Barcelona z dziećmi: 10 miejsc, w które warto się wybrać

,
Barcelona z dziećmi

Jeśli przyjechaliście do Barcelony nie na romantyczne wczasy we dwoje, a na rodzinne wakacje z dziećmi, to podróż ta z pewnością będzie miała nieco inny rytm. Zastanawiacie się gdzie w mieście oferującym tak wiele kuszących atrakcji zabrać wasze pociechy?

Akwarium

Budynek akwarium znajduje się na samej plaży. Jeśli przyjechaliście do Barcelony w okresie letnim, to po wizycie w akwarium dobrym pomysłem będzie po prostu spędzenie czasu nad morzem. Barcelońskie Akwarium zachwyca swoimi rozmiarami i różnorodnością żyjących w nim ryb! Od niedawna oferuje ono także dzieciom możliwość spędzenia nocy z rekinami naprzeciwko akwarium. Podczas tej atrakcji, maluchy dowiedzą się o tym jak drapieżcy zachowują się w nocy i kiedy się budzą. Jeśli wasza pociecha chciałaby wziąć w tym udział, zaopatrzcie się w śpiwór, piżamę i latarkę. Bilety na to wydarzenie warto zarezerwować z wyprzedzeniem.

Najbliższa stacja metra: Barceloneta (Linia żółta, L4).

Aby uniknąć stania z dziećmi w kolejkach pod palącym letnim słońcem, zarezerwujcie bilety wcześniej na tej stronie.

Zoo

Zoo znajduje się w parku Ciutadella. To miejsce bardzo urokliwe i z pewnością warte uwagi. Dla dzieci główną zaletą wizyty tam będzie na pewno wycieczka do zoo, w którym podziwiać będą przeróżne egzotyczne zwierzęta.

Najbliższe stacje metra: Ciutadella lub Vila Olímpica (Linia żółta, L4).

Cena biletów: około 12 € dla dzieci i około 20 € dla dorosłych. Kup bilet online tutaj.

Park Tibidabo

Po przeciwległej stronie miasta względem góry Montjuïc znajduje się równie ważna góra Barcelony — Tibidabo, na której znajdziecie wspaniały park rozrywki. Niektóre z oferowanych tam atrakcji z pewnością zainteresują także dorosłych. W parku znajduje się również muzeum robotów.

Najbliższa stacja metra: Av. Tibidabo (linia pomarańczowa, L7).

Muzeum Nauki i Planetarium Barcelony – CosmoCaixa

Muzeum Nauki to miejsce po prostu niesamowite. Traficie tam na wiele edukacyjnych wystaw dla dzieci i dorosłych — począwszy od demonstracji działania ruchomych schodów, aż po wzajemnie interakcje między elementami wszechświata. Tam na każdym kroku będziecie mieli możliwość nie tylko zobaczenia, ale także samodzielnego przetestowania pracy pewnych zjawisk fizycznych i zrozumienia, dlaczego funkcjonują one w ten, a nie inny sposób. Nie tylko dzieci, a również dorośli będą się mogli tam wiele nauczyć.

Najbliższa stacja metra: Av. Tibidabo (linia pomarańczowa, L7).

Bilety do tego miejsca nie są szczególnie drogie — kosztują około 4-7 €. Zobacz ofertę City Pass, dzięki której zaoszczędzić czas i pieniądze.

Muzeum broni

Muzeum broni znajduje się na wzgórzu Montjuïc, w samej jego twierdzy, z której roztacza się wspaniały widok na całą Barcelonę. Wizyta w twierdzy i muzeum broni będzie interesująca zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Najbliższa stacja metra: Parallel (Green Line, L3).

Po zakończonym zwiedzaniu, możecie wjechać na szczyt góry kolejką linową, co nieco wydłuży waszą wycieczkę.

Muzeum FC Barcelona

Wizyta w interaktywnym muzeum klubu piłkarskiego FC Barcelona niewątpliwie będzie punktem kulminacyjnym podróży do stolicy Katalonii dla każdego fana piłki nożnej. Jeśli wasze dzieci uwielbiają ten sport, to radości z wycieczki w to miejsce nie będzie końca. Muzeum znajduje się na stadionie Camp Nou.

Najbliższe stacje metra to Collblanc i Badal (Linia niebieska, L5) lub Palau Reial (Linia zielona, L3).

Wycieczki dla fanów piłki odbywają się stale. Bilety możecie nabyć tutaj.

Port Aventura

Niedaleko Barcelony znajduje się ogromny, znany na całym świecie park rozrywki — Port Aventura. Jeśli jesteście miłośnikami mocnych emocji, to to miejsce wam je zagwarantuje! To wspaniała rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Polecamy jednak spędzić w Port Aventura 2 dni, ponieważ atrakcji jest tam multum i szkoda byłoby z powodu braku czasu ominąć niektóre z nich. Kup bilet online tutaj.

Dojazd do Port Aventura z Barcelony pociągiem zajmuje mniej niż 2 godziny — do stacji Port Aventura. Bilety z przesiadkami można znaleźć tutaj

Obóz letni

Jeśli przyjechaliście na rodzinne wakacje do Barcelony na dłużej niż tydzień, możecie zapisać swoje dziecko na obóz letni. Będzie to dla niego świetną okazją, aby poćwiczyć język angielski lub hiszpański i nauczyć się interesującego go sportu. Barcelona posiada bardzo rozbudowaną ofertę obozów dla dzieci, jednak jeśli chcecie z takiego skorzystać, należy zapisać się z wyprzedzeniem. Istnieje również możliwość wyboru czasu trwania zajęć, w których dziecko będzie brało udział — zaczynając od południa tylko przez kilka dni, a kończąc z pełnym pobycie na obozie z noclegiem i wyżywieniem przez kilka tygodni.

Plaża

To chyba jasne, że pojechać do Barcelony i nie wybrać się na plażę byłoby przestępstwem. Jeśli przyjedziecie do Barcelony w okresie od maja do października, będziecie mieli dużą szansę na kąpiel w morzu. Jeśli jednak odwiedzacie stolicę Katalonii w chłodniejszej części roku, wówczas spacer po promenadzie w słoneczny zimowy dzień również będzie bardzo przyjemny.

Najbliższa stacja metra: Barceloneta, Linia żółta, L4.

Fontanna muzyczna

U podnóża góry Montjuïc znajdują się znane fontanny muzyczne Barcelony. Odbywające się z ich użyciem spektakle to imponujący widok zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Przed pokaz fontanny, polecamy wybrać się smaczny, gęsty i niedrogi posiłek w pobliskiej restauracji-bufecie Wok.

Najbliższa stacja metra: Espanya (Linie: Czerwona L1, Zielona L3, Różowa L8).

Barcelona oferuje dzieciom wiele znakomitych rozrywek, które z pewnością pozostaną w ich pamięci na wiele lat. Pamiętajcie, aby sprawdzić też ofertę ciekawych wycieczek po mieście.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *