Co warto zwiedzić w Barcelonie? 10 głównych atrakcji. Mapa, bilety, ceny na rok 2019

13 lut 2021
Sagrada Família

W poniższym artykule znajdziecie informacje o najbardziej znanych zabytkach Barcelony. Co jasne, w mieście tym jest znacznie więcej ciekawych miejsc, jednak na początek polecamy zapoznać się z tymi najpopularniejszymi (jeśli chcielibyście dostać się w każde z tych miejsc bez kolejki i ze zniżką - zaopatrzcie się w kartę City Pass).

Świątynia Pokutna Świętej Rodziny - Sagrada Família

Sagrada Família

To kościół robiący niesamowite wrażenie. Położona jest w dzielnicy Eixample, na terenie której od 1884 roku tworzył swoje dzieła wielki architekt Antonio Gaudi. Niestety zmarł on już w 1925 roku, nie mając czasu dokończyć budowy swojej znakomitej Świątyni Pokutnej Świętej Rodziny, a to właśnie praca nad nią była głównym celem jego życia. Sagrada Família po dziś dzień nie została ukończona. Obecnie finalizacja jej budowy planowana jest na rok 2025, a zatem w setną rocznicę śmierci wielkiego architekta.

Już teraz możliwe jest wejście po spiralnych schodach na szczyt katedry i podziwianie roztaczającej się wokół magicznej panoramy miasta. Nie zapominajcie jednak o kolejkach przed wejściem. Radzimy kupić bilety z wyprzedzeniem.

Przydatne informacje:

Godziny otwarcia: Świątynia jest otwarta od kwietnia do września w godzinach od 9:00 do 20:00, a przez resztę roku do godziny 18:00.

Ceny biletów: Bilet normalny - 15 €, dla studentów i emerytów - 12 €, zwiedzanie bazyliki i domu Gaudiego - 17 €.

Nasza rada: najlepiej jest kupić bilet z wyprzedzeniem, dzięki czemu unikniecie stania przez 2-3 godziny w kolejce (czasami zdarza się też tak, że wszystkie bilety na dany dzień wyprzedawane są w Internecie i nie można w ogóle kupić ich na miejscu). Z wyprzedzeniem bilety do świątyni możecie kupić tutaj.

Stacja metra: Sagrada Familia (linie 2 i 5).

Więcej informacji o tym i innych zabytkach Barcelony znajdziecie w naszym artykule. 

Park Güell

Park Güell

Ten pełen uroku park to kolejne miejsce zaprojektowane przez architekta Antonio Gaudiego na początku XX wieku w górnej części Barcelony. Park Güell oczaruje was urokliwymi domkami z piernika i niesamowitymi rzeźbami z mozaiki, spośród których największą furorę robi jaszczurka. Nasza rada: Do parku najlepiej wybrać się rano lub wieczorem. Tym sposobem unikniecie upału i tłumów turystów. 

Przydatne informacje:

Godziny otwarcia: od listopada do lutego: od 10:00 do 18:00, od marca do października: od 10:00 do 19:00, od kwietnia do września: od 10:00 do 20:00, od maja do sierpnia: od 10:00 do 21:00.

Wstęp: 7,5 € dla dorosłych, 5,25 dla dzieci i osób powyżej 65 lat. Bilety znajdziecie tutaj.

Stacja metra: Lesseps (linia zielona, L3)

Góra Montjuïc

Góra Montjuïc

Góra Montjuïc to kompleks oferujący wiele atrakcji turystycznych.

Znajdziecie tam:

 • Twierdzę i wieżę Montjuïc
 • Stadion Olimpijski imienia Lluísa Companysa (Estadio Olímpico Lluís Companys)
 • Magiczną fontannę (Font màgica de Montjuïc) - fontannę muzyczną w futurystycznym stylu, fantastycznie oświetlona nocą
 • Narodowe Muzeum Sztuki Katalońskiej (Museu Nacional d'Art de Catalunya)
 • Pawilon barceloński (Pavelló Mies van der Rohe)
 • Muzeum Picasso i Joana Miró
 • Miasteczko Hiszpańskie Poble Espanyol
 • Parki Montjuïc - wspaniałe trasy spacerowe, często uczęszczane przez rowerzystów i łyżwiarzy.

Nasza rada: zalecamy poświęcenie na zwiedzenie Montjuïc co najmniej jednego dnia i zakończyć go pokazem fontanny muzycznej. Niedaleko niej w restauracji Wok zjecie bardzo smaczny i niedrogi posiłek.

Stacja metra: Ze stacji Parallel dostańcie się na przystanek kolejki (Funicular de Montjuïc) i przejedźcie nią do stacji Passeig de Miramar Avenue. Aby dostać się wyżej, należy skorzystać ze stacji kolejki linowej Teleferico.

Autobusy: nr 50 lub nr 55 do bazy kolejki linowej Teleferico.

Wzgórze Tibidabo

Wzgórze Tibidabo

Po przeciwnej stronie miasta względem Montjuïc znajduje się kolejna równie słynna góra - Tibidabo. Na jej szczycie znajduje się przepiękny kościół, w którym wspinając się po spiralnych schodach, dotrzecie na sam jego szczyt - do posągu Chrystusa. Stamtąd rozciąga się również niezapomniany widok na Barcelonę.

Jeśli podróżujecie z dziećmi, wycieczka na Tibidabo będzie świetnym wyborem. Znajduje się tam bowiem park rozrywki, który wasze dzieci z pewnością zapamiętają na długi czas.

Dojazd: Skorzystajcie z brązowej linii metra nr 7 do stacji Tibidabo (Avinguda del Tibidabo), a następnie wyjedźcie windą na powierzchnię. Po wyjściu z metra po drugiej stronie drogi zobaczycie przystanek zabytkowego niebieskiego tramwaju (Tramvia Blau). Przejazd tramwajem w jedną stronę kosztuje 4,8 €. Zawiezie was on do kolejki linowej prowadzącej na szczyt wzgórza. Koszt przejazdu to 7,5 € w jedną stronę.

Bilety do parku rozrywki na wzgórzu Tibidabo znajdziecie tutaj.

Casa Batlló

Casa Batlló

Casa Batlló jest jednym z najbardziej niezwykłych dzieł architektonicznych Antonio Gaudiego. W domu tym nie ma ani jednej prostej linii - nawet rury na jego dachu mają fantazyjne kształty. Legendy głoszą, że inspirację do stworzenia tej budowli Gaudi czerpał z samej natury. 

Przydatne informacje:

Godziny otwarcia: Pon. - Nd: 9:00 - 21:00 (ostatnie wejście o 20:20). W dni specjalne muzeum zamykane jest o godzinie 14:00. W święta muzeum jest nieczynne.

Bilety: dorosły - 24,5 €; studenci, emeryci - 20,5 €; dzieci poniżej 7 lat - bezpłatnie. Przewodnik audio jest wliczony w cenę biletu. Bilety można kupić z wyprzedzeniem.

Adres: Passeig de Gracia 43, Barcelona,

Stacja metra: Passeig de Grasia (linia L 3), od Casa Mila do Casa Batlló można przejść pieszo.

Dom Mili (Casa Mila)

Casa Mila

To ostatnia ze świeckich prac Gaudiego. Po ukończeniu ów projektu dla rodziny Mila, architekt w pełni poświęcił się pracy nad Sagrada Familia.

Przydatne informacje:

Godziny otwarcia: W trakcie lata od 9:00 do 20:00, w pozostałe pory roku do 18:30.

Cena wstępu: dorośli: 22 €, studenci i dzieci: 11 €, dzieci poniżej lat 6: bezpłatnie. Bilety znajdziecie pod tym linkiem.

Adres: Carrer Provença, 261, 08008, Barcelona, ​​Espagne

Stacja metra: Diagonal (linie 3 i 5)

Autobusy: 7, 16, 17, 22, 24 i 28.

Plaże

Plaże

Linia brzegowa Barcelony ma długość około 4,5 km. Rozpościerające stamtąd widoki, złoty piasek i lekki powiew morskiej bryzy pomogą wam odpocząć od zgiełku miasta i dodadzą niesamowitego uroku waszym wakacjom. Na barcelońskich plażach, w blasku gorącego hiszpańskiego słońca zaznacie błogiego relaksu, napijecie się szklaneczki sangrii, a podczas rodzinnych wczasów z dziećmi zbudujecie zamki z piasku. Jeśli jesteście amatorami aktywnego wypoczynku, możecie także spróbować swoich sił w sportach plażowych.

Plaże Barcelony są schludne i bardzo dobrze wyposażone. Znajdziecie tam wszelkiego rodzaju przydatne miejsca tj. kawiarnie, punkty pierwszej pomocy, prysznice, toalety, budki ratowników, posterunki policji, wypożyczalnie leżaków i parasoli przeciwsłonecznych. Plaże zapewniają turystom przyjemny wypoczynek nad morzem, a co najważniejsze, wstęp na nie jest całkowicie bezpłatny!

Przydatne informacje: Wynajem leżaków kosztuje średnio 6 € za osobę, a parasola 5 €.

 • Sant Sebastia - Stacja metra: Barceloneta, linia L4
 • Barceloneta - Stacja metra: Barceloneta i Ciutadella, linia L4
 • Mar Bella - Stacja metra: Selva de Mar, linia L4
 • Nova Mar Bella - Stacja metra: Selva de Mar i El Marsesme
 • Llevant - Stacja metra: Selva de Mar, linia L4
 • Nova Icaria - Stacja metra: Ciutadella i Bogatell, linia L4
 • Sant Miquel - Stacja metra: Barceloneta i Ciutadella
 • Bogatell - Stacja metra: Poblenou i Llacuna, Linia L4
 • Zona Banys Forum - Stacja metra: Maresme i Forum
 • Somorrostro - Stacja metra: Willa Barceloneta i Ciutadella, linia L4

Wzdłuż wybrzeża znajdziecie także wygodne hotele.

Dzielnica gotycka (Barrio Gotico)

Barrio Gotico

Aby w pełnej krasie podziwiać prawdziwą katalońską architekturę, odwiedźcie Dzielnicę Gotycką - skansen z ogromną liczbą gotyckich budynków, jakich nie zobaczycie nigdzie indziej w Europie. To właśnie tam przed laty znajdowała się słynna rzymska wioska Barsino będąca pierwowzorem współczesnego miasta. Do dnia dzisiejszego zachowały się tam budynki z 14-15 wieku, a także pojedyncze budowle z czasów antycznych. Między ulicami Carrer de la Tapineria i del Sots-Tinent Navarro będziecie mogli podziwiać pozostałości rzymskiego muru, a w centrum skansenu odwiedzicie piękną katedrę św. Eulalii, kościół i kaplicę. Większość uliczek Dzielnicy Gotyckiej jest bardzo wąska, kręta i zamknięta dla turystów, co dodaje temu miejscu szczególnego klimatu.

Adres: Avda Placa de la Catedral, Dzielnica Gotycka, 08002 Barcelona, ​​Espagne

Stacja metra: Jaume I

Jeśli chcecie uprościć sobie życie i zaoszczędzić czas na błądzeniu po wąskich uliczkach. Przewodnik oprowadzi was po wszystkich jej najważniejszych miejscach i przybliży was do ich historii. 

Akwarium

Akwarium

W tym miejscu przechadzając się przez 80-metrowy podwodny tunel, będziecie mogli podziwiać rekiny, płaszczki, ośmiornice i innych mieszkańców morza. W kompleksie znajdziecie ponad 30 gigantycznych akwariów zamieszkiwanych przez ponad 11 000 wodnych stworzeń, reprezentujących 450 gatunków.

Przydatne informacje:

Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku od 09:30 do 21:00, w soboty, niedziele i święta od 09:30 do 21:00. W czerwcu i wrześniu 09:30 - 21:30, w lipcu i sierpniu 09:30 - 23:00.

Cena wstępu: dzieci poniżej 3 lat - bezpłatnie, bilet dla dorosłych - 18 €. Dzieci od 5 do 10 lat - 13 €, od 3 do 4 lat - 6,50 €. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą darmowego przewodnika audio dostępnego w punkcie informacyjnym.

Bilety kupicie pod tym linkiem.

Adres: Moll d'Espanya, 7, Barcelona, ​​Espanya

Stacja metra: Drassanes (linia L3) lub Barceloneta (linia L4).

Życzymy miłego spaceru po Barcelonie! 

Dodaj komentarz

Restricted HTML

 • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki