klasycznych rejsów na podkładzie wygodnego statku, który odbija od przystani Bateaux Parisiens. Znajduje się ona przy moście d’Iena, u stóp Wieży Eiffla, a więc nie trzeba będzie jej długo szukać. Przejazd trwa około godziny. W tym czasie pasażerowie zobaczą większość atrakcji, zabytków architektury i miejsc ważnych historycznie.

Dla dzieci poniżej 3 lat wstęp jest bezpłatny. Dzieci poniżej 16 lat za bilet zapłacą 6 €. Dorośli będą musieli wydać na tę przyjemność 14 €. Łodzie kursują co pół godziny (co godzinę w okresie od października do marca) z trzeciego stanowiska portu de la Bourdonnais. Pierwszy statek wypływa o 10:00, a ostatni wraca do portu o 22:30. Latem obowiązuje przerwa obiadowa. Łodzie nie kursują w dni Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Bilety możesz porównać i zarezerwować klikając w ten link.

» CZYTAJ TAKŻEKanał Saint Martin w Paryżu

Obiad i kolacja na łodzi wycieczkowej w Paryżu

Zgłodniałeś, ale nie chcesz iść do zwykłej restauracji lub kawiarni? W takim razie możesz zjeść kolację na pokładzie łodzi płynącej po Sekwanie. Naciesz się pięknem Paryża i smakiem francuskiej kuchni na rejsie z lunchem, który wyrusza o 12:45. Ostatni gość wchodzi na pokład na 15 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia wycieczki. Każdego dnia kucharze starają się zaskoczyć gości nowymi potrawami. Czas trwania wycieczki – 2 godziny.

Rejs łodzią po Sekwanie

Istnieje kilka kategorii biletów na rejs po Sekwanie. Najbardziej skromna opcja to „Etoile” – 67 €. Jest też „Privilege” i „Premier”, kosztujące odpowiednio 85 i 99 €. Różnią się one głównie menu. Decydując się na najdroższą opcję, możesz spodziewać się dobrego wina i kuchni najwyższych lotów. Bilet dla dzieci kosztuje 44 €. Tutaj można zarezerwować rejs z lunchem.

Restauracja na wodzie brzmi dobrze, ale jeszcze lepiej brzmi romantyczna kolacja we dwoje przy świetle księżyca, połączona z rejsem wśród najpiękniejszych zabytków miasta sztuki i miłości. Statek odbija od przystani Bateaux Parisiens o godzinie 20:30 i wraca do niej po 2,5 godziny. Wieczorem specjalną atmosferę tworzy muzyka na żywo – relaksujące utwory muzyki poważnej, wykonywane przez kilku skrzypków z akompaniamentem pianina. Dla dorosłych przygotowano kilka opcji, których ceny zaczynają się na 99 €, a kończą na 205 €. Zarezerwuj romantyczną kolację na falach Sekwany, klikając w ten odnośnik.

Jedna porada od Paris10.pl: przyjdź na lunch lub kolację nieco wcześniej. Goście zaczynają zajmować miejsca około pół godziny przed czasem rozpoczęcia rejsu. To gdzie usiądziesz, często zależy od tego, o której godzinie zjawiłeś się w porcie. Ponadto, przed kolacją kelnerzy roznoszą aperitify, aby umilić gościom czas oczekiwania. Zwykle będzie to kieliszek kiru, czyli koktajlu składającego się z białego wina i likieru z czarnej porzeczki (crème de cassis) lub inny napój alkoholowy.

» CZYTAJ TAKŻERestauracje z najlepszym widokiem na Paryż

Tramwaj wodny i coś jeszcze

Tramwaj wodny i coś jeszcze

Turystów może również zainteresować rejs z wizytą w Moulin Rouge, transferem i kolacją z widokiem na Wieżę Eiffla. Koszt całej wycieczki to 275 €. Za te pieniądze odbiorą nas z hotelu, zapewnią przewodnika, spławią rzeką, nakarmią kuchnią francuską, napoją dobrymi winami, a następnie przewiozą do najsłynniejszego kabaretu na świecie. Oferta skierowana jest wyłącznie do osób dorosłych. Autobus zbierający turystów wyrusza o godzinie 17:30. Planowany powrót do hotelu o godzinie 23:30. Bilety można kupić tutaj.

Do wyboru jest wiele ofert i pakietów – niektóre z nich pozwolą podróżującym oszczędzić i czas, i pieniądze. Jeśli chcesz dostać się na Wieżę Eiffla bez stania w kolejce, a bilety w Internecie już się skończyły, polecamy skorzystać ze specjalnej oferty „Tramwaj wodny + zwiedzanie Paryża + Wieża Eifla”. Wyjdzie taniej i dużo ciekawej!

Miłej podróży!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *