Gdzie się zatrzymać na Lazurowym Wybrzeżu: 10 najlepszych miast

,
Azure coast

Lazurowe Wybrzeże – luksusowa linia brzegowa Morza Śródziemnego – zaczyna się w mieście Théoule-sur-Mer i rozciąga się aż do granicy francusko-włoskiej. Wzdłuż tej trasy znajdują się najpiękniejsze miasta południowej Francji: Cannes, Nicea, Antibes, wśród których nawet jest odrębne państwo – Monako.

Nazwa „Lazurowe Wybrzeże” od dawna jest synonimem dostatniego życia, niekończących się uroczystości i zabawy, głównie dzięki słonecznej pogodzie, która panuje tu przez cały rok i naturalnemu pięknu wybrzeża Morza Śródziemnego.

Planując wakacje na Lazurowym Wybrzeżu, ważne jest, aby wybrać najlepsze miejsce na pobyt, aby być blisko morza, a jednocześnie doświadczyć bogatej kultury tego obszaru. Wybierz jedno z tych dziesięciu miast, a na pewno nie pożałujesz!

» Czytaj takżeZabytki i miasta na Lazurowym Wybrzeżu

Nicea

Nicea

Stolica regionu, położona we wschodniej części Lazurowego wybrzeża łączy w sobie żywiołową energię Włoch i subtelny urok Francji. Oto trzy z wielu zalet Nicei:

  • Po pierwsze, miasto jest pełne wszelkiego rodzaju rozrywek: muzea, kluby, sklepy, restauracje, galerie, teatry itd.
  • Po drugie, miasto posiada kilka plaż, więc nie będziesz musiał nigdzie wyjeżdżać, aby cieszyć się balsamicznym Morzem Śródziemnym.
  • Po trzecie, można powiedzieć, że Nicea znajduje się w centrum Lazurowego wybrzeża, i jest świetną bazą wypadową do podróży zarówno wzdłuż francuskiej strony Riwiery, jak i dalej, do Włoch.

» Czytaj także10 pomysłów, co robić w Nicei

Nicea: Wybierz hotel

Antibes

Antibes

W zachodniej części Lazurowego wybrzeża znajduje się maleńkie miasteczko Antibes. Jego losy są niezwykłe: z prostej wioski rybackiej przekształciło się w przystań dla najbardziej luksusowych jachtów świata. Antibes może nie wygląda tak elegancko jak Nicea, ale kiedy zagubisz się w jego zawiłych uliczkach, zakochasz się w tym mieście na zawsze.

Antibes posiada zarówno swoje plaże, jak i niezwykłą atmosferę prawdziwej Prowansji, którą miasto zdołało zachować do dziś. Idealna baza wypadowa na spokojne wakacje, jeśli chcesz połączyć wycieczki na plażę z programem kulturalnym i kulinarnymi poszukiwaniami.

» Czytaj takżeLazurowe Wybrzeże: dokąd oprócz Nicei pojechać nad morze?

Antibes: Wybierz hotel

Cannes

Cannes

Dla wielu osób Cannes – to przede wszystkim słynny festiwal kinowy i związane z nim nieodmiennie piękne życie bohemy. Jednak Cannes jest nie tylko dla światowej elity filmowej, ale także dla innych wczasowiczów. Jest to piękna miejscowość wypoczynkowa z dobrą infrastrukturą i ciekawą historią.

Są tu zarówno prywatne, jak i publiczne plaże; malownicze miejsca do spacerów, od słynnej Croisette po labirynty Starego Miasta. Znajomość lokalnych przysmaków z targu Forville, będącego swoistą wystawą gastronomicznych osiągnięć regionu, lepiej zacząć i kontynuować w licznych restauracjach i kawiarniach.

Cannes: Wybierz hotel

Saint-Tropez

Saint-Tropez

Saint-Tropez – to kwintesencja luksusu na Lazurowym Wybrzeżu. Może nie jest tak interesująca kulturowo jak Nicea i może nie posiada autentycznego uroku Antibes, ale wycieczka na Lazurowe Wybrzeże nie byłaby kompletna bez wizyty w tym „złotym” punkcie na Riwierze.

Tutaj bardziej niż gdziekolwiek indziej można natknąć się na międzynarodowe sławy, które mają szczególną słabość do tego miasta. Jeśli lubisz imprezy, szybkie tempo życia i intensywną rozrywkę, nie pozostaniesz obojętny na nocne rozkosze Saint-Tropez. Przy okazji warto pamiętać, że to właśnie tutaj znajduje się najlepsza plaża na Riwierze Francuskiej – Pampelonne.

» Czytaj takżeSaint-Tropez. Ważne wskazówki dla turystów

Saint-Tropez: Wybierz hotel

Cassis

Cassis

Być może nigdy nie słyszałeś o tym mieście. Nie jest to niespodzianką, gdyż Cassis nie leży na czele Riwiery Francuskiej jak Nicea lub Cannes, ale jest niemal na odludziu. Nie zrażajcie się tym, że Cassis jest jednym z najbardziej nijakich miast na południu Francji. Szczególnie przypadnie on do gustu tym, którzy szukają nowych wrażeń i są zmęczeni starymi i utartymi zabytkami Lazurowego Wybrzeża.

Cassis to raj dla miłośników sportów wodnych, wspinaczki skałkowej i pieszych wędrówek. Warto też odwiedzić Cassis choćby po to, by zobaczyć calanques – niezwykłe formacje geologiczne w wodzie morskiej, które są niezwykle piękne.

Cassis: Wybierz hotel

Villefranche-sur-Mer

Villefranche-sur-Mer

To miejsce dawno stało się ważnym kurortem dla wielu milionerów i celebrytów. Villefranche-sur-Mer nie jest tak bardzo w centrum uwagi jak Antibes czy Cannes i to jest właśnie jego zaletą. To urocze miasteczko, które jeszcze nie straciło swojej naturalności i wyjątkowości na rzecz napływu turystów, łączy w sobie tradycyjny styl życia z nowoczesnością.

Tak naprawdę nie jest to miasto, ale spokojna wioska z piaszczystą plażą, która oferuje wytchnienie od zgiełku Lazurowego Wybrzeża. Jednakże, jeśli masz ochotę uciec od spokoju Villefranche-sur-Mer, możesz łatwo dotrzeć do Nicei lub Monako za pomocą transportu publicznego w ciągu kilku minut.

Villefranche-sur-Mer: Wybierz hotel

Beaulieu-sur-Mer

Beaulieu-sur-Mer

Villefranche-sur-Mer płynnie przechodzi w miasteczko Beaulieu-sur-Mer, które jest jeszcze cichsze i spokojniejsze niż jego cichy sąsiad. W przeszłości Beaulieu-sur-Mer było często osiedlane przez rodziny królewskie i europejskie wyższe sfery. Bogactwo jest odzwierciedlone w luksusowych rezydencjach, zielonych parkach i luksusowych limuzynach, które ledwo mieszczą się w maleńkich uliczkach Beaulieu-sur-Mer.

Plaże znajdują się w dolnej części miasta i sąsiadują z promenadą Maurice Rouvier’a, piękną promenadą obramowaną palmami i okazałymi willami. Wieczory można umilić w lokalnym kasynie lub w barach i restauracjach, które można znaleźć na każdym rogu.

Beaulieu-sur-Mer: Wybierz hotel

Èze

Èze

Jeśli szukasz wakacji na Lazurowym Wybrzeżu, zwróć uwagę na miejscowość Èze. Położona jest na ogromnej skale pomiędzy Niceą a Monako, wznoszącej się 500 metrów nad morzem.

Główną atrakcją miejscowości jest średniowieczny zamek, a wielu turystów przyjeżdża tu ze względu na Ogród Egzotyczny znajdujący się na szczycie klifu. Jednak bardziej uczciwe jest stwierdzenie, że Eze jest atrakcją, ponieważ ta maleńka wioska jest tak piękna i osobliwa.

Eze ma nawet swoją własną plażę. W Eze najlepiej odpoczywać, jeśli ma się własny samochód, chociaż transport publiczny kursuje tu regularnie, nadal jest to dość rzadkie, a w wiosce nie ma zbyt wielu rozrywek, zwłaszcza wieczornych. Jednakże, jeśli zdecydujecie się na pobyt w Eze, będziecie mogli cieszyć się magiczną atmosferą miasteczka, oświetlonego przez sznur świateł, każdego wieczoru, gdy wszyscy turyści już odejdą.

Èze: Wybierz hotel

Monako

Monako

Jeśli ceny w Monako, Cię nie przerażają, warto zatrzymać się tu chociaż na kilka dni, bo to rzadka okazja, by poznać codzienne życie bajkowego księstwa,  bez biedy, nudy i smutku.

Mimo niewielkich rozmiarów Monako, pod względem atrakcji i zajęć, dorównuje każdemu krajowi europejskiemu. Kasyno, luksusowe ogrody, sklepy, muzea, każdego dnia można odkryć coś nowego. Plaże w Monako zasługują na szczególną pochwałę za to, że są zadbane i wygodne.

» Czytaj także10 pomysłów, czym zająć się w Monako

Monako: Wybierz hotel

Menton

Menton

Menton – jest najbardziej „włoskim” ze wszystkich francuskich miast, ponieważ Włochy są dosłownie bliżej niż jakiekolwiek inne miejsce we Francji.. Ale czy naprawdę warto jechać tak daleko, biorąc pod uwagę, że Menton leży na skraju Riwiery Francuskiej? Dlaczego nie!

Menton jest warte odwiedzenia z wielu powodów.

  • Po pierwsze, ceny noclegów nie są tak dotkliwe dla portfela jak w innych miastach Lazurowego Wybrzeża, a plaże są równie dobre.
  • Po drugie, Menton to jedno z tych ciekawych, prowincjonalnych miasteczek, w których ciągle odkrywa się nowe uroki i tajemnice.
  • Po trzecie, choć Menton jest często krytykowane za zbyt rustykalny charakter i brak życia nocnego, jest to prawdopodobnie jego największa zaleta, zwłaszcza dla rodzin podróżujących z dziećmi.

Menton: Wybierz hotel

Życzymy udanego urlopu na Lazurowym Wybrzeżu!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *